2020 m. rugpjūčio 11 d. 00:42 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Savaitės ekspresas  >  SE

SE

Atia, Indija

(1)

2020-07-05, 13:01

Parengė Edita GUDAVIČĖ

Atia, Indija nuotrauka, foto

© Rolandos LUKOŠEVIČIENĖS nuotraukos

Reklama

"Kiekviena kelionė į Indiją primena indų dievo Šivos šokį: kažką sugriauna, kad sukurtų nauja. Tačiau šįkart Šiva šoko ne tik man, bet ir visam pasauliui. Šoko taip smagiai, kad nori ar ne, teko stipriau įsitverti, kad nenugriūčiau", - sako klaipėdietė Rolanda Lukoševičienė.

Po 4 mėnesių, praleistų Indijoje, iš kurių 3 - griežtame karantine ašrame Pietų Indijoje, kai niekur iš uždaros teritorijos neturi teisės išeiti, praėjusią savaitę Rolanda pagaliau grįžo namo.

"Daugelis manęs klausia, kokios emocijos užplūdo po tiek laiko pagaliau pravėrus namų duris. Keista, bet viskas buvo taip natūralu, atrodo, kad net niekur nebuvau išvykusi. Neprireikė net adaptacinio periodo. Tik prabudusi naktį vis dar išsyk nesusivokiu, kur esu. Nors lėktuvai jau parskraidino mano fizinį kūną Lietuvon, kažkokios jo dalys vis dar keliauja paralelinėse erdvėse lyg sprogusios planetos skeveldros po kosmosą..." - smagiai kvatodama pasakoja Rolanda.

Į Indiją klaipėdietė išskrido dar vasario 25-ąją. Aplankyti šią šalį su bendramintėmis jau buvo tapusi Rolandos pastarųjų metų tradicija. Rolanda dabar pripažįsta, kad dar prieš išvykstant nuojauta nebuvusi gera.

"Kelionės išvakarėse draugei sakiau: kad tu žinotumei, kaip šįkart nenoriu važiuoti…" - prisimena Rolanda.

Skrydžiui namo pasiruošusi.

Dar išvykdama iš Lietuvos Rolanda buvo suplanavusi mėnesį Indijoje praleisti ašrame. Tad po kelių savaičių, atsisveikinusi su bendrakeleivėmis, kovo 15 dieną ji apsigyveno Indijos pietuose esančiame Putaparčio miestelyje. O jau kovo 16 dieną ašramas buvo uždarytas, mat dėl koronaviruso pandemijos Indijos Vyriausybė paskelbė nepaprastąją padėtį.

"Tai, ką patyriau nuo vasario 28-osios iki birželio 17-osios, buvo lyg koks amerikietiško trilerio ir Bolivudo melodramos miksas. Jame vaidinau ir tuo pat metu stebėjau save iš šalies keistų įvykių virtinėje.

Juokas ir kantrybė - dvi savybės, kurios man labiausiai padėjo susitarti su savimi ir kitais.

Kartais atrodė, jog skęstu. Bet kažkas greit nuleisdavo gelbėjimosi ratą. Be paliovos dėkojau už nerealias patirtis, Šivos šokio grožį ir tobulumą visko, kas vyksta.

Ir dar už begalinį žmonių gerumą. Jo prisisėmiau į visas ląsteles", - sako pagaliau į Klaipėdą sugrįžusi Rolanda.

Reklama

Su "Savaitės ekspreso" skaitytojais dalijamės R. Lukoševičienės ilgai lauktos kelionės namo įspūdžiais.

Įkandamų bilietų medžioklė

"Šią naktį pradėjau kelionę namo. Po 4 mėnesių, praleistų Indijoje, iš kurių 3 - griežtame karantine ašrame Pietų Indijoje. Kai niekur iš uždaros teritorijos neturi teisės išeiti.

Dar nežinau, ar mama Indija tikrai mane paleido - tai bus aišku, kai įžengsiu pro namų duris. Teko savo kailiu patirti, kokia ši šalis pavydi ir godi tų, kurie į ją buvo įjunkę.

Mano 4 mėnesių gyvenimo Indijoje turtas.

Paskutinį mėnesį mažai kalbėjau ir beveik nerašiau. Įvyko daug svarbių dalykų, kurie prašė tylos ir susikaupimo.

Reklama

Paskutinio mėnesio dienotvarkė buvo tokia: joga, meditacija ir iš karto po to - bilietų pardavimo nuorodų spaudinėjimas, tikrinant, ar neatsirado kokių nors skrydžių į Europą, ar "neišmetė" pigesnių bilietų.

Pigesnių - tai reiškia kainuojančių šiek tiek mažiau nei 2 000 eurų iki bet kokio Europos miesto iš Delio, iš kurio lankais galima grįžti namo. Vos tik pasirodydavo bilietų už 600-800 eurų, jie dingdavo per 3 minutes nespėjus suvesti savo duomenų. Ir vėl ekrane ilgam šaipėsi kosmosu virtusios kainos...

Po ilgų ir sekinančių susirašinėjimų su Lietuvos ambasada Indijoje, informacijos, kuri nuolat kito arba būdavo kieno nors neatsakingai paleista antis, išgryninimo, pagaliau pavyko sužinoti, kada tuos neva pigesnius bilietus "meta" į eterį.

Tad subūriau kelių žmonių - bilietų medžiotojų - komandą, kurių prašiau spaudinėti magiškąją bilietų nuorodą ir ieškoti kuo draugiškesnės kainos! Deja, mūsų pastangos ir vėl buvo bergždžios. Ir tai tikrai varė į neviltį.

Mano kelionės knyga - "svarbių" dokumentų rinkinys.

Reklama

Taip laukiami bilietai pasirodydavo kelios dienos prieš skrydį ir būdavo išperkami žaibiškai. O tada likdavo tik neadekvačiai prabangi biznio klasė.

Beje, kad galėčiau išvykti iš ašramo namo, turėjau surinkti nemenką krūvą dokumentų iš įvairių institucijų ir gauti antspaudus iš miestelio policijos, ašramo saugos tarnybos, medikų. Taip pat - formą C, kuri patvirtina, kad visą tą laiką gyvenau ašrame, vizos pratęsimo dokumentą, du dokumentus iš ambasados. Dar reikėjo gauti dokumentą, kuriame antspaudais patvirtintas leidimas, kad mane veža toks ir toks vairuotojas, turėjo būti parašytas jo mobiliojo telefono numeris, automobilio numeris, automobilio vairuotojo licencijos numeris ir t. t.

Be to, privalėjau iki išvykdama turėti visų skrydžių bilietus, nes be jų neįleidžia į jokį oro uostą...

Ir žinote, tai pati geriausia praktika, kuri labiau nei buvimas šventoje vietoje veda link nušvitimo...

Taigi, mano kelionė namo atrodė taip: iš ašramo išvykau naktį iš birželio 13 į 14 d. taksi automobiliu į Bangaloro oro uostą. Vietinis skrydis į Delį - 6.30. Dvi dienas praleidau Indijos sostinėje, nes nenorėjau rizikuoti ir skristi vėliau dėl atšaukinėjamų vietinių skrydžių. Birželio 16 d. iš Delio manęs laukė skrydis į Frankfurtą. Naktis Vokietijos mieste, nes tą dieną skrydžių į Vilnių ar Rygą nebuvo. Kitą dieną - lėktuvu į Rygą. Tada - mikroautobusu į Klaipėdą.

Čigoniški grįžimo elementai

Dviejų dienų poilsio pauzė Delyje prieš tarptautinį skrydį į Frankfurtą buvo tikrai puikus sprendimas. Ramus pagulinėjimas po ventiliatoriumi (Delyje + 41 ir labai drėgna) ir labai saikingi pasivaikščiojimai vakarais po jaukų Mažosios Kalkutos rajonėlį.

Reklama

Kad jūs žinotumėt, koks dabar tylus Delis!

Kai aš ten viešėjau, Indijos sostinė vis dar buvo paskelbta raudonąja zona. Lokdaunas tęsiasi, niekas beveik nedirba, visos šventyklos uždarytos. Tik tyliai praburzgia motoroleris, parėkauja daržovių pardavėjas, į dieviškąsias erdves kviečia pudžos kriauklės ir varpelio garsai…

O štai vidurinėse sėdynėse vietas gavę keleiviai ruošiasi skrydžiui.

...Ryte atvykusi prie Indiros Gandi tarptautinio oro uosto įėjimo prieš 4 su trupučiu valandos, pamatau kilometrinę eilę. Lagaminais apsikrovę keleiviai kantriai joje lūkuriuoja. Kai atvyksta mano bendrakeleivė Eglė, prisijungiame prie laukiančiųjų minios. Su Egle bent kelis mėnesius derinome savo išvykimo namo planą. Ji gyveno Keraloje, aš - Putapartyje. Niekuomet iki tol nebuvome gyvai susitikusios, o štai Indija mus suvedė ir net į vieną lėktuvą pasodino.

Stovėdamos eilėje, užpildome dvi sveikatos deklaracijas, kuriose - smulki informacija apie mus, kelionės vietas, skrydžio duomenys ir t. t. Pasiekusios eilės galą, atiduodame visą savo bagažą apipurkšti dezinfekciniu skysčiu. "Chlorkė" man nekvepia "Chanel", bet ką darysi…

Reklama

Kitas žingsnis - temperatūros matavimas, ir mes jau didžiulio Indiros Gandi oro uosto viduje. Tačiau reikalai tik prasideda.

Nors turime tarptautinio skrydžio bilietus, "čekinus", visus bilietus iki paskutinio kelionės taško, teks dar gauti leidimą skristi "Air India" lėktuvu, Vokietijos piliečiams skirtu skrydžiu. Beje, vokiečių, o ir europiečių čia - vienas kitas. Visi kiti - indai. Kur jie visi skrenda?

Vėl išstovėjusios ilgiausioje eilėje, pagaliau gauname patvirtinimą, kad galime skristi.

Tiesa, dar teko ilgokai palūkuriuoti ir pasiginčyti su vietiniais oro uosto darbuotojais, kol pridavėme bagažą. Galop, išgavusios pažadą, kad mūsų bagažas tikrai nukeliaus į Frankfurtą, einame prie savo skrydžio vartų.

Keleiviams - skafandrai

Ir štai - laikmečio aktualija - kosmonautų skafandrai visiems keleiviams, kurie sėdi vidurinėse sėdynėse! Kadangi norinčiųjų skristi labai daug, kiekviena vieta brangi. Todėl Indijos vyriausybės sprendimu, patvirtinus tai Aukščiausiajam Teismui, visi vidurinėse sėdynėse sėdintys asmenys 8 val. skrydžio privalo dėvėti neperpučiamus skafandrus.

Kitiems privalomi apsauginiai skydeliai, taip pat - kaukė ir dezinfekcinis skystis, kuriuo reikia nuolat save teplioti.

Nors užsisakiau kažkokį azijietišką vegetarinį meniu, maistas - visiems vienodas: sausi daviniai, supakuoti maišuose, siekiant užtikrinti kuo mažesnį aptarnaujančio personalo sąlytį su keleiviais. Nieko čia baisaus, pavalgysiu traškučių, kad tik namo nuskraidintų...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-07-06   12:16

IP: 198.181.163.177

Sveiki draugai, tikiuosi, kad esate geros sveikatos ir linkiu jums laimės gyvenime, nes be to gyvenimas bus apgailėtinas. Noriu pasinaudoti šia proga ir padėkoti dr. * už taikos atkūrimą mano santuokos namuose. Dr. * yra rašybos rašytojas, talentingas savo didžiųjų protėvių. Mano vyras buvo žiaurus prieš mane ir mūsų vaikus jau maždaug metus, sąžiningai kalbant, tada su juo jautėsi pragaras. Aš tikrai nežinau, ką mes padarėme, kad su tavimi elgtųsi taip, kaip jis elgiasi su mumis. Akimirksniu mano vyras kreipiasi į nepažįstamą savo šeimą ir nustoja būti kažkada mylinčiu ir rūpestingu vyru, kurį jis naudoja, kad visa tai būtų pradėta. Kai jis nuvažiavo į Ispaniją ir nuo to laiko daugiau nei tuziną kartų per metus viešėjo Ispanijoje ir ten, aš klausiu jo, kokia buvo problema, tačiau negavau iš jo teigiamo atsakymo, viskas man buvo tikrai sunku, todėl išėjau ieškoti Pagalba ir patarimai, ką reikia padaryti, norint išgelbėti mano stulbinančią santuoką, o man, laimei, aš perėjau internete naujienas ir pamačiau vienos ponios liudijimą, kaip dr. * padėjo jai su santuoka, pasinaudodama šia protėvių jam suteikta rašybos galia. , Skeptiškai žiūrėjau į tai, tačiau nusprendžiau pamėginti, susisiekiau su juo ir pateikiau jam tam tikros informacijos apie save ir vyrą. Tuo metu mano vyras buvo Italijoje per savo daugybę atsitiktinių kelionių. Dr Ažajus man liepė nušluostyti ašaras, kad netrukus viskas grįš į normalią būseną ir aš turėsiu priežasčių vėl liūdėti dėl vyro, man liepė atlikti keletą tam tikrų dalykų namuose. Aš padariau, kaip liepta, savo Didžiausia staigmena maždaug po dviejų dienų ir vyras grįžo iš Italijos, tačiau šį kartą pastebėjo gerus pokyčius jame. Jis atsiklaupė ir maldavo atleidimo sakydamas, kad nežino, kas jį užklupo ir kodėl jis žiauriai elgėsi su manimi ir vaikais. Aš buvau labai laiminga galėdama susigrąžinti savo vyrą ir nuo to laiko mes gyvenome laimingą gyvenimą, užpildytą meile. Viskas dėka Puikus rašytojas dr. *, jei turite problemų dėl savo santuokos ar santykių ir norite, kad jūsų skyrybų žmona ar vyras atgal neleistų drovumui sulaikyti jus, susisiekite su dr. * dėl jo „Viber“ / „WhatsApp“: +2347084887094 ARBA el. paštu: [email protected]

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SE

Sergejus Maslobojevas apie vaikystės svajones, mokyklos laikus ir šposus nuotrauka, foto

Sergejus Maslobojevas apie vaikystės svajones, mokyklos laikus ir šposus (3) Laikraščio straipsnis

"Vaikystėje su didžiuliu susidomėjimu stebėdavau filmus apie Arnoldą Švarcenegerį ir svajodavau būti...

Telšių rajone, netoli Luokės miestelio, turistus vilioja Šatrijos kalnas, tiksliau, piliakalnis. Jis...

Kur renkasi Žemaitijos raganos nuotrauka, foto

Rugpjūčio 1 dieną Klaipėdos miestas šventė savo 768-ąjį gimtadienį. Tad šį kartą...

Kodėl aš myliu Klaipėdą? nuotrauka, foto

Klaipėdoje gyvenančios tautodailininkės Linos Karalienės kūrybos svarbiausias šaltinis - gamta. Ant šilko,...

Lina Karalienė: "Ateina ta diena, kai tu ne valgyti nori, ne miegoti, o kurti" nuotrauka, foto

"Savaitės ekspresas" pristato naują rubriką "Kai grįžtu". Daugelis buvusių klaipėdiečių, aplankę uostamiestį,...

Pokyčiai Klaipėdoje ir džiugina, ir liūdina nuotrauka, foto

Palangoje - Klaipėdos lengvaatlečių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kuriame pasiekta net 16 geriausių šalies...

Raudona vėliava – ne kliūtis: paplūdimiai pilni, užterštame vandenyje besimaudančiųjų netrūksta nuotrauka, foto

Vasara, „Šiandien maudytis jau galima, vėjas teršalus nupūtė į kitą pusę“, - paaiškino...

Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Kviečiame susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendiniais:

Savaitgalį - rekordiškai daug poilsiautojų Palangoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Visą savaitgalį laikęsi karšti orai į pajūrį pritraukė ne vieną tūkstantį poilsiautojų....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...