2019 m. balandžio 21 d. 17:05 val., sekmadienis

Savivaldybių tarybų rinkimai

Merą iš anksto klaipėdiečiai renka vangiai

(3)

Merą iš anksto klaipėdiečiai renka vangiai nuotrauka, foto

OPTIMISTINIS SCENARIJUS - kad antrame rinkimų ture balsuoti ateis 25 procentai klaipėdiečių.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Trečiadienį ir ketvirtadienį savivaldybėse vyksta išankstinis balsavimas merų rinkimų antrajame ture. Klaipėdoje trečiadienį iki 14.30 val. balsuoti buvo atėję mažiau nei 600 žmonių. Taip pat Vyriausiajai rinkimų komisijai pranešta ir apie galimą agitacijos pažeidimą.

Turėjome juokingą situacija - atėjo ir sako, kad nežino, už ką balsuoti. Sako: "Mesiu monetą, jeigu bus herbas, už Grubliauską, jeigu skaičius - už Vaitkų". Metė monetą ir ėjo balsuoti.

Adolfas GRITĖNAS, Klaipėdos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas

Pirmame savivaldos rinkimų ture Klaipėdos miesto gyventojai buvo pasyviausi šalyje. Antrame rinkimų ture, deja, aktyvumo padidėjimo kol kas irgi nematyti.

Klaipėdos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Adolfas Gritėnas sakė, kad pirmame rinkimų ture per pirmąją išankstinio balsavimo dieną savo nuomonę išreiškė beveik 1 200 žmonių.

"Matome, kad to rezultato tikrai nepasieksim. Tai yra nulemta daugelio faktorių, pavyzdžiui, mūsų kaimynės Neringa, Palanga jau išsirinko savo merus. Tad mes nebeturime šių savivaldybių rinkėjų. Lyginant su prieš ketverius metus vykusiais rinkimais, tada Lietuvoje pirmame ture buvo išrinkta mažiau merų, o dabar jų išrinkta daugiau, todėl antrame ture apskritai balsuojama mažiau", - sakė A. Gritėnas.

Per praėjusius savivaldos rinkimus pirmame ture klaipėdiečių aktyvumas siekė 37 procentus, antrame - beveik 24 procentai.

"Šiemet pirmame ture buvo 38,6 procento. Norime būti optimistais ir tikimės, kad ateis 25 procentai", - vylėsi A. Gritėnas.

Sunku apsispręsti

Klaipėdos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kad žmonėms yra sunku apsispręsti, už ką balsuoti.

"Yra nemažai rinkėjų, kurie pirmame rinkimų ture balsavo už savo favoritą, o antrame ture, jeigu jų favoritas neišėjo, nežino už ką balsuoti. Turėjome juokingą situacija - atėjo ir sako, kad nežino, už ką balsuoti. Sako: "Mesiu monetą, jeigu bus herbas, už Grubliauską, jeigu skaičius - už Vaitkų". Metė monetą ir ėjo balsuoti. Žinoma, nežinia, kaip jis balsavo iš tiesų, bet yra faktas, kad rinkėjams, kurie balsavo už kitus, apsispręsti yra labai sunku", - trečiadienį stebėtą situaciją atpasakojo A. Gritėnas.

SUNKU. Teigiama, kad rinkėjams, kurie pirmame rinkimų ture balsavo už kitus kandidatus į merus, apsispręsti tarp Vytauto Grubliausko ir Arvydo Vaitkaus yra labai sunku. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Jo teigimu, kai kuriems rinkėjams gali nepatikti ir jau pradedamos kurti koalicijos, atsiranda ir protesto balsai. Neretai ateinantys žmonės bando klausti ir rinkimų komisijos narių nuomonės, kas galėtų laimėti šiuos rinkimus.

Agitavo apylinkės pirmininkas

Trečiadienį taip pat pasklido ir žinia, kad "Žaliakalnio" gimnazijos direktorius Vitalijus Jakobčiukas elektroniniame dienyne išplatino žinutę moksleivių tėvams rusų kalba, kurioje ragino balsuoti už V. Grubliauską, nes esą tik tada pajudės mokyklos pastato renovacija. Taip pat trečiadienį V. Grubliauskas lankėsi šioje ugdymo įstaigoje ir ten dalyvavo pilietiškumo pamokoje.

"Mano vertinimu, tai yra neetiška ir tai yra pažeidimas. Tačiau visą tyrimą atliks Vyriausioji rinkimų komisija. Man sunku daryti kokias nors išvadas, kaip tai gali atsiliepti ir kokie bus sprendimai. Tačiau pirmiausia tai yra neetiška, nes gimnazijos direktorius yra ir Žaliakalnio rinkimų apylinkės komisijos pirmininkas. Jis jau pažeidė tokį dalyką kaip pasižadėjimą būti apolitiškam, nes ateidamas dirbti į rinkimus, jis pasirašo priesaiką nepolitikuoti, tad jis jau pažeidė tą savo priesaiką", - V. Jakobčiuko poelgį komentavo A. Gritėnas.

Pats mokyklos direktorius, pasak A. Gritėno, patvirtino, kad raginimą balsuoti paskelbė jis pats. Iš šalies žiūrint, A. Gritėno nuomone, situacija taip pat atrodo "neskaniai", kai moksleivių tėvai statomi į tokią padėtį.

RINKIMAI APSKRITYJE

  • Balsuoti iš anksto savivaldybėse galima trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 8 iki 20 val., penktadienį ir šeštadienį vyks balsavimas namuose.
  • Sekmadienį, kovo 17 d., 7-20 val. vyks antrasis savivaldos rinkimų turas, kuriame bus renkami merai.
  • Klaipėdos miesto savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą išėjo Vytautas Grubliauskas (visuomeninis rinkimų komitetas "Vytautas Grubliauskas ir komanda") ir Arvydas Vaitkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).
  • Klaipėdos rajono savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą išėjo Bronius Markauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga) ir Rasa Petrauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai).
  • Kretingos rajono savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą išėjo Virginijus Domarkas (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Antanas Kalnius (visuomeninis rinkimų komitetas "Kretingos kraštas").
  • Šilutės rajono savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą išėjo Vytautas Laurinaitis (partija "Tvarka ir teisingumas") ir Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) - 18,69 proc.
  • Skuodo rajono savivaldybės mero rinkimuose į antrąjį turą išėjo Petras Pušinskas (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) ir Stasys Gutautas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga).

Nuotraukų galerija

 

© Egidijus JANKAUSKAS

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Egidijus JANKAUSKAS

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Šaunuolė

2019-03-14   09:45

IP: 85.232.128.56

Už mentą nebalsuok,bet pagalvok apie Klaipėdą.Ar nori,kad Masiulio -nekalto avinėlio hebra valdytų.???

kaip bebūtu

2019-03-13   20:51

IP: 78.60.137.101

Už MENTĄ prezidento rinkimuose NEBALSUOSIU.

įdomu

2019-03-13   20:09

IP: 86.100.143.140

kas iškrito, herbas ar moneta?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Savivaldybių tarybų rinkimai

Klaipėdos rajono mero rinkimuose - palaikymas R. Petrauskienei nuotrauka, foto

„Visada palaikau moteris politikoje, nes jos yra kur kas lankstesnės ir pasižymi...

Atjautus, telkiantis, ryžtingas ir atsidavęs Klapėdai bei klaipėdiečiams - ko gero tai...

Išaiškinti nežinomi Vytauto Grubliausko gyvenimo faktai nuotrauka, foto

Po kelių dienų paaiškės, kas vadovaus miestui ateinančius 4 metus. Arvydo Vaitkaus...

Rytojaus Klaipėda - miestiečių rankose nuotrauka, foto

2019 m. kovo 3 d. Lietuvos Respublikos gyventojai sprendė, kokios bus...

Paskutinio taško rinkėjai dar nepadėjo nuotrauka, foto

Ambersail II prestižinėje regatoje pelnė 3 vietą nuotrauka, foto

Sportas, Po 5 intensyvių lenktynių dienų prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ regatoje...

Sendvario seniūnijoje piktina šiukšlinantys statytojai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sendvario seniūnija yra tarsi nuolatinė statybų aikštelė. Tačiau naujakurių laimę temdo kai...

Almos treniruotės – ir kūnui, ir sielai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, "Jaunystė – ne amžiaus rodiklis, o sielos būsena“, – tai rumunų kompozitoriaus George Enescu...

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles –...

Sportas, Paskelbta prieš 51 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...