2020 m. rugsėjo 21 d. 19:12 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Lina Zaveckienė: "Esu ne verslininkė, o menininkė"

2020-09-13, 16:01

Vaida ŠETKAUSKĖ

Lina Zaveckienė: "Esu ne verslininkė, o menininkė" nuotrauka, foto

© Vaidos ŠETKAUSKĖS nuotr.

Reklama

Prieš aštuonerius metus sau kurti drabužius pradėjusiai Linai Zaveckienei net nekilo minčių, kad jos veikla įsisiūbuos, įtrauks ir, nepaisant iškilusių sunkumų, džiugins ne tik ją pačią, bet ir aplinkinius.

Šiandien klaipėdietė kuria vienetinius drabužius moterims, nebijančioms būti išskirtinėmis. Trijų sūnų mamą galbūt ne visi pažįsta, bet vargu ar kas liks abejingas šiai ryškiai ir spalvotai asmenybei.

Lina, kaip pradėjai savo veiklą ir kodėl būtent tokią?

Viskas prasidėjo nuo ekspromto, kuris išsirutuliojo į tokį verslą, koks jis yra šiandien.

Trečio vaiko gimimas atrišo rankas ir pradėjau kurti drabužius sau, vėliau savo vaikams. Kurti plačiau paskatino bičiulė Rasa, kuri pasisiūlė nufotografuoti drabužius, publikuoti feisbuke ir pardavinėti. Net pavadinimą sugalvojo. Susidomėjimas buvo labai didelis. Jei galima taip pavadinti, pirmoji kolekcija buvo iššluota, tam nebuvau visiškai pasiruošusi.

Pasipylė klausimai, kada kita kolekcija, tad ėmiausi kurti kitiems ir įsisukau į darbus. Tuomet susiradau vieną siuvėją, vėliau dvi, šešias, dešimt, visos buvo skirtingose vietose, ne tik Klaipėdoje, bet ir Gargžduose, Kretingoje. Buvo sudėtinga suvaldyti siuvimo procesą. Vyras sako, kad tai buvo sunkus laikotarpis, tačiau man taip neatrodė, nors naktimis braižiau, kūriau, dienomis važinėjau pas siuvėjas, vienoje rankoje - vaikas nešyklėje-kėdutėje, kitoje - rulonai medžiagų.

Kitas etapas buvo klaida - atsidaryti savo siuvyklą. Vyras nupirko siuvimo mašinas, įsidarbinau siuvėjas, išsinuomojome patalpas. Tuomet buvo įvestas euras, krito pardavimai. Aš esu ne verslininkė, o menininkė, reikėjo skaičiuoti, daryti pelno ataskaitas. Man buvo gerai, kai, pardavusi drabužius, gavusi pinigų, galėjau nusipirkti medžiagų, sumokėti atlyginimus ir dar truputį likdavo... Tačiau vieną dieną pinigų viskam neužteko ir pagalvojau, kad nenoriu tokio gyvenimo. Kai tik galvoji, kad reikia parduoti tiek, kad išsilaikytum, tuomet kūryba nori nenori eina į antrą planą. Buvo nelengva, tačiau nusprendžiau siuvyklą uždaryti.

Kaip jauteisi?

Jaučiausi labai nelaiminga. Maniau, kad artėju depresijos link, vadinau save nevykėle, rodos, dariau viską iš širdies ir nepavyko. Tuomet prieš pat uždarymą vyras ištempė keturioms dienoms į Italiją, atėmė iš manes telefoną. Kaip filme, aš guliu lovoje, žiūriu į vieną tašką, o mano antroji pusė sako, eikime į miestą. Tos dienos buvo lietingos, pasitaikė liūčių, vandens buvo iki kelių, bet tai padėjo man prapūsti galvą.

Supratau, kad svarbiausia gyvenime, jog turiu šeimą, kad niekas niekur nedingo, aš esu laiminga. Grįžusi sutvarkiau visus formalumus. Tuomet nusipirkau mezgimo mašiną, prieš tai megzdavau rankomis, ir du mėnesius mezgiau viską, ko man reikėjo. Po kiek laiko pradėjo rašyti senosios klientės, gal gali pasiūti man suknelę, gal gali tą ar aną. Aš sakau, nebesiuvu, o man sako: "juk tu gali". Jos mane prikėlė naujai bangai, vėl įsisukau į kūrybą. Savo nieko nebeturiu, einu pas siuvėjas kaip klientė, veiklos netrūksta, lekiu, bėgu.

Kokius drabužius tu kuri ir kam?

Reklama

Šiandien siuvu tik vienetinius drabužius sau ir parduodu.Siuvu, kas man patinka. Grįžau į pačią pradžią.

Koks tavo išsilavinimas?

Mano išsilavinimas - taikomoji matematika (visi sakė, kad gera specialybė). Po studijų bandžiau įsidarbinti, bet manęs nepriėmė net į sekretores, nes neturėjau patirties. Taip pat ėmiausi ir magistro studijų - sistemotyros, tačiau, likus pusmečiui iki pabaigos, mečiau, nes praradau motyvaciją.

Tavo kuriami drabužiai pasižymi ryškiomis spalvomis, kaip jos atkeliavo į tavo gyvenimą?

Mama pasakoja, kai buvau maža, buvau keistoka, nenormali. Man pirkdavo drabužius, o aš visada prašydavau juos apkirpti, primegzti ką nors, prisiūti. Rengiausi kitaip nei visi. Paūgėjusi, kai jau pati pirkausi drabužius, juos persidarydavau pagal save. Visiems kildavo klausimų, kur aš juos perku. Ryškios spalvos natūraliai visada buvo šalia.

Kaip sekasi turint tris vaikus susitvarkyti ir su verslu, ir dar užsiimti kūryba?

Reklama

Vasara ypatingai įtemptas metas, visi vaikai namie, o ir darbuose pats įkarštis. Sukuosi kaip bitelė ir kai darbas toks mylimas širdžiai - pati kūryba tiesiog trykšte trykšta per kraštus. Gyvenu intensyvų, spalvotą ir patį laimingiausią gyvenimą, nes vaikai pats didžiausias stebuklas ir gėris, kuris gali būti duotas mūsų gyvenime.

O kaip ilsiesi?

Vasarą intensyvus laikotarpis, tad sudėtinga tai padaryti, bet suderinu. Poilsis iš tiesų aktyvus, stengiuosi rytais važinėtis riedučiais, apie 10 kilometrų, važinėdamasi šoku, dainuoju, tikriausiai linksmai atrodau iš šono (juokiasi), šitaip pasikraunu. Taip pat kaitavime žengiau tiek į priekį, kiek per šešis metus nepasiekiau.

Kaip manai, ar yra pozityvių ir negatyvių spalvų?

Negatyvi - galbūt juoda. Aš nesiuvu juodų drabužių ir mano šeima neturi šios spalvos drabužių. Man ji negraži. Leidžiu sau ir užsakovams atsakyti, kad aš iš juodos spalvos nieko nesiuvu. Esu "pasikėlusi" (juokiasi), leidžiu prabangą sau daryti, kaip aš jaučiu. Aš neturiu spalvų, kurios man netinka, yra tiesiog kurios nepatinka, t. y. - juoda. Dabar atėjęs etapas, kuriame jau niekas neprašo pasiūti "tokią pat, tik juodą".

Reklama

Visos kitos spalvos tegu gyvena (juokiasi). Esu girdėjusi, kad buvau pavadinta "papūga", iš tikrųjų išėjus į viešumą tų piktų komentarų buvo, jie man labai skaudūs, bet suprantu, kad gyvenu dėl savęs, o ne dėl kitų. Kiekviena diena man kaip šventė, aš noriu pasipuošti, nesuprantu, kai sako, "neturiu progos pasipuošti". Juk gali būti puošni kasdieną, kai drabužis dera su tos dienos nuotaika.

Kokia spalva tobuliausia?

Žalia. Nežinau, kodėl. Gal iš tų laikų, kai buvau "ryžos" plaukų spalvos, labai tiko prie jos. Ir nuo tada prilipo. Myliu visas spalvas. Nepritariu garsioms stilistėms, kurios sako, kad turėkite savo spintose baltą, juodą, pilką ir viskas tarpusavyje derės. Mano spalvos visos dera taip pat. Mėlyna su oranžine ar raudona su žalia tinka. Seniau visi ryškių derinių bijojo, dabar matau, kaip laisvėja požiūris.

Jeigu pasaulyje liktų tik trys emocijos ir trys spalvos, kokios jos būtų?

Galėtų visi būti su šypsenomis, energingi ir pasitikintys savimi. Dėl spalvų labai sunku - žalia, mėlyna, raudona (gal ją keisčiau į geltoną).

Lina, kaip kovoji su rutina?

Reklama

Jos mažai mano gyvenime, juk aš kiekvieną dieną galiu vaikščioti su nauja suknele (šypsosi).

Kaip atrodo Linos įprasta diena?

Darbo dienomis keliuosi apie 6.30 val., pažadina vyras kartu išgerti kavos. Neišleidžiu jo į darbą be šio ritualo. Tuomet, jei oro sąlygos geros, aunuosi riedučius ir pasivažinėju. O tuomet į darbą einu kaip į šventę, atsakinėju laiškus, vežioju drabužius. Kiekviena diena skirtinga, didelės monotonijos nėra.

Ką patartum moterims, kurios dirba nemėgstamą darbą ir kankinasi?

Išsilaisvinti, nebijoti pokyčių, surasti save. Pastatyti save į nepatogią padėtį ir bandyti iš jos išsikapanoti. Labai geras būdas yra motinystė, kuri tave sustabdo ir tuomet atsiveria galimybės rinktis naują kelią.

Reklama

Ar tu laiminga?

Sako, kiekvienas etapas yra geriausias tam tikrame gyvenimo laikotarpyje. Šiandien aš galvoju, ar gali man būti geriau. Mano šeima nuostabi, prašau Dievulio, kad mūsų neišskirtų, kad sulauktume senatvės rankomis susikabinę. Mano vyras - mano didžiausias palaikytojas. Sukurti santuoką nesunku, bet surasti savo širdies puselę - dovana. Aš ją turiu. Mano vaikai sveiki. Aš esu nepriklausoma, darau, kas mane pakylėja. Aš gyvenu šiandien, o šiandien aš tikrai labai laiminga.

Esu girdėjusi, kad buvau pavadinta "papūga".

Nepritariu garsioms stilistėms, kurios sako, kad turėkite savo spintose baltą, juodą, pilką ir viskas tarpusavyje derės. Mano spalvos visos dera taip pat.

Straipsnis buvo publikuotas laimingosmoterys.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Meksikietiška sriuba su ryžiais, mėta ir jautienos kukuliais nuotrauka, foto

Meksikietiška sriuba su ryžiais, mėta ir jautienos kukuliais

Sakoma, kad ši meksikietiška sriuba yra tikras maistas sielai. Tačiau, kad taptų...

Neveidmainiaudama prisipažinsiu - Kauno niekada nemėgau. Dėl daugelio priežasčių. Bet šį kartą,...

Kultūrinis "desantas" - į Kauną nuotrauka, foto

Prieš aštuonerius metus sau kurti drabužius pradėjusiai Linai Zaveckienei net nekilo minčių,...

Lina Zaveckienė: "Esu ne verslininkė, o menininkė" nuotrauka, foto

"Mano gyvenimas - itin spalvingas: kadaise teko su automatu rankose gabenti penkis...

Stasys Mėčius: "Buvo laikai, kai su automatu rankose vežiau penkis milijonus" nuotrauka, foto

Namuose pagaminti saldumynai vienas iš daugelio teigiamų dalykų, kurie visada pakels...

Šokoladiniai, riešutų sviesto saldainiai nuotrauka, foto

Uostamiesčio gydytojų profesionalumas sužavėjo ir JAV prezidentą nuotrauka, foto

SE, Žinia apie unikaliomis operacijomis garsėjantį klaipėdietį chirurgą Nerijų Kaselį pasiekė ir JAV...

Apdovanoti sportiškiausi Klaipėdos moksleiviai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo sportiškiausias Klaipėdos miesto mokyklas, kurios atkakliai...

"Neptūnui" - svarbus iššūkis Bulgarijoje nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį Klaipėdos "Neptūnas" Bulgarijoje pradės atranką dėl patekimo į FIBA Čempionų lygos...

„Orfėjas pragare“: svarbu neprarasti įvaizdžio! nuotrauka, foto

Renginiai, Rugsėjo 18-19 d. įvyko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Jacques‘o Offenbacho operetės...

Sportas, Paskelbta prieš 43 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...