2019 m. vasario 18 d. 14:28 val., pirmadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (2)

2015-05-30, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (2) nuotrauka, foto

TRIUKŠMAS. Renovuojamo namo gyventojai turi susitaikyti su triukšmu nuo pat darbų pradžios - pastolių surinkinėjimo ir tvorų statymo. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Investicinis planas praėjusios vasaros pabaigoje buvo suderintas su Būsto energijos taupymo agentūra. Numatytas stogo perdangos šiltinimas, fasadinių sienų ir cokolio šiltinimas bei nuogrindos sutvarkymas, langų ir balkonų durų keitimas butuose, laiptinėse, rūsio patalpose, rūsio perdangos šiltinimas, šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymas, liftų keitimas, šalto vandens ir nuotekų tinklų atnaujinimas, elektros instaliacijos atnaujinimas.

Nuspręsta, kad renovacijos darbus padengs butų savininkų ir banko paskola. Iš viso namo renovacija įkainota daugiau nei 1,2 mln. eurų.

Šių metų pradžioje buvo renkamas rangovas. Konkurse dalyvavo trys įmonės, laimėti turėjo pasiūliusi mažiausią darbų atlikimo kainą. Laimėjusi bendrovė siūlėsi renovuoti mūsų daugiabutį už truputį daugiau nei milijoną eurų, antroji - už maždaug 1,15 mln., trečioji - 1,17 mln. eurų.

Vis dėlto laimėjusi bendrovė atsisakė pasirašyti sutartį, tad rangos sutartis buvo pasirašyta su antroje vietoje likusia įmone. Oficialiai laimėjusia ji buvo pripažinta pavasarį, buvome informuoti, kad rangovas atitinka visas statybos rangos darbų pirkimų sąlygas.

Bus mažesnės sąskaitos?

Buto plotas, kuriame gyvenu, nėra labai didelis - apie 44 kv. m. Vis dėlto norisi gauti mažesnes sąskaitas už šildymą. Galiu palyginti kelių pastarųjų metų skaičius. Pavyzdžiui, už 2011 m. gruodžio šilumą mokėjau 280 litų, už 2012 m. vasarį - 440 Lt. 2012 m. gruodžio šiluma kainavo 320 Lt, 2013 m. vasario - 330 Lt, gruodžio - 240 Lt. Praėjusiais metais už vasarį sunaudotą šilumą mokėjau 250 Lt, gruodį - 260 Lt. Šiemet vasario šiluma atsiėjo 64 eurus (apie 220 litų).

Žinoma, taip išvardinus sumos neatrodo didelės, bet panašios sumos būdavo ir gretimais mėnesiais. Be to, paskutinius dvejus metus žiemos buvo gana švelnios, tačiau, pavyzdžiui, 2012-2013 m. už šilumą teko sumokėti tikrai nemažai. Prie to, ko gero, prisideda ir tai, kad bute yra ne plastikiniai, o seni mediniai langai, neįstiklintas balkonas.

Darbai prasidėjo!

Šių metų balandžio pabaigoje pagaliau sulaukėme dar vieno susirinkimo, gyventojams buvo pristatyti rangovų atstovai, kitą dieną namo kieme jau atsirado apsauginių tvorų segmentai.

Pirmoji savaitė iš esmės buvo skirta pasiruošimui darbams - ruošta aplinka, montuoti pastoliai.

Pirmoji oficiali renovacijos diena prasidėjo triukšmu už lango - dar prieš pusę 8 ryto darbininkai zujo po kiemą, rentė tvorą, pjovė trukdančius krūmus - krito pora alyvų. Grįžus po darbo kieme buvo sukrautos krūvos šakų bei krūmų, pusė namo aptverta tvora, buvo palikti pastolių segmentai. Juos surinkinėti pradėjo kitą dieną, triukšmas vėl prasidėjo gerokai prieš 8 ryto. Tiesa, tas triukšmas nebuvo labai didelis, tačiau erzinantis, keistai į erzelį reagavo ir bute gyvenantis keturkojis augintinis, elgęsis lyg nesavas.

Po darbo sutiktas kaimynas tikino vieną dieną matęs darbiniais rūbais apsirengusį vyrą, kuris vaikštinėdamas aplink mūsų namą bendravo su kitais darbininkais. Įdomiausia detalė - kad rankoje jis, kaimyno teigimu, nešėsi alaus skardinę. Bet savo akimis nematęs, tvirtinti, kad būtent taip ir buvo, negaliu.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą nuotrauka, foto

Lietuva, 10 svarbiausių atsakymų apie pensijų kaupimą

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Klaipėda, Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdoje bare išdaužtas langas nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-12 gautas UAB pareiškimas, jog 2019-02-11, apie 23:14 val. išdaužtas baro, esančio...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...