2019 m. vasario 16 d. 00:53 val., šeštadienis

Renovacijos dienoraštis

Renovacijos dienoraštis (10)

(1)

2015-07-25, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Renovacijos dienoraštis (10) nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" - vieno renovuojamo namo gyventojas sutiko savo mintimis ir pastebėjimais pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Tęsinys. Pradžia - 2015 m. gegužės 22 d. numeryje.

Trečiojo renovacijos mėnesio pradžioje atėję specialistai matavo butų, balkonų langus, palanges, tikslino neįstiklintų balkonų matmenis, mat dažnai pas kaimynus, gyvenančius, atrodo, identiškuose butuose, skaičiai skyrėsi.

Po kurio laiko buvo pranešta, kada ateis langų firmos darbuotojai. Tiesa, pranešta apsilankymo išvakarėse, tad, manau, ne vienam dirbančiam žmogui paskutinę minutę teko derėtis su darbdaviu dėl vėlavimo ar galimybės dirbti iš namų. Nepaisant to, buvo džiugu, kad pagaliau renovacija atkeliauja į butus. Vėliau tas džiugesys tapo nuostaba, o galiausiai - tiesiog juokinga situacija.

Name darbavosi kelios langų gamybos bendrovės, su kuria buvo pasirašyta sutartis, darbininkų komandos po kelis žmones.

Atėjus eilei, vienoje buto patalpoje lupdami lauk seną langą ir statydami naują plastikinį, du darbininkai užtruko maždaug dvi valandas. Dvigubo lango stiklo paketo pranašumus pajusti buvo lengva - iškart tapo tyliau ir šilčiau (kai šiemet tokie pavasario ir vasaros orai, šiluma tikrai netrukdo).

Stebėti meistrų darbą buvo įdomu - dirbo ramiai, bet išlaikydami tempą, atsakė į kilusius klausimus, tačiau nedaugžodžiavo ir, rodės, išties gerai išmano savo darbą. Įstatę langą ir sumontavę palangę vienoje patalpoje, lango perimetrą, pripūtę montažinių putų, apklijavo iki šiol nematyta plėvele, primenančia patobulintą aliuminio foliją. Paklausti, kam jos reikia, darbininkai gūžčiojo pečiais - esą tokios niekur nededa, bet čią pirmąkart su tokia susidūrė, nes "pagal projektą reikia".

Baigę su viena patalpa, perėjo į kitą, išlupo ir išnešė senąjį langą. Sugrįžę pranešė smagią žinią - nežinia, kur yra šiam butui skirtas antrasis langas. Išėję ieškoti prapuolusio lango, kuris galbūt bus iš sandėlio atvežtas antru reisu, be paaiškinimo dingo ir patys darbininkai. Taigi, teko sėdėti bute su skyle vietoj lango ir laukti, kol sugrįš darbininkai, tikėkimės, su langu. Tai nebuvo pats maloniausias dalykas (prisiminkime orus).

Sugrįžę po gero pusvalandžio (pietų pertraukos, apie kurią neperspėjo) darbininkai pranešė, kad langas tuoj bus. "Tuoj" užtruko beveik pusantros valandos. Maždaug po tiek laiko langas buvo įstatytas, o darbininkų duetas tvarkė palangę ir pūtė montažines putas. Anksčiau baigtos patalpos langą iš lauko ėmė tvarkyti ant pastolių dirbantis statybininkas, formavęs vadinamąjį "atkosą". Galiausiai antrojoje patalpoje langas buvo įstatytas, perimetras apipurkštas putomis ir apklijuotas keistąja plėvele. Iš viso su vienu butu darbininkai užtruko 4-4,5 val. - apie pusę darbo dienos.

Vis dėlto apsižiūrėjus buvo galima pastebėti, kad sumontuotos naujos palangės yra trumpesnės ir siauresnės nei prieš tai buvusios plastikinės palangės - taip "pagal projektą numatyta". Aišku - augalams teks rasti kitą vietą. Be to, užkliuvo tai, kad montavimo darbus atlikę specialistai paliko apiplėšytus tapetus, "apkramtytą" sieną palei palangę, apdaužytą tinką ir dažus. Nes daugiau padaryti "pagal projektą nepriklauso". Taigi projektas numato, kad visiems gyventojams teks pasitelkti visus turimus ar surasti savyje statybininko įgūdžius ir tvarkytis vidinę apdailą patiems.

Nepaisant nesklandumų, reikia pripažinti, kad nauji langai gerokai pagerino vaizdą ne tik butuose, bet ir stebint namą iš lauko. Jau dabar, dar stovint pastoliams ir baiginėjant šiltinti sieną, namas atrodo tvarkingesnis. Išeidami darbininkai užsiminė, kad balkonų stiklinimo brigados apsilankys kitą savaitę. Jau įdomu, ar bus daugiau staigmenų ir siurprizų.

Užkliuvo tai, kad montavimo darbus atlikę specialistai paliko apiplėšytus tapetus, "apkramtytą" sieną palei palangę, apdaužytą tinką ir dažus.

Bus daugiau.

LANGAI. Įpusėjus darbus paaiškėjo, kad nežinia, kur yra vienas iš butui skirtų plastikinių langų. Vėliau jis buvo surastas, tačiau iki tol buto sienoje taip ir žiojėjo skylė, kuri esant vėjuotam ir vėsiam orui visai nedžiugino. Nedaug džiugesio suteikė ir žinia, kad vidinę apdailą gyventojams reikės susitvarkyti patiems.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Renovacijos dienoraštis

"Vakarų ekspresas" publikuoja paskutinę dalį unikalaus projekto, kurio metu skaitytojams buvo pristatomas...

Renovacijos dienoraštis (29) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (28) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (27) nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia unikalų projektą, kurio metu skaitytojams pristatomas renovacijos "dienoraštis" -...

Renovacijos dienoraštis (26) nuotrauka, foto

D. Gailius: „Turime neblogus šansus įveikti „Rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien išvyko į Vilnių, kur šį savaitgalį sieks iškovoti pirmąjį...

Senamiesčio ROTARACT klubas švenčia gimtadienį nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio vakarą Klaipėdos senamiesčio ROTARACT klubas mini 20-ąjį gimtadienį. Nepelno siekiančios jaunimo...

Šviečiantys keturkojai užtvindė senamiestį nuotrauka, foto

Klaipėda, Beglobių gyvūnų organizacijos "Linksmosios pėdutės" inicijuotas renginys, kurio metu šalia Dangės krantinės...

Festivalyje ne visi verslininkai trina rankomis nuotrauka, foto

Klaipėda, „Baikit, nekalbėsim, žmonių labai daug, dabar pats darbymetis", - uostamiestyje vykstant šviesų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...