2020 m. balandžio 8 d. 05:13 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

„Dirbdami Anglijoje supratome: visų pinigų neuždirbsime"

(2)

„Dirbdami Anglijoje supratome: visų pinigų neuždirbsime" nuotrauka, foto

© Asmeninio albumo nuotr.

Reklama

Per atostogas Palangoje nusprendžiau - reikia masažo. Užsukau į vieną viešbutį ir "atsidaviau" visai nepažįstamai, nerekomenduotai masažuotojai Oksanai Dobrodiejienei. Ji man buvo atradimas. Ir visai ne dėl ant sienos kabančio diplomo.

"Padėti žmogui vienokia ar kitokia forma man visada patiko. Ir man negaila dalintis savo pačios energija, šiluma", - sako Oksana. Pasirodo, masažuotojos profesiją ji įgijo emigracijoje. Būtent ten, pasak jos, ir išsigrynino žinojimas, kas svarbu gyvenime, o kas tėra tik trumpalaikis pramoginis blyksnis.

Panelė iš Lietuvos pakraščio prestižiniame Rytų Esekso (Didžioji Britanija) koledže, kuriame mokosi grožio terapijos, įskaitant ir masažą, paslapčių. Kokiu būdu atsidūrėt būtent ten?

2008-aisiais baigiau Petro Vileišio gimnaziją. Buvo gražu, bet ir skaudu girdėti kaip kiti bendraklasiai kuria fantastinius gyvenimo planus ir žino savo tikslus. O aš, realiai suvokdama savo ir šeimos situaciją, apsisprendžiau emigruoti pas savo širdies draugą į Britaniją. Gal metams, gal dviem. Galvojau, kad užsidirbsiu pinigų mokslams ir grįšiu.

Nebuvo lengva apsispręsti. Bet kai tau tik aštuoniolika, atrodo, nieko nėra neįmanoma. Aukštyn galvą ir pirmyn.

Nors į Jungtinę Karalystę važiavau be jokių garantijų, jaučiausi saugi. Nes ten laukė draugas.

Tik atvažiavus, kiek apšilus kojas, jau dairiausi - ką man čia veikti, kur save padėti? Nesu lepinta, tad darbų nebijojau ir nebijau.

Padedant draugui, kuris netrukus tapo ir mano vyru, nuėjau dirbti su neįgaliais žmonėmis (dauno, autizmo simdromai, agresyvūs). Dirbti su jais fiziškai nebuvo sunku. Bet psichologiškai teko padirbėti su savimi...

Patobulinusi anglų kalbos žinias, apsipratusi gyventi JK, suvokiau: užsidirbti taip greitai, kaip įsivaizdavau, nepavyks, nors dirbau be išeiginių. Mintis likti be išsilavinimo mane tiesiog dusino. Vis prisimindavau savo klasiokų ryžtą siekti tikslo. Tikrai nenorėjau likti TA, kuri emigravo ir degraduoja.

Susiradau anglų kalbos kursus. Išlaikiusi kalbos egzaminus pradėjau dairytis - o kas toliau? Mane domino masažai, apie kuriuos jau nemažai žinojau, apie kineziterapiją - taip pat. Padėti žmogui vienokia ar kitokia forma man visada patiko. Ir man negaila dalintis savo pačios energija, šiluma. Apsisprendžiau - masažuotojų kursai man pats tas.

Nuvykusi į koledžą sužinojau - mokytis vien masažo negaliu, kartu privalau įsisavinti ir grožio terapijos žinias. Neturėjau ką prarasti... Niekada nebuvau dešimtukininkė, bet mokytis man patiko. Po trejus metus trukusio mokslo įgijau grožio terapeutės ir masažuotojos profesiją. Ir dabar važinėju į įvairias konferencijas, seminarus. Esu ta, kuri per seminarą sėdžiu priekyje. Ir jei turiu minčių, klausimų, mano ranka kyla į viršų. Šiandien visko labai daug, tik rinkis. O ir klientai labai apsiskaitę, nori daugiau žinoti ne iš "guglo", o iš praktinės, netgi mokslinės pusės. Tikrai nesu visažinė, bet stengiuosi kuo geriau išmanyti savo darbą. Tik būdama "ekstra" smalsi galiu sužinoti daugiau.

Reklama

Netgi sovietmečiu, o tuo labiau dabar ant kiekvieno kampo tvirtinama - pirkėjas, klientas teisus. Ar yra pasitaikę atvejų, kai dėl kokių nors priežasčių esate atsisakiusi atlikti procedūras?

Mano praktikoje yra buvę įvairių situacijų. Bet tokios, kad išprašyčiau klientą, nėra buvę. Pasitaiko, telefonu užsisako vienokios procedūros, jai pasiruošiu. O pamatęs klientą suvoki - jam ar jai reikia visai kitos procedūros. Todėl veido procedūras parenku po išsamios apžiūros. Vienokiu ar kitokiu būdu ieškau kompromiso. Svarbiausia bendrauti ir išsiaiškinti iki galo - ko iš tiesų atėjo klientas. Ir kokio efekto tikisi.

Spėju, kad klientai turi visokių keistenybių. Pavyzdžiui, aš, kai ryžtuosi ne taip jau ir pigiai kainuojantiems masažams, pusantros valandos neužsičiaupdama pliurpiu. Todėl ne taip aštriai jaučiu neišvengiamą gero masažo skausmą. Be to, galvoje nesisuka neatidėliotinų, bet nepadarytų darbų graužatis. Kaip "paslaugų teikėjai" - Jums - pakęsti tokius pliurpalus arba visišką kliento ar klientės tylėjimą, kai neišdrįsta ir aiktelėti. Ir kiekvienas "gyvenate" savo minčių pasaulyje. Gal pasitaiko ir kitokių keistenybių, su kuriomis privalu susitaikyti arba atitinkamai reaguoti?

Dėl to ir mėgstu savo darbą, kad mes esame tokie skirtingi. Bendravimas su žmonėmis verbaline ar neverbaline kalba man labai patinka. Dirbdama šį darbą sutikau daug labai įdomių žmonių, išgirdau įvairių gyvenimo įstorijų. Pasitaiko ir prastų dienų, blogų emocijų, kurias atsineša klientai. Pasėja tavyje kartėlį ir išeina. Bet su laiku mokausi priimti ir tai. Dirbant viešbutyje, pasitaiko turistų, nekalbančių nei lietuviškai, nei anglliškai ar rusiškai. Tai tada tenka suktis iš padėties. Bet bendromis pastangomis juk galima susirodyti ir pirštais.

Esate jauna šeima, su dviem atžalėlėmis. Žinoma, kaip ir visi žemėje, norite saugaus, o ir gražaus būsto, automobilio Kaip kuriate? Gal jau supratote, kad visų pinigų neuždirbsi?

Tik mes patys esame atsakingi už save, už tai, kas esame, kur esame, ką turime ir ko ne. Niekada nekaltinau tėvų, ko man nedavė. Esu dėkinga jiems ir močiutei už visas pastangas auklėti ir diegti vertybes. Dabar jau man nebe aštuoniolika, pati esu dviejų vaikų mama. Gyvenimą suvokiu žymiai platesniu spektru. Man šeima visada buvo ir yra pirmoje vietoje. Tai mano didžiausias turtas.

Reklama

Esu dėkinga Dievuliui, likimui už tokį šaunų vyrą. Mūsų abiejų požiūriai sutampa tiek kuriant šeimą, o ją kurti reikia kasdien, tiek vertinant patį gyvenimą.

Visų pinigų mums ir nereikia. Pinigai... dar kitaip juos vadinu laimės kuponais. Jie neatsiejama kiekvieno mūsų gyvenimo dalis. O kad visų pinigų neuždirbsi, su vyru įsitikinome gyvendami JK. Dirbom be proto daug. Aš per tris darbus, vyras paromis, naktimis važinėdamas po skirtingus miestus. Nematydavome vienas kito. Kad ir uždirbdami nemažas algas, leisdami sau, ką norime, nebuvome laimingi. Atėjo tuštumos jausmas, pradėjome tolti vienas nuo kito.

Emigracijoje išsigrynino, kas tau svarbu gyvenime, o kas tėra tik trumpalaikis pramoginis blyksnis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kestas

2020-03-26   09:31

IP: 162.158.134.10

Na, vardas "Moteris" - irgi ne sis nei tas. Geriau jau Oksana - geras vardas.

Moteris

2020-03-22   14:28

IP: 78.62.147.40

Kaip moteris. Nemalonus tik vardas- oksana

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Užsidarė kartu su ligoniais nuotrauka, foto

Užsidarė kartu su ligoniais (1) Laikraščio straipsnis

Klaipėdos jūrininkų ligoninės kraujagyslių chirurgui nustačius koronavirusinę infekciją, teko uždaryti Kraujagyslių chirurgijos...

"Veiksmas - mano gyvenimo forma. Aktyviai sportuoju ir tai - mano priklausomybė....

Režisierė Rūta Bunikytė: "Scena - mano drobė" nuotrauka, foto

"Kiek pamenu savo vaikystę, visada svajojau būti profesionaliu sportininku. Apie nieką kitką...

Martynas Mažeika apie vaikystę, išdaigas ir pareigūnų atimtą automobilį nuotrauka, foto

Koronaviruso pandemija kuriam laikui atėmė iš visų vieną didžiausių malonumų - keliauti....

"Mianmaro turtas - žmonės" nuotrauka, foto

Praėjusių metų rugsėjį Klaipėdoje dėl beglobių vaikų užvirė tikras skandalas - dalis...

Ar gyventumėte našlaičių vaikų kaimynystėje? nuotrauka, foto

Balandžio 8-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Balandžio 8-oji, trečiadienis, 15 savaitė.

"Klaipėdos" dviratininkams atšaukta daugybė lenktynių nuotrauka, foto

Sportas, "Klaipėdos" dviračių komanda visą vasarį rengėsi sezonui Ispanijoje, kovo pradžioje išmėgino jėgas...

Dėl pasaulio salės futbolo pirmenybių Klaipėdoje - svarstymai nuotrauka, foto

Sportas, Gali būti, kad rugsėjo 12 - spalio 4 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose,...

Klaipėdos uosto direkcijai vadovaus Algis Latakas nuotrauka, foto

Klaipėda, Susisiekimo ministerija dar nepranešė, tačiau Algis Latakas vėlų antradienio vakarą portalui VE.lt...

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...