2019 m. vasario 19 d. 04:14 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Projektai  >  Skonio reikalas

Skonio reikalas

Užsisupti įmanoma ne tik laive

(13)

2014-07-30, 11:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Užsisupti įmanoma ne tik laive nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Esu išbandęs vakarienę aklinoje tamsoje, tad būtų visai nieko išbandyti ir po vandeniu - toptelėjo mintis vakar prisėdus pietų ant restorano "La Terrasse" plausto, kur labai norėdamas galėtum pietauti ir kojas sumerkęs į Danės upę.

Bet išsilavinimas neleido, be to, ir vanduo iš arti atrodė labai jau purvinas.

Kiek nustebau, kad išnaudoti galimybę pietauti kiek galima arčiau vandens rinkosi tik nedidelė saujelė žmonių, didžioji dauguma būriavosi tradicinėje lauko terasoje prie įėjimo į restoraną.

Neilgai truko, kol pradėjau įtarti, kodėl ant vandens plūduriuojanti terasa traukia ne visus. Pakanka, kad padavėja ar klientas pereitų spartesniu žingsniu, ir plaustas ima suptis taip, kad momentais atrodo, jog teks patirti, ką žmonės vadina jūros liga.

Neišsigąskite, tikrai taip stipriai neužsupo, tad toliau detaliai neaprašinėsiu, kaip atrodo toji jūros liga. Visgi tenka pripažinti, jog grįžus į redakciją dar kelias valandas jaučiausi tarsi supčiausi ant bangų.

Nepaisant to, sumanymas įrengti tokią pasisėdėjimų vietą labai pagirtinas, nes ji - tikrai išskirtinė. Be to, yra tikimybė, kad sėdint tokioje terasoje vyno ar alaus reikės kur kas mažiau, kad žemė po kojomis pradėtų svyruoti. Ir jūra (t. y. upė) nepasidarys iki kelių.

Jei Danės vandens restorano darbuotojai ir nepajėgūs išvalyti, pačią terasą dažniau prašluostyti būtų pravartu - nesu priekabus pedantas, bet dulkių man pasirodė kiek per daug.

Vargšės padavėjos, aprengtos juodos spalvos vieną alaus rūšį reklamuojančia apranga, matyt, irgi buvo gerokai užsisupusios arba perkaitusios saulėje.

Jos stengėsi bendrauti maloniai ir elgėsi labai paslaugiai, tik kas iš to - informacijos turėjo mažai. Laimei, žinojo, kad pietums siūloma žuvienė, vištienos salotos ir kiaulienos kepsnys, tačiau kaip paruoštos, pavyzdžiui, salotos, pasakyti negalėjo.

"Dar niekam nenešiau", - atsakė.

Betgi niekas netrukdo prieš pietus užeiti į virtuvę ir pasidomėti, ką siūlysi klientams.

"Tokios pat salotos, kaip ir Cezario. Yra vištienos, sūrio", - po kurio laiko grįžusi paaiškino padavėja.

Matyt už tai, kad vaikėme, prie dienos pietų siūlomo vandens įpylė dozuotai - tik nedidelę taurę. Kitiems pietaujantiems, mačiau, nešė po sklidiną asotį, nors prie stalo sėdėjo irgi tik dviese. Diskriminacija. Ir dar tokią karštą vasaros dieną.

Žuvienės tik paragavau, bet neįveikiau. Nepatiko, kad paviršiuje plaukiojo nemažas sluoksnis aliejaus, be to, šioje sriuboje man visiškai nederėjo paprikos ir salierų stiebai. Pagirtina tik tai, kad sriuboje buvo nemažai žuvies, o prie jos atnešta balta duona - šviežutėlė.

Duona gelbėjo ir prie salotų, nes užpilas buvo gerokai per aštrus. Šaukštas deguto virėjams, kad jie neperspėjo padavėjos apie tai. Apibūdinimas, jog salotos yra "kaip Cezario", šiuo atveju visiškai netiko. Nebuvo čia nei kietojo sūrio, nei kitų Cezario salotoms įprastų ingredientų, tad nereikia mūsų maustyti. Vištienos salotos, ir tiek.

Gabalas supjaustytos vištienos krūtinėlės iškeptas neprastai, bet po juo pasislėpęs marmalas neatrodė labai estetiškai. Manau, kad tokią karštą vasaros dieną iškart sumaišyti salotų lapus su užpilu - neprotingas sumanymas. Ypač, kai padažas toks aštrus. Nors imk ir iš tikrųjų nerk po vandeniu.

Pietūs kainavo 16 litų. Jei dalį kainos sudaro galimybė gėrėtis čia pat panosėje upe plaukiojančiomis žuvelėmis ir antimis - tebūnie. Kai kitą kartą norėsiu užsisupti - grįšiu.

Įvertinimas - 3,5 šaukšto

Maistas - 3 šaukštai
Aptarnavimas - 3 šaukštai
Aplinka - 4 šaukštai

INFORMACIJA

Dienos pietūs (16 Lt):

*Žuvienė (4 Lt)

* Vištienos salotos (12 Lt)

* Vanduo (nemokamai)

V. V.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rasa

2014-07-31   20:45

IP: 78.61.74.4

Kartą ten valgiau - bele kas... Antrąkart - bele kas. Kodėl aš turiu savo sunkiai uždirbtus pinigus leisti neskaniam maistui? Valgai ir supranti, kad skaniau pats išsivirtum. Tai ko tada moka profesionalios virėjos? Taupyti savininkų pinigus?

eva

2014-07-31   13:42

IP: 86.100.83.7

La terrasse man ir gražu,ir maistas skanus,o į pontoną,norint vakare patekti,reikia kartais ir eilutėje palaukti.sėkmės!piktuoliai ir pavyduoliai graužkitės nagus

Lora

2014-07-31   11:28

IP: 83.226.84.181

Pavadinimas bjaurus!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skonio reikalas

Mažojo Kaimelio gatvėje įsikūręs meksikietiškos virtuvės baras "Desperados" - vienas iš mano...

Vasaros pabaiga su aštriu prieskoniu nuotrauka, foto

Tai, jog prieš suteikiant bet kuriai įstaigai pavadinimą verta ilgai ir atsakingai...

Azijos virtuvė su provincijos prieskoniu nuotrauka, foto

Vakar vidurdienį vėl pagaliau išlindusi saulė raginte ragino prisėsti kurioje nors lauko...

Skonio reikalas: švelnūs pietūs po vijokliu nuotrauka, foto

"Malonus atradimas", - taip pirmiausiai pamaniau pietums prisėdęs Melnragėje, Audros gatvėje, visai...

Skonio reikalas: Kai pietūs pabrangsta akimirksniu nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...