JAV plaukikas Maiklas Felpsas iškovojo 22-ąjį olimpinį auksą

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų 200 m kompleksinio plaukimo varžybose ketvirtadienį triumfavo amerikietis Maiklas Felpsas (Michael Phelps).

Tituluočiausias visų laikų sportininkas olimpiniu čempionu tapo net 22-ąjį kartą. Iš viso jo sąskaitoje - 26 olimpiniai apdovanojimai (22 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos).

31-erių metų JAV plaukikas finale nuotolį įveikė per 1 min. 54,66 sek. ir antrąją vietą užėmusį 21-erių metų japoną Kosukę Haginą (Kosuke Hagino, 1 min. 56,61 sek.) aplenkė beveik 2 sek.

Trečias finišavo 22-ejų metų kinas Vang Šun (Wang Shun, 1.57,05).

Vyrų 200 m plaukimo nugara varžybose aukso medalį taip pat iškovojo JAV atstovas. 21-erių metų Rajanas Merfis (Ryan Murphy) finale finišavo per 1 min. 53,62 sek. Tai antrasis amerikiečio aukso medalis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Antrąją vietą užėmė 23-ejų metų australas Mičelas Larkinas (Mitchell Larkin, 1.53,96), trečiąją - 19-metis rusas Jevgenijus Rylovas (1.53,97).

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje įteikti du aukso medaliai. olimpinėmis čempionėmis tapo 20-metė amerikietė Simonė Manuel (Simone Manuel) ir 16-metė kanadietė Penė Olesiak (Penny Oleksiak). Jos distanciją įveikė per 52,70 sek.

Bronzos apdovanojimas atiteko 22-ejų metų švedei Sarai Šiostriom (Sarah Sjostrom, 52,99 sek.).

Moterų 200 m plaukimo krūtine rungtį laimėjo 27-erių metų japonė Rijė Kaneto (Rie Kaneto) - 2 min. 20,30 sek.

Sidabro medalį pelnė 24-erių metų rusė Julija Jefimova (2.21,97), o bronzos - 23-ejų metų Ši Dzinglin (Shi Jinglin, 2.22,28).