Andrius Gudžiui – pasaulio čempionato auksas

Londone vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate disko metikas Andrius Gudžius iškovojo aukso medalį.

Šeštadienio vakarą 26-erių metų lietuvis jau pirmu bandymu švystelėjo įrankį 67 metrus 52 centimetrus ir pateikė rimtą paraišką varžytis dėl medalių. Ilgokai nė vienas iš tituluotų jo varžovų ilgai negalėjo jo pasivyti, kol  amerikietis Masonas Finley antruoju bandymu įveikė 68,03 m ribą.

Tačiau antras lietuvio metimas buvo dar sėkmingesnis – diskas nuskriejo 69,21 m. Juo A. Gudžius ne tik pagerino savo asmeninį rekordą, bet ir vėl tapo varžybų lyderiu. Į antrąją vietą išsiveržė švedas Danielis Stahlas – 69,19 m.

Trečiasis Lietuvos sportininko metimas nebuvo toks įspūdingas – 63,43 m. Bet jis išliko pirmoje vietoje.

Antroje varžybų dalyje liko kovoti tarpusavyje 8 sportininkai, bet nė vienam nepavyko priartėti prie A. Gudžiaus rezultato.

Atrankoje A.Gudžius buvo pademonstravęs antrą geriausią rezultatą – 67,01 m.

Finale varžėsi 12 disko metikų, geriausiai pasirodžiusių penktadienio kvalifikacinėse varžybose: Danielis Stahlas (Švedija), Andrius Gudžius (Lietuva), Robertas Hartingas (Vokietija), Piotras Malachowskis (Lenkija), Fedrickas Dacresas (Jamaika), Masonas Finley (JAV), Simonas Petterssonas (Švedija), Robertas Urbanekas (Lenkija), Gerdas Kanteris (Estija), Lukas Weisshaidingeris (Austrija), Apostolos Parellis (Kipras) ir Travesas Smikle (Jamaika).

2015 m. Kinijoje surengtame Pasaulio lengvosios atletikos čempionate A. Gudžius diską nepateko į finalą.

„Andrius iš tikrųjų šiais metais demonstruoja labai gerą sportinę formą. Šiandien – didi diena lengvajai atletikai“, – sakė tituluočiausias Lietuvos disko metikas Virginijus Alekna, kurio rekordas – 70 m 17 cm – vis dar išliko nepagerintas.