2020 m. rugpjūčio 13 d. 20:08 val., ketvirtadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (29)

(13)

2016-07-15, 14:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

© Skaitytojo nuotr.

Reklama

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Pabaiga. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Valstybinė komisija namą apžiūrėjo kartu su namo administratorių, renovacijos rangovų atstovais. Kalbino ir gyventojus, klausė, kaip, jų manymu, atlikti darbai, domėjosi, ar gyventojai turi kokių nors pastabų. Namą vertino iš išorės, vėliau apžiūrėjo viduje atliktus darbus ne butuose. Pretenzijas dėl butuose netinkamai atliktų darbų rangovai buvo nurodę pateikti anksčiau, ir iki komisijos apsilankymo visos klaidos buvo ištaisytos.

Žvelgiant į viską renovacijai jau pasibaigus, atrodo, kad mums pasisekė. Žinoma, darbų metu buvo įvairių nesklandumų, pavyzdžiui, pasitaikė kaimynų, kurie piktybiškai nenorėjo įsileisti darbininkų ir vilkino visus darbus, taip pat kartą ant stogo dėl darbininkų neatsargumo užsidegė klota danga (tačiau žmonės ir namas nenukentėjo, apdegusią dangą rangovai pakeitė savo lėšomis), buvo apvogti patys rangovai (vagys nugvelbė brangios įrangos), tačiau apskritai viskas vyko sklandžiai. Ypač palyginus su plačiai ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje nuskambėjusiais atvejais, kai renovacija sustojo vidury darbų, nes rangovai bankrutavo, arba kai žmonės renovacijos laukė po keletą metų, nes vis iškildavo kažkokių problemų.

Šiuo atveju turbūt buvo gerai tai, jog administratoriai, "Laukininkų valda", stengėsi paraginti gyventojus paskubėti, kad gautume didesnę valstybės paramą, geranoriškai reagavo į visus klausimus, priekaištus ir pretenzijas, dalykiškai sprendė konfliktines situacijas, bendravo su gyventojais susirinkimuose.

Vertinant visiškai subjektyviai, iš gyventojo pozicijos, atrodo, kad mums pasisekė ir su darbus atlikusia bendrove. Rangovas buvo UAB "Viremidos statyba", kuri konkursą laimėjo beveik atsitiktinai - kai pasitraukė nugalėtoja pripažinta kita bendrovė. Prasidedant darbams internete ieškojome informacijos apie rangovą ir radome, kad ši bendrovė dirba ne tik Klaipėdoje, bet ir užsienyje, Skandinavijos šalyse. Tai gerai nuteikė, todėl tikėjomės, kad ir darbai mūsų name bus atlikti gerai.

Rangovui pliusą galima dėti ir už nuolatinį darbų vadovo tiesioginį bendravimą su visais to pageidavusiais gyventojais - jis nuolat buvo prie namo pastatytame vagonėlyje, po kiekvienu pranešimu apie name laukiančius darbus buvo nurodomi jo vardas, pavardė ir mobiliojo numeris. Tai, kad vadovo nereikėjo su žiburiu ieškoti, gyventojams paliko išties gerą įspūdį.

Grįžtant prie komisijos - jai atlikti darbai įtiko, po apžiūros praėjus kuriam laikui gautas "palaiminimas" ir patvirtinimas, kad daugiabučio modernizacijos procesas užbaigtas sėkmingai. Taip šių metų pavasarį baigėsi Vingio g. 39 namo renovacijos procesas.

Prie namo ir toliau stovi apie valstybės ir Europos Sąjungos paramą primenantis stendas, o ant sienos buvo pakabinta lentelė, nurodanti namo energinio naudingumo klasę. Remiantis 2014 m. liepą išduotu Pastato energinio naudingumo sertifikatu, namas buvo E klasės, dabar - C klasės, t. y. sunaudojantis mažiau šilumos energijos. Ir, kaip jau buvo rašyta ankstesnėse dalyse, tai realiai jaučiasi.

Reklama

PRIEŠ IR PO. Vingio g. 39 namo renovacija buvo pradėta 2015 metų balandį, baigta - 2016 m. vasarį. Akivaizdžiai pasikeitė ne tik namo išorė, aplinka (pastatyti net nauji suoliukai prie laiptinių), bet ir vidus - įrengti nauji liftai, įstiklinti balkonai, atnaujintas vamzdynas, elektros instaliacija, šildymo mazgas. Gyventojai net ėmė inicijuoti laiptinių perdažymo, pašto dėžučių keitimo darbus.

Mokėti bankui už renovaciją teks dar ilgus metus, bet vasaros pradžioje mokama suma sumažėjo, kai kredito suma buvo perskaičiuota pagal jau sumokėtas įmokas ir valstybės paramą.

Iš viso namo investicijų suma siekė beveik 1 mln. 154 tūkst. eurų. Gyventojams kredito sumos buvo skaičiuotos pagal buto plotą bei konkrečiame bute atliekamus darbus, tad sumos įvairios - nuo 9,5 tūkst. iki 25 tūkst. eurų, kuriuos sumokėti reikės per 20 metų. Žinoma, norintieji ir turintieji galimybių gali atsiskaityti ir greičiau.

Be to, birželį gyventojus pasiekė žinia, kad galima kreiptis į namo administratorių - "Laukininkų valdą" dėl dalies jau sumokėtos sumos grąžinimo nurodant banko sąskaitų numerius. Gyventojams bus pervedamos valstybės grąžinamos lėšos - už energinio sertifikato parengimą, investicinio ir techninio projekto rengimą bei kaupiamųjų lėšų dalis.

Jau pasklido gandai, kad planuojama renovuoti ir daugiau netoliese esančių daugiabučių. Tad jei kažkas svarsto, ar pradėti namo atnaujinimo darbus, galbūt šiame dienoraštyje aprašyti įspūdžiai ir renovacijos rezultatai padės apsispręsti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ezys

2016-07-18   14:25

IP: 86.100.122.112

>>>baisi neteisybe
norite pasakyti, kad visa gyvenima dirbes dabar senatveje neturite daugiau nei tas, kuris kaip sakot "prabimbinejo"? Tikrai nemanau, kad sutiktumete keistis vietomis su tuo, kuris gauna kompensacija ;)
Mums kaip pilieciams belieka dziaugtis, kad po to kai renovacija bus ismoketa, valstybei nebereikes moketi kompensaciju ;)

to «baisi neteisybė»

2016-07-17   22:07

IP: 85.17.24.76

Todėl, kad tokie yra "laisvos" Lietuvos įstatymai. Tarybiniais laikais visi gaudavo pensijas ir lengvatas priklausomai nuo atidirbto darbo sunkumo ir pobūdžio. O dabar tik toleruojamas ir plėtojamas tautos išsigimimas gėjų paraduose, kol sažiningai atidirbę žmones bando nepatekti už skurdo ribos. Gėda Gribauskaitėj , Landsbergiui, Butkevičiui, Kubiliui, Kirkilui ir kitiems vagiams, gudriai prisidengusiems "kovos už laisvę" iššukiais ir tuo metu išgrobsčiusiais visą turtą - tai, kas liko po t.v. "okupacijos" .

baisi neteisybė

2016-07-17   13:16

IP: 86.100.16.76

Kodėl tie, kurie nieko gyvenime nenuveikė, mažai arba visai nedirbo, dabar gauna kompensacijas už viską. Net už renovaciją jiems nereikia mokėti. Kodėl aš visą gyvenimą sunkiai dirbęs, dabar gaudamas pensiją, turiu už viską mokėti? Geriau būčiau gyvenimą prabimbinėjęs.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Vaikų ugdymo įstaigose – daugiau daržovių nuotrauka, foto

Lietuva, Daržovių Lietuvos darželiuose ir mokyklose suvalgoma mažiau, negu pataria mitybos specialistai,...

Papildoma šviesoforo sekcija H. Manto gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Siekiant pagerinti transporto priemonių pralaidumą H. Manto gatvėje, šiandien papildomai...

Siūloma uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose žuvų migracijos ir neršto laikotarpiais nuotrauka, foto

Jūra, Aplinkos ministerija parengė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą,...

Laikini eismo apribojimai J. Zauerveino gatvėje nuotrauka, foto

Klaipėda, Informuojame, kad nuo 2020 m. rugpjūčio 14 d. iki lapkričio 30 d. bus ribojamas eismas...

Lietuva, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 53 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...