2019 m. vasario 16 d. 23:50 val., šeštadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (13)

(1)

2015-08-28, 13:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (13) nuotrauka, foto

RADIATORIAI. Kai butuose nebeliko senų radiatorių, visi vieną rytą buvo sukrauti į didelį krovininį automobilį. Statybininkai aiškino, kad už juos gauti pinigai bus skirti renovacijai.

© Skaitytojos nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Darbininkams pagavus neblogą tempą tikėjomės, kad jis nedings. Gyventojų lūkesčiai pildėsi su kaupu - entuziastingai dirbdami tiek lauke, tiek namo viduje, darbininkai sparčiai judėjo į priekį.

Maždaug pusės butų, "žvelgiančių" į kiemą, langai iš išorės buvo apklijuoti matine plėvele - paaiškinta, kad specialiomis medžiagomis bus purškiami balkonai ir laukujės sienos, tad norima apsaugoti langus. Iš vakaro pasiruošę, kitą dieną statybininkai pradėjo dirbti. Ant paviršiaus buvo purškiamos montažinės putos, o ant jų - tamsios spalvos aitraus kvapo medžiaga. Nepaisant to, kad langai buvo uždaryti, šis kvapas butuose buvo jaučiamas beveik visą dieną.

Plėvelės ant langų buvo keletą dienų. Sutapo, kad tos dienos buvo gana karštos, tad net pabandžius praverti langus, gryno oro namuose nebuvo. Krapštyti plėvelės nesinorėjo - o jei paskui tai trukdys darbininkams ar netyčia pridarysi žalos? Kita vertus, tai paskatino žmones daugiau laiko praleisti lauke - gal ir į gera.

Tą ir kitą savaitę vėl sulaukėme svečių butuose - darbininkai pjovė ir išnešė senus radiatorius. Radiatorių atėjo pjauti trise. Vyriausias amžiumi - pjovėjas, kiti du buvo jauni pagalbiniai darbininkai. Pjovimas buvo labai triukšmingas, truko trumpai ir nė 10 minučių nepraėjus buvo nupjauti trys bute buvę radiatoriai. Nors pagalbinių darbininkų buvo du, atrodė, kad būtų laisvai užtekę ir vieno - vienas padavinėjo įrankius, kitas nešė radiatorius, tačiau bent vienas jų beveik visą laiką buvo neužsiėmęs.

Taip jie keliavo po butus, kol aukštuose susikaupdavo krūvelė nebereikalingų radiatorių. Galiausiai visi buvo tempiami į pirmąjį aukštą. Per maždaug savaitę pusantros vienos laiptinės butų radiatoriai buvo paruošti išvežti - vos įėjus iš lauko pasitikdavo užgriozdinta erdvė prie laukujų durų, nemažai radiatorių buvo sukrauta ir aikštelėje prie lifto.

Užmetus akį į tas krūvas buvo matyti, kad kai kurie kaimynai labai mėgsta šilumą - pradedant ilgesniais, storesniais nei kitų, baigiant įspūdingo ilgio senu sovietiniu radiatoriumi. Kažin, ar jiems atgal irgi didesnius sudės? Be to, pagal radiatorių spalvą buvo galima spręsti ir apie kaimynų interjerą bei estetinį skonį - balti, gelsvi, vyšniniai, rudi...

Kai butuose nebeliko senų radiatorių, visi vieną rytą buvo sukrauti į didelį krovininį automobilį. Statybininkai paaiškino, kad juos veš "priduoti", o už juos gauti pinigai esą bus skirti renovacijai.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Autoriui

2015-08-29   00:41

IP: 86.100.23.16

Tas vienas darbininkas ne laisvas o ilsisi. Kitame bute jau jis temps radiatorių į kiemą. Pabandyk pats radiatorių patasyti, tai suprasi kas per užsiėmimas. Kitas dalykas kad dalis gyventojų turėjo prailgintus radiatorius kuriuos fiziškai vienas žmogus nepaneš.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...