2019 m. sausio 23 d. 02:42 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Projektai  >  VE-25

VE-25

"Vakarų ekspresas". 1992 10 10, 13 ir 15

Nusikaltimas ir atsiprašymas

1992-ųjų spalio 10 d. numerio "Spektro" žinutė pavadinimu: "Nusikaltimas ir atsiprašymas": "Krašto apsaugos atskirojo bataliono eiliniai S. Pleikys ir S. Karbauskas paliko sargybos postą ir išgėrė butelį degtinės. Antros kuopos trečio būrio prasižengėliai atsiprašo kuopos vado A. Mikučio ir tautos."

Vyrai, taip niekas nesielgia. Eiliniai, o pasielgėte kaip kokie neeiliniai chamai. Vieni "ištvatijote" baltosios butelaitį ir net vado nepakvietėte ir nepavaišinote. Už tokį akibrokštą galima buvo ir per valgomąją užsidirbti....

 

Kaip pramisti?

1992-ųjų spalio 10 d. numeryje apie dujų badą pavojaus signalus siunčia Gintaras Vaičekauskas: "To ir reikėjo tikėtis! Dujos pagaliau turėjo baigtis, bet žmonija valgyti nebaigs. Nebaigs - kaip ir mirti. Bet kol numirsi, reikia valgyti. Valgyti tiesiog norisi. Pagaliau ne Somalyje gyvenam... Važiuojame apytušte Sportininkų gatve. Kažkur čia kiemuose žmonės, nebeturėdami dujų, ant laužų verdasi valgyti. Sustojame prie 38 namo. O Elena, Danguolė, Antanas Sukuriai kol kas laimingi. Dujos balione tik šiandien baigėsi. Bet namie turi krosnį. Pasikurs... jeigu gaus anglių. Ar girdėjot, kad kaimynai gatvėje verda pietus? Sutikta kiemsargė sako: "Einam, aš čia šluoju, parodysiu laužavietes." Štai čia, "chruščiovkių" kiemuose Sportininkų g. tvarkingos laužavietės. Buvo rytas. "Atvažiuokit vakarop, kada žmonės iš darbo grįžta!" Atvažiuojam. Nikolajus Pachomovas nusiteikęs optimistiškai. Malkų yra, miškas netoli. Iš pradžių kaimynka iš ketvirto aukšto šaukė, kad jai dūmai trukdo, dabar pati ant laužo maistelį ruošia. Pietus verdu. Skanu. Burokėlių sriuba, dviem dienoms užteks", - sako N. Pachomovas. Kaimynės šalia bulves verda. Ar seniai šitaip? O! Jau tris savaites. Bet žiema ant nosies.

 

"Tokia tad istorija, - savo reportažą baigia G. Vaičekauskas. - Netikite? Pasivaikščiokite po Sportininkų gatvės rajoną vakare. Sėdi šalia laužų šeimos, maži vaikai, šunys, sriubytę verdasi. Už ką jie balsuos? Aišku, ne už tą, kuris kiekvienam lietuviui pažadės po bokalą alaus ir "sosiską", o už tą, kuris duos dujų. Ir ne pažadės, o duos. "Kiekvienam lietuviui - po dujų balioną!" Rinkiminis šūkis geras ir teisingas."

Apie labdarą

"Apie labdaros siuntinių likimą sklinda įvairios gražios ir negražios kalbos. Tai, kad turguje galima įsigyti deficitinių importinių vaistų, verčia spėlioti, kad ne visada labdara skirstoma sąžiningai", - apklausą apie labdarą surengė "Vakarų ekspresas", kuris telefonu pasiteiravo klaipėdiečių, ar teko nors kartą pasinaudoti labdara. Paaiškėjo, kad 83 procentai apklaustųjų klaipėdiečių niekada nebuvo pasinaudoję labdara. Didžioji dauguma apklaustųjų buvo tikri, kad labdara "išeina pro kitas duris" arba "eina pas tą, kieno rankos arčiau". 17 procentų tik kartą buvo gavę labdaros maisto produktais. Tai buvę tremtiniai, invalidai ir daugiavaikės motinos.

 

Nugalėjo Prancūziją

"Būtent taip pasakė Prancūzijos komandos trenerė N. Duval, Prancūzijos TV po 3 valandas įtemptos kovos Europos moterų stalo teniso taurėje, kur susitiko Klaipėdos "Universiteto" ir Metzo "Smec" komandos", - sužinosime atsivertę 1992-ųjų spalio 13 d. numerį. Šią dvikovą klaipėdietės laimėjo - 4:3. Apie puikų klaipėdiečių I. Udrienės, A. Bajorinaitės, B. Orlienės žaidimą rašė mūsų reporteris Algimantas Ercius.

Spektro žinutės

Informacijoje "Greitoji pagalba" sužinome, kad 1992-ųjų spalio 12-ąją greitosios pagalbos automobiliai pradėjo važinėti tik nuo 11 valandos, nes, darbuotojų tvirtinimu, nebuvo benzino.

 

Spalio 10 dieną 3 val. 20 min. Palangoje, Medvėgalio gatvėje, į Valstybinės remonto ir statybos įmonės teritoriją įsibrovė du nenustatyti kaukėti vyriškiai, kurie, grasindami peiliu ir pistoletu, surišo du sargus, išplėšė sandėlį, pagrobė 50 dėžių 19 rūšių importinių cigarečių. Nuostolis - apie 3 milijonai talonų.

"Diversija"

Tokiu skambiu ir dideliu paryškintu šriftu 1992-ųjų spalio 15 d. numerio pirmajame puslapyje pavadintas Šarūno Pučinsko straipsnis. Jame jis rašė: "Rinkėjų balsai krūmuose. Šeštadienį, spalio 10 dieną, prie Trinyčių tvenkinio moteris rado paketą. Pinigai, apsidžiaugė ji. O pasirodo... Popieriuje buvo suvynioti 78 Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų balsavimo pažymėjimai, skirti Kooperacijos gatvės 5-ojo ir 7-ojo namo gyventojams... Kodėl šie pažymėjimai atsidūrė krūmuose? - stebisi autorius. - Komisijos pirmininko pavaduotojui Kazimierui Budriui žinia apie rastus pažymėjimus buvo netikėta ir, ko gero, ne pati maloniausia tądien, spalio 12-ąją."

 

Kas apiplėšinėja Nemirsetos poligoną?

Tokį klausimą 1992-ųjų spalio 15 d. numeryje nagrinėja "Vakarų ekspreso" žurnalistas Vidmantas Matutis: "Šaipių kaime, netoli ežero ir jūros, jau įsikūrė Lietuvos pakrančių apsaugos rinktinės Karklininkų pasienio užkarda, - rašo autorius. - Tai, ką pamatėme prie komandinio punkto, pritrenkė. Pastatas buvo perduotas su langais ir durimis, tačiau jį jau ardė Lietuvos kariai - Klaipėdos motodesantinis batalionas "Geležinis vilkas", kurio vadas Rimas Baltušis. Keista, negi tokie pastatai Lietuvai nereikalingi. Juk tik už kilometro ar puskilometrio - jūra. O Lietuvos kariai, kurie gyvena taip pat netoliese, galėtų juos saugoti, kad civiliai neapiplėšinėtų. Bet ne, jie patys juos plėšia."

Žymos: ve25

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

VE-25

1993-iųjų gegužė Klaipėdoje prasidėjo nuo miesto valdžios pastangų atleisti laikraščio "Klaipėda" redaktorių...

„Vakarų ekspresas“. 1993 05 01-07 nuotrauka, foto

1993-iųjų balandžio paskutinė savaitė Klaipėdoje pasižymėjo išskirtinai kruvinais įvykiais. Balandžio 25 dieną...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Gera ir patogu prieš 25 metus buvo geriamojo vandens mėgėjams. Galėjai ateiti...

„Vakarų ekspresas“: prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

Nedaug gerų naujienų. Labai nedaug. Dauguma 1993-iųjų balandžio mėnesio "Vakarų ekspreso" publikacijų...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Suduotas smūgis šešėliniam statybos verslui nuotrauka, foto

Kriminalai, Po slapto tyrimo išaiškinta organizuota grupė asmenų, įtariama, vykdžiusi nesąžiningą verslą...

LSKL vicečempionai liko už finalo ketverto ribos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos universiteto (KU) krepšinio komanda, praėjusį sezoną džiaugusis Lietuvos studentų krepšinio lygos...

Šviesų festivalis - dar didesnis ir įspūdingesnis nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. Klaipėdos senamiestį nušvies jau penktasis Šviesų festivalis. Tamsą ir...

"Neptūno" laivas patikimai plaukia sėkmingu kursu nuotrauka, foto

Sportas, Dauguma, laimei, jau baigia pamiršti, kokioje baisioje finansinėje duobėje prieš metus buvo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...