2020 m. rugsėjo 29 d. 16:10 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Ką klaipėdiečiams reiškia Jūros šventė?

(3)

2020-07-26, 17:01

Kalbino Dalia BIKAUSKAITĖ

Ką klaipėdiečiams reiškia Jūros šventė? nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo ir asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Šiemet Jūros šventė vyks liepos 24-26 d., bet bus be eisenos, be koncertų Kruizinių laivų terminale, be fejerverkų, be šokančių ir dainuojančių fontanų... Užtat bus saugi. Klaipėdiečių klausėme, ar jie dalyvaus šventėje šiemet, kaip apskritai vertina šią šventę, ar dažnai išvažiuoja per ją iš miesto norėdami pabėgti nuo šurmulio.

Marius JUNOKAS, verslininkas

Ir gimęs, ir užaugęs Klaipėdoje šiuo klausimu esu kategoriškas. Per Jūros šventę niekada niekur neišvažiuoju, visada jos laukiu ir švenčiu. Nepaisant smulkmenų man viskas patinka. Ją organizuoja gera komanda, visada būna kokių nors naujovių. Man tai viena iš gražiausių švenčių ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje. Tokių žmonių, kuriuos erzina tai, kad būna labai daug svečių, nesuprantu. Kuo daugiau atvykusiųjų, tuo linksmiau, tam ir yra šventė.

Aš dažniausiai į renginius einu su šeima, kartais su draugais, kartais ir su didele kompanija. Tai priklauso nuo to, kiek turime svečių. Mūsų šeima nėra iš tų, pas kurią priplūsta daug svečių dėl Jūros šventės, bet retkarčiais būna ir taip. Tada visi kartu džiaugiamės švente ir vaikštome po miestą.

Žinoma, kad ir šiemet eisiu į Jūros šventę. Manau, kad tas, kas myli savo miestą, privalo dalyvauti ir tuo didžiuotis.

Evelina ŠIMELIONĖ, aktorė

Jeigu mums pasitaiko proga kur nors išvažiuoti, tai važiuojame. Bet mes su vyru nesame iš tų žmonių, kurie bėga iš Klaipėdos. Tikrai kalendoriuje nepasižymime Jūros šventės datos raudonai, kad tuo metu nereikia būti uostamiestyje. Jau kelinti metai mes su Gyčiu patys koncertuojame per Jūros šventę ir įdedame mažytį indėlį, nes tai grandiozinė šventė.

Dažniausiai masinės šventės turi ir negerų atspalvių. Bet pastaruosius dvejus metus buvo mažiau muštynių, kultūringesnė ir įdomesnė programa. Mes norime, kad Jūros šventė labiau kryptų į tą pusę ir laikome kumščius už tai. Man atrodo, kad ši šventė vis gražėja, o svarbiausia, kultūringėja, gal todėl, kad patys žmonės tampa sąmoningesni.

Aišku, kad šiemet dalyvausime šventėje. Noriu pasižiūrėti, kaip koncertuos laive "Pinigautojai", kaip pasirodys mūsų, Klaipėdos jaunimo teatro, teatralai. Kai išsiruoši, tada pažiūri ir kitus atlikėjus. Šventei artėjant būtinai pasižiūrėsiu programą ir nuspręsiu, ką reikia aplankyti ir pamatyti. Ko gero, žmonės po karantino bus išsiilgę renginių, svarbiausia, kad jie būtų sąmoningi ir kultūringai elgtųsi.

Ričardas LUČKA, tolimojo plaukiojimo kapitonas

Reklama

Neįsivaizduoju, kaip galima kur nors išvažiuoti, kai vyksta Jūros šventė. Aš aktyviai dalyvauju jūriniuose renginiuose. Tik dabar nežinau, ką leis daryti Aurelijus Veryga. Jeigu reikės sėdėti salėje per du ar vieną metrą vienas nuo kito, nepasikalbėsi. Prie staliukų - tik po keturis, o mes sėdėdavome ir po dešimt. Kaip tuos žmones išskirstysi Kruizinių laivų terminale, kur šeimos nariai, kur ne. Sudėtingi dalykai. Suprantu, šiemet per Jūros šventę viskas turi vykti santūriau, kad paskui nebūtų bėdos. Šiemet daug kas suvelta, ne tik jūriniai dalykai.

Man labiausiai patinka eisena: eina jūrininkai, kursantai, visos organizacijos su savo vėliavomis, kepuraitėmis, skrybėlaitėmis. Man tai įspūdingiausias dalykas, kuriantis šventinę nuotaiką. Mėgstu ir pats žygiuoti, ir kitus stebėti. O tie baliai, apdovanojimai man nepatinka. Įstaigų vadovai, norėdami pasireklamuoti, salėje pradeda teikti apdovanojimus. Tai galima organizuoti ir pas save, nes ši ceremonija užima labai daug laiko. Koncertų salė nedidelė, ventiliacija prasta, būna tvanku. Žmonėms nusibosta. Vieni kenčia, o kiti išbėga anksčiau į kiemą. Salėje reikėtų palikti tik Susisiekimo ministerijos apdovanojimus. Tegu atvažiuoja ministras ir įteikia tuos garbės ženklus ir kapitono Liudviko Stulpino medalį.

Sergejus PLOTNIKOVAS, skulptorius

Man tai būna visaip. Jeigu vaikams nėra ką veikti mieste, važiuojame į kaimą - turime sodybą netoli Anykščių. O grįžti iš ten greitai neišeina, nes kelionė į vieną pusę trunka 5 valandas.

Dar priklauso ir nuo programos. Kai buvo laivai atplaukę, ėjome žiūrėti ir labai įdomiai praleidome laiką. Alaus aš negeriu, nemėgstu. Bet šventėje visada gali atrasti ką nors gero ir patinkančio sau. Jūra, geras oras, o jei dar šalia artimi žmonės - jau šventė. Žmonės susitinka - ir jau smagu. Aš šventėje nieko nepasigendu, stengiuosi tiesiog džiaugtis tuo, kas yra. Ar šiemet išvažiuosime, ar ne, dar nežinau. Tai nuo daug ko priklauso. Reikia ir seneliams padėti, nes jie ten dviese kaime.

Reklama

Sondra SIMANAITIENĖ, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui

Man patinka šurmulys, žmonės, kai privažiuoja daug amatininkų, visi vaikšto, tu jautiesi mieste kaip savo bute. Aš iš miesto niekada nebėgu, miestas bėga paskui mane.

Smagu, kad Poezijos pavasaris, kurį organizuoju, persikėlė į Jūros šventės erdvę. Liepos 26 d. 21 val. prie Biržos tilto bus tikrai įdomus renginys. Jeigu gausime pontoną, jis vyks ant vandens. Klaipėda jungsis su Anglija ir Amerika ir mes visi vienu metu skaitysime poeziją. Organizuosime vaizdo tiltą su Piterboro, Anglijos, įvairių Amerikos valstijų poetais. Per karantino laikotarpį Nakties namuose dariau tokius tiltus su Švedija, Anglija, Amerika, ir man visai patiko. Dėl apribojimų tikrai nesuku galvos, nes poezija, literatūra daug interesantų nesurenka. Jeigu ateina koks dvidešimt, tai mes jau beveik ir laimingi.

Antanas KONTAUTAS, ichtiologas

Reklama

Apie artėjančią Jūros šventę nieko daug nežinau, girdėjau, kad vyks, bet bus mažesnio formato. Žinoma, kad kur nors vis tiek nueisime.

Mano šeima dažniausiai būna mieste per šią šventę. Man viskas joje gerai. Jeigu Jūros šventės nebūtų, Klaipėda būtų ne Klaipėda. Man patinka tomis dienomis pasivaikščioti po miestą, susitikti su draugais, atsigerti alaus. Tik gal žuvų mažokai būna. Bet jų yra tiek, kiek yra, ir nieko čia nepadarysi. Gerai, kad ta eisena atgaivinta, tai vis tiek šiokia tokia atrakcija. Šokiai ir koncertai Kruizinių laivų terminale galėtų vykti ir ilgiau nei iki 24 val., jaunimui tai patiktų. Atsimenu, mano jaunystėje renginiai vykdavo iki 2-3 valandos nakties, tai kartais tiek ir užsibūdavau. Žmonės pėsti pareidavo namo į pietinius rajonus.

Žymos: jūros šventė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-07-27   01:32

IP: 93.76.170.221

fun me coolintim.com/LatonyaX

bbb

2020-07-26   23:44

IP: 185.11.26.161

mugės galėtu buti ir savaitgaliais, o masinis alhoholizmas - maža švente. didžiausia šventė organizatoriams, nemenkai pasipelno, pralobsta..

buvau jaunas ejau

2020-07-26   23:05

IP: 162.158.103.99

dabar reik but durnam kad ten eit ,ka vietiniam tenai veikti ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Meksikietiška sriuba su ryžiais, mėta ir jautienos kukuliais nuotrauka, foto

Meksikietiška sriuba su ryžiais, mėta ir jautienos kukuliais

Sakoma, kad ši meksikietiška sriuba yra tikras maistas sielai. Tačiau, kad taptų...

Neveidmainiaudama prisipažinsiu - Kauno niekada nemėgau. Dėl daugelio priežasčių. Bet šį kartą,...

Kultūrinis "desantas" - į Kauną nuotrauka, foto

Prieš aštuonerius metus sau kurti drabužius pradėjusiai Linai Zaveckienei net nekilo minčių,...

Lina Zaveckienė: "Esu ne verslininkė, o menininkė" nuotrauka, foto

"Mano gyvenimas - itin spalvingas: kadaise teko su automatu rankose gabenti penkis...

Stasys Mėčius: "Buvo laikai, kai su automatu rankose vežiau penkis milijonus" nuotrauka, foto

Namuose pagaminti saldumynai vienas iš daugelio teigiamų dalykų, kurie visada pakels...

Šokoladiniai, riešutų sviesto saldainiai nuotrauka, foto

KLASCO Vitės kvartale pasodins medžių ir krūmynų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO iniciatyva Klaipėdos miesto Vitės kvartale sužaliuos nauji...

Greitis senamiestyje bus mažinamas iki 20 km/h nuotrauka, foto

Klaipėda, Artimiausiu metu senamiestyje, įskaitant Tiltų gatvę, bus įrengti kelio ženklai, leidžiantys važiuoti...

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti elektroniniai sukčiai (video) nuotrauka, foto

Kriminalai, Šią savaitę tarptautinės teisėsaugos operacijos metu, aktyviai bendradarbiaujant Lietuvos, Estijos, Rumunijos pareigūnams...

Medikai ir sergantieji stoja prieš skandalingą SAM projektą: naujovės prasilenkia su sveiku protu ir suriša gydytojams rankas nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nuo spalio 1 d. ruošiasi įvesti kardinaliai pakeistą...

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...