16-ąją vietą pasaulio čempionate užėmusi Brigita Virbalytė: nesu tas žmogus, kuriam laikas sakyti „viso"

Londone (Didžioji Britanija) vykstančio pasaulio lengvosios atletikos čempionato moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose sekmadienį Lietuvos atstovė Brigita Virbalytė užėmė 16-ąją vietą.

32-ejų metų lietuvė distanciją įveikė per 1 val. 30 min. 45 sek. ir pasiekė geriausią sezono rezultatą.

Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) rekordą pagerinusi 21-erių metų Živilė Vaiciukevičiūtė (1 val. 31 min. 23 sek.) finišavo 19-a, o jos sesuo dvynė Monika (1:38.08) - 45-a.

Prieš dvejus metus būtent B. Virbalytės užimta septintoji pozicija buvo geriausias mūsiškių rezultatas planetos pirmenybėse.

„Labai džiaugiuosi, sezono geriausias rezultatas. Dauguma turbūt galvojo, kad Pekine buvau septinta ir bus galima tikėtis to paties čia, bet aš suprantu, kad ta diena turbūt buvo mano didžioji gyvenimo diena. Šiandien aš džiaugiuosi, nes tai antros geriausios didžiosios varžybos“, - kalbėjo B. Virbalytė.

Sportininkė pasiekimu džiaugėsi ir dėl to, kad būtent 16-ukas garantuoja valstybinę stipendiją, tad užėmusi žemesnę vietą ji būtų susidūrusi su finansiniais sunkumais bei svarstymais, dėl tolimesnės karjeros.

„Dar dvejus metus galėsiu mėgautis tuo, kas yra didžiausia mano gyvenimo aistra. „Top-16“ nuteikia optimistiškai, kad nesu tas žmogus, kuriam laikas sakyti „viso“, - sakė B. Virbalytė. - Galbūt galėjo dar truputėlį būti geriau, jei būtų asmeninis rekordas, tai būtų kažkas tokio, bet šiandien vis tiek esu be galo laiminga“.

Nedaug komandos lyderei pralaimėjo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionate bronzą praėjusį mėnesį iškovojusi Ž. Vaiciukevičiūtė. Tiek B. Virbalytė, tiek kylanti sportinio ėjimo žvaigždė prasibrovė į geriausių europiečių dešimtuką.

„Žinojau, kad bus sunku, nes nelabai man patinka, kada trasa būna dviejų kilometrų ilgio. Varžybos kažkaip visai neprailgo, nors sunku buvo labai. Rezultatas tikrai labai džiugina, - pasakojo Ž. Vaiciukevičiūtė. - Pirmas mano pasaulio čempionatas ir „Top-20“, manau, kad tikrai rezultatas geras ir ateityje bus dar geresnių“.

Tuo tarpu M. Vaiciukevičiūtei sutrukdė sveikatos problemos, jos sportininkę kamavo ir per Europos jaunimo čempionatą.

„Tikėjausi geresnio rezultato, bet prieš Europos jaunimo čempionatą blogai jaučiausi ir dabar dar neatsigavau, tačiau džiaugiuosi, kad sudalyvavau pasaulio čempionate“, - teigė M. Vaiciukevičiūtė.

Pasaulio čempione tapo Jang Dziaju (Yang Jiayu, 1:26.18), sidabro medalį iškovojo meksikietė Marija Gonsales (Maria Gonzalez, 1:26.19), o bronzos - italė Antonela Palmizano (Antonella Palmisano, 1:26.36).

Vyrų varžybose Lietuvos atstovas Marius Žiūkas užėmė 29-ąją vietą. 32-ejų metų lietuvis distanciją įveikė per 1 val. 22 min. 38 sek.

„Po sėkmingos Europos taurės savijauta nebuvo tokia, kad tikėčiausi kažko panašaus. Parodytas laikas mane nustebino, tiesiog visi kiti labai greiti. Sunku patikėti, kad sugebėjau atlaikyti iki pat galo, nesulūžti, nes jėgų kainavo tikrai daug, - pasakojo M. Žiūkas. - Visame pasiruošime gerų dienų buvo tikrai mažai, tad ir prieš čempionatą nuotaikos buvo labiau pesimistinės. Vis tik viskas baigėsi ne taip blogai, kaip galvojau“.

Nugalėjo kolumbietis Eideras Arevalas (Eider Arevalo, 1 val. 18 min. 53 sek.). Jis 2 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį rusą Sergejų Širobokovą. Trečias finišavo brazilas Kajus Bonfimas (Caio Bonfim, 1:19.04).

Tuo tarpu 50 km ėjimo varžybose Lietuvos atstovas Arturas Mastianica nefinišavo. Įveikus 35 km, 25-erių metų ėjikas buvo 39-as.

Pasaulio čempionu tapo 39-erių metų prancūzas Joanas Dinizas (Yohann Diniz). Triskart Europos čempionas distanciją įveikė per 3 val. 33 min. 12 sek. ir pagerino planetos pirmenybių rekordą.

Antras finišavo japonas Hirukis Arajus (Hirooki Arai, 3 val. 41 min. 17 sek.), trečias - jo tėvynainis Kajus Kobajašis (Kai Kobayashi, 3:41.19).

Sekmadienį vakare moterų disko metimo varžybų finale dalyvauja Zinaida Sendriūtė.