2019 m. kovo 18 d. 21:32 val., pirmadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (9)

2015-07-17, 11:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (9) nuotrauka, foto

GARSAI. Per daugiau nei du mėnesius renovuojamo namo gyventojai beveik įprato, kad už lango darbo dienomis bilda, vaikšto, tupi, gręžia, kalba, rūko, šūkauja, brazda, čeža, taukši ir visokius kitokius garsus leidžia tiek darbininkai, tiek jų prietaisai.

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Baigiantis antrajam renovacijos mėnesiui buvo pirmas tiesioginis kontaktas su renovaciją vykdančiais žmonėmis, kai šie matavo balkonus, langus ir palanges butuose. Po to vėl stebėjome jų darbą iš šalies.

Per tas visas savaites beveik įpratome, kad už lango bilda, vaikšto, tupi, gręžia, kalba, kartais keikiasi, rūko, šūkauja, brazda, čeža, taukši ir visokius kitokius garsus leidžia tiek darbininkai, tiek jų prietaisai.

Porą dienų netikėtai gavome pagyventi be karšto vandens, nes šilumos punkte įvyko kažkoks gedimas. Po, atrodo, savaitės iš rikiuotės išėjo liftas. Pradėjome juokauti, kažin, ar čia namas praneša, kad pačiu laiku pasirinkome pradėti renovaciją, ar viskas stebuklingai pradėjo gesti, kad prižiūrėtojai dar gautų pinigų už technikos remontą. Bet kol kas, atrodo, daugiau niekas negenda, tad gal tikėkime, kad čia pirmasis variantas.

O kas naujo namo išorėje? Buvo pradėta tinkuoti galinė siena, ją statybininkai įveikė gana sparčiai - per 2 ar 3 tris dienas. Kažkaip nepastebimai buvo apšiltinti maždaug keturi penktadaliai namo, beveik visas tas plotas ir papildomai sutvirtintas. Kartu darbams ruošti ir balkonai, buvo nulupamos išorinės palangės. Jos ir balkonų skardinės apdailos dalys sėkmingai kaupėsi ant pievos šalia namo. Neįstiklintuose balkonuose kaupėsi ir putplasčio atraižos, bet tai - nieko naujo. Tik jomis jau tenka rūpintis patiems gyventojams.

Kitą savaitę prie namo atsiradęs jau trečias statybininkų vagonėlis buvo užkeltas ant pirmojo viršaus. Vagonėlių daugėja, bet darbininkų skaičius, atrodo, vis dar toks pat.

Vieną rytą kokie 6 statybininkai ir namo techninis prižiūrėtojas susispietė aplink vieną pirmajame aukšte esančio buto balkoną. Kaip supratau, ilgai galvojo ir tarėsi, kaip reikės apdailinti apšiltintus balkonus, tvirtinti apdailos lenteles. Balkono plokštumų, priešingai, nei kitų namų, apdengti viena lenta neįmanoma, todėl buvo pasirinktos specialios lentelės, iš kurių jau įmanoma išgauti pageidaujamas formas jas apdairiai pjaustant ir suleidžiant tarpusavyje, tačiau tai reikalauja labai ilgų matavimų ir ne vienos sugadintos lentos. Labai atidžiai įsižiūrėjus į būtent tą balkoną, kurį apžiūrinėjo visa brigada, matyti, kad jis bus tikrai sudėtingas ir reikalaus aukštojo lentelių pjaustymo pilotažo, nes ten daug kampų ir nelygus paviršius, todėl iš tiesių lentelių suformuoti tinkamą apdailą tikrai nelengva.

Panašūs balkonai yra netoliese renovuotuose namuose. Pastebėjome, kad mūsų darbininkai matavo lygiai tokias pat lenteles. Tad jei ilgai neišsiaiškins, kaip jas geriausia tvirtinti, kad gražiai atrodytų, reikės pasiūlyti nueiti pasižvalgyti pas kaimynus.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...