2019 m. vasario 18 d. 09:48 val., pirmadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (12)

2015-08-21, 09:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (12) nuotrauka, foto

PROGA. Balkonų stiklinimas tapo gyventojams puikia proga apsitvarkyti - prie namo, konteinerių ir statybinių šiukšlių konteinerio jie ėmė nešti ilgai kauptą šlamštą.

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Po balkonų stiklinimo teko laukti, kada bus gautos rankenos. Lyg tyčia pasitaikė karštos ir tvankios dienos, norėjosi daugiau gryno oro. Teko improvizuoti - nusukti rankeną nuo kitoje patalpoje įmontuoto lango, trumpam prisukti prie balkono lango, o paskui vėl grąžinti į vietą. Taip praėjo savaitgalis, prasidėjo nauja savaitė, kuri buvo ne ką mažiau karštesnė, bet ir toliau teko naudoti vieną rankenėlę keliems langams atidaryti.

Tą savaitę, kol subrangovai keitė butuose langus ir stiklino balkonus, rangovo darbininkai antrą kartą nutinkavo galinę sieną, beveik baigė putplasčiu apklijuoti vieną namo pusę. Prie namo stovinčių vagonėlių, kaip ir pačių darbininkų, dar padaugėjo. Gal dabar viskas vyks gerokai sparčiau?

Statybininkus kur kas dažniau buvo galima sutikti namo viduje - marširavo su langais ir balkonų durimis, kurie buvo kraunami prie įėjimo, o paskui išvežami. Buvo lengva pastebėti, kad renovacija paskatino kaimynus apsitvarkyti. Prie namo, konteinerių ir statybinių atliekų konteinerio pradėjo kauptis ne tik statybininkų išnešti langai, durys ir jų rėmai, bet ir krūvos šlamšto iš gyventojų balkonų, rūsių ir kitų patalpų, į kurias reikia įleisti darbininkus. Kai kurie kaimynai net pradėjo darytis papildomą remontą, mat prie namo stovi statybinių atliekų konteineris, kurio paprastai čia nerasi - atliekas reikėtų išvežti patiems. Bet greitai tą pastebėję ir radę ne tik statybinių atliekų darbininkai pradėjo tą konteinerį uždengti - kad nemestų bet kas ką tik panorėjęs.

Nuo intensyvaus naudojimo vėl ėmė streikuoti liftas. Kol kas dar nesugedo, bet atidaromos durys pradėjo gailiai cypti, o pats liftas pajudėdamas ir stodamas pradėjo skleisti įtartinus garsus. Vis dėlto vieną dieną jis tiesiog nebeveikė. Buvo pranešta, kad dėl elektronikos gedimo. Tačiau greitai gedimas buvo pašalintas, o mes supratome, kad sąskaitose vėl galime laukti žymos apie mokestį už remontą.

Laiptinių sienose kiekviename aukšte buvo atvertos angos, pro kurias galima pasiekti elektros instaliacijos laidus. Supratome, kad jie jau pradėti keisti naujais. Tiesa, pasimatė ir kai kurių gyventojų, ko gero, jaunesnių, kultūra - į skyles sienose jau spėta prikaišioti popiergalių ir šiukšlių.

Taip praslinkus dar vienai savaitei pavyko pasigauti vieną stiklintoją ir paklausti, kada gi bus gautos tos nelemtos langų rankenėlės. Vos ne iškart po klausimo jos stebuklingai buvo surastos ir sumontuotos. Netrukus pasijuto šioks toks sujudimas ir lauke - statybininkai pradėjo montuoti lauko palanges. Verta pažymėti, kad šios - kur kas platesnės nei tos, kurias sumontavo viduje. Galiausiai dalis statybininkų ėmėsi ir teptukų - pradėjo dažyti galinę sieną.

Bus daugiau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

Artūras Žalys: Tikrasis ir tariamas patriotizmas nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Ar sunku būti patriotu? Arba kaip sako didieji šio subtilaus reikalo žinovai...

Įsigalioja VMI Kvitų žaidimo pakeitimai nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio įsigalioja pakeitimai Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Kvitų žaidime. Prizinis...

K. Maksvytis: „Tikri vyrai neverkia, o daro išvadas" nuotrauka, foto

Sportas, Ambicijų „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverte turėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ liko...

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Bernadeta, Gendrė, Lengvenis, Kamilė, Karigaila, Simeonas;

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 9 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...