2018 m. kovo 18 d. 00:17 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Projektai  >  VE-25

VE-25

"Vakarų ekspresas". 1992 08 13

Paskirkime šią apžvalgą verslui, tiksliau 1992-ųjų Klaipėdos verslininkams ir jų godoms.

Tais metais pinigų darymo ir kaupimo procesai jau buvo įsibėgėję visu tempu. Vieniems sekdavosi geriau, kitiems blogiau, bet visi mokėsi iš savo klaidų.

Atrodė, kad pirmuosius didelius kapitalus sukaupę verslininkai gyvena be rūpesčių, tačiau taip nebuvo. Problemų jie turėjo. Ir ne tik užgimstančių organizuoto nusikalstamumo bei jos pirmykštės formos - reketo pavidalu.

Buvo tokių, kurie matė, kas bus, jei verslą žlugdys valstybė ir valdininkai. Ir jei į verslininkus kreivai žiūrės visuomenė. Jie apie tai ryžosi prabilti. Tiesa, anonimiškai.

"Kas sugeba uždirbti pinigus, tas sugebės (jei tik norės) gauti pelną nemokėdamas mokesčių ir nepažeisdamas įstatymų. Žinoma, jei nemokame mokesčių, nukenčia ne funkcionieriai, o miesto visuomenė. Jei visuomenė nori, kad verslininkai jai mokėtų pinigus, ji turi versti Tarybos deputatus sudaryti sąlygas darbui, turi kovoti už biznierių interesus, turi ginti lauk netikusius valdininkus.

Benamiai, bedarbiai, invalidai, pensininkai prašo valdininkų pagalbos, o gavę dėkoja. Bet juk valdininkai patys nieko neduoda. Jie tik perskirsto mokesčių mokėtojų pinigus. Tai ir reikia dėkoti tiems, kurie moka pinigus į biudžetą ir kitus fondus. Benamiai geriau kovotų už statybininkų reikalus, o bedarbiai padėtų verslininkams kurti naują biznį. Biznieriai suteiktų jiems naujas darbo vietas.

 

Statistika liudija, kad 3 procentai gyventojų turi tiek vertybių, kiek likusieji 97 procentai. Dažniausiai didžiausią kapitalą turi sukaupę veikliausieji ir darbščiausieji, bet jų visuomenėje - tik maža dalelytė, ir jie niekada negalės apginti savęs prieš didžiąją visuomenės dalį. Negalės apsiginti ten, kur sprendimus lemia balsų dauguma, o profesorius, milijonierius ir alkoholikas turi vienodą balso teisę... Tie, kurie nesugeba susitvarkyti savo asmeninio ar savo šeimos biudžeto, tikrai nesuvoks, kaip tvarkyti Lietuvos ekonomiką.

 

Neturtingoji dauguma dažniausiai stengiasi savo pašlijusius reikalus pataisyti turtingųjų sąskaita. Jei visuomenė suvoks, kad sudarydama biznieriui sąlygas uždirbti eilinį milijoną gaus ir sau vieną kitą šimtą tūkstančių, viskas bus gerai. Jei valdininkai ir visuomenė peiks biznierius, nesudarys jiems sąlygų gyventi pagal pinigines išgales prabangoje, o tikėsis už kiekvieną milijoną gauti po 640 tūkst. mokesčių (dabar UAB savininkams), negaus nieko! Taip mano dauguma biznierių. <...>

 

Valstybė turėtų suteikti visiems vienodas sąlygas, niekam nereikia suteikti lengvatų, išskyrus invalidus ir senus žmones. Kodėl valstybė turi atiduoti kažkieno uždirbtus pinigus tėvui, nesugebančiam išmaitinti savo daugiavaikės šeimos. Kodėl jis pats negalvojo apie tai iš anksto? Kuo mums geriau, kad jis daugina į save panašius? Net ir laukiniai gyvūnai turi tiek palikuonių, kiek sugeba aprūpinti buveinėmis ir maistu. O kai kurie žmonės reikalauja, kad jiems duotų butą, maisto. Uždavinėja kvailą klausimą "Kaip gyventi?" Valstybė privalo garantuoti vienodas sąlygas, o kiekvienas gyvena taip, kaip sugeba."

 

Toks štai šeštadienio pamokslas iš 1992-ųjų verslininko lūpų. Gaila, kad su VE reporteriu jis kalbėjo anonimiškai. Dabar būtų labai įdomu sužinoti, kaip jam sekėsi verslas per tuos 25 metus...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

VE-25

Vartant 1993-iųjų kovo mėnesio "Vakarų ekspreso" komplektą labiausiai į akis krenta kriminalinių...

„Vakarų ekspresas“ - prieš ketvirtį amžiaus... nuotrauka, foto

Kokie gi mes buvome prieš 25 metus? Kokiomis nuotaikomis gyvenome? Tai ir...

„Vakarų ekspresas“. 1993 03 04-13 nuotrauka, foto

Nekokiomis nuotaikomis 1993-iųjų pradžią pasitiko Lietuvos "išvaduotojai". Dešimtmečiais švęstos tarybinės armijos dienos...

"Vakarų ekspresas". 1993 02 24 - 03.03 nuotrauka, foto

Tai ką, klaipėdiečiai, piketuojam, sprogdinam, nuodijamės įvairiais surogatiniais gėrimais, vagiam išdirbtus kačių...

"Vakarų ekspresas". 1993 02 06-23 nuotrauka, foto

Kovo 18-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Koralas“ žengė tvirtą žingsnį bronzos medalių link nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo pirmenybėse šeštadienį prasidėjo priešpaskutinio turo kovos. Bene didžiausią susidomėjimą...

Kelyje į Rusnę vanduo pakilo iki 72 cm nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Toliau kyla vandens lygis krašto kelio Šilutė-Rusnė apsemtame ruože. Apsemto ruožo...

Pralaimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai pralaimėjo pirmąsias Baltijos rankinio lygos ketvirtfinalio rungtynes, tačiau viltis...

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...