2018 m. gruodžio 15 d. 13:32 val., šeštadienis

Mokinio dienoraštis

Jaunųjų medikų būrelis įdomesnis nei matematika

(1)

Jaunųjų medikų būrelis įdomesnis nei matematika nuotrauka, foto

BŪRELIS. Jaunųjų medikų būrelis - mėgstamiausia penktokės veikla.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę, fiksuoti jam tenkančias užduotis mokykloje ir už jos ribų, paanalizuoti, kiek ir kam jis skiria savo laiko.

Penktos klasės mokinė Marija (vardas pakeistas) mokosi labai gerai, tačiau svarbiausias gyvenimo tiesas ji atranda ne mokykloje, o būreliuose, knygose, muzikoje.

Marija panoro pati aprašyti vieną savo gyvenimo dieną - pirmadienį. Jos pasakojimas - trumpas ir lakoniškas, akcentuojami faktai, jausmai ir išgyvenimai pasilieka paraštėse.

"Ryte keliuosi 6.30 val., nusiprausiu, apsirengiu, pusryčiams dažniausiai valgau kiaušinienę su arbata. Daugiau kaip 20 minučių užtrunku nuvažiuoti iki mokyklos. Važinėju autobusu. Mokykloje būnu likus pusvalandžiui iki pamokų. Per šį laiką paprastai bendrauju su bendraklasiais", - pasakoja Marija.

Pirmadieniais penktokei būna šešios pamokos: anglų, vokiečių, kūno kultūra, gamta ir žmogus, lietuvių, etika. "Per anglų mokėmės praeities laiko "past simple" darybą, per vokiečių - naujus žodžius, per kūno kultūrą - mankštinomės ir žaidėme kvadratą. Per gamtą ir žmogų kalbėjome apie augalų savybes. Jokių pažymių ir pastabų negavau. Labiausiai patiko kūno kultūra, nes per ją žaidžiame kvadratą, nepatiko etika, nes buvo nuobodu", - reziumuoja Marija.

Mergaitės mokykloje yra sustiprintas vokiečių kalbos mokymasis, tačiau Marijai labiausiai patinka gamtos mokslai. "Gamtos ir žmogaus ir namų darbai įdomiausi, nes reikia paišyti, rašyti ir spalvinti. Nemėgstu matematikos namų darbų, nes jų užduoda labai daug, kartais net 2 puslapius. Matematika man nelabai patinka", - prisipažįsta penktokė.

Marija pasiguodžia, kad namų darbų mokykloje užduoda gana daug. "Tai užduotis atlikti, tai projektą padaryti. Dažniausiai namų darbus atlieku per pusvalandį. Prie projektų sugaištu ir daugiau kaip valandą", - pasakojo Marija.

Mergaitė įpratusi skaičiuoti savo laiką, nes tris kartus per savaitę (pirmadienį, antradienį ir ketvirtadienį) lanko jaunųjų medikų būrelį Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre ir du kartus per savaitę (penktadienį bei sekmadienį) - badmintono treniruotes.

Jaunųjų medikų būrelis prasideda 15.30 val, o pamokos pasibaigia tik apie antrą valandą. Per pusantros valandos Marija turi grįžti į namus, papietauti, padaryti namų darbus ir vėl autobusu nuvažiuoti iki Moksleivių saviraiškos centro. Jaunųjų medikų būrelį penktokė lanko pirmus metus. "Man patinka medicina ir viskas, kas su ja susiję. Šiame būrelyje gaunu ir teorinių, ir praktinių žinių. Būrelis trunka pusantros valandos, tačiau laikas jame neprailgsta", - džiaugiasi moksleivė.

Marija kol kas nekuria savo ateities planų ir nesieja jų su medicina. Mergaitė domisi įvairiais dalykais, yra labai sportiška: nuo mažens šoko, dabar lanko badmintono treniruotes, daug važinėjasi dviračiu.

Po būrelių Marija į namus grįžta tik vakare, apie 17 val. Tuomet ji vakarieniauja, skaito knygas, klauso muzikos, žiūri televizorių, bendrauja su šeima. Miegoti mergaitė gulasi apie 22.30 val.

Marijos mama džiaugiasi dukros savarankiškumu ir įvairiapusiškumu. "Man ji dažnai atrodo brandesnė asmenybė už kai kuriuos suaugusiuosius. Žaviuosi, kad ji daug skaito: ir knygas, ir laikraščius, ir per televizorių pasirenka žiūrėti intelektualias laidas. Stebina, jog Marija mėgsta praėjusio amžiaus muziką, o ne šiuolaikinius hitus. Didžiuojuosi savo dukros kuklumu, santūrumu ir drąsa. Ji ne kartą įrodė, jog gali pakovoti dėl teisybės", - charakterizavo penktokę mama.

Laukiame jūsų laiškų

Kviečiame visus tėvelius dalyvauti šiame projekte - anonimiškai aprašyti vieną savo mokyklinuko dieną ar savaitę ir atsiųsti laišką el. p. edita@ve.lt. Taip pat galite tiesiog pranešti apie norą dalyvauti tokiame eksperimente ir žurnalistai patys aprašys jūsų vaiko dieną.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

a go

2016-03-31   17:32

IP: 85.232.128.50

h t t p s : / / w w w . imperial . ac . uk / natural-sciences/departments/mathematics/research/public-engagement-projects/mathematics-in-medicine/

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Mokinio dienoraštis

"Mokymosi krūvis mokykloje yra netolygiai paskirstytas. Jaunų žmonių likimas iš esmės sprendžiamas...

Dvyliktokė: "Pasirengimas egzaminams - kankynė" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Pirmokė: "Noriu būti geriausia" nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Jaunųjų medikų būrelis įdomesnis nei matematika nuotrauka, foto

Tęsiame projektą "Mokinio dienoraštis", kurio tikslas - atidžiau pažvelgti į mokinio kasdienybę,...

Vienuoliktokė: "Nemėgstu, kai mokytojas atsainiai dirba savo darbą" nuotrauka, foto

Nuotolinio mokymo Klaipėdoje neliks nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdiečių vaikams, kurie yra pasirinkę nuotolinį mokymą, siūloma kreiptis į Vilniaus bei...

„Neptūno“ ir „Skycop“ dvikova - tiesiogiai per BTV nuotrauka, foto

Sportas, „Betsafe–LKL“ pirmenybėse Klaipėdos „Neptūnas“ šeštadienį Prienuose 17.20 val. susitiks su vietos „Skycop“.

Sporto mėgėjams: įdomios gruodžio 15 d. TV transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, Sporto mėgėjams „Vakarų ekspresas“ siūlo stebėti šias įdomias šeštadienio, gruodžio 15 d.,...

Sūnus motinai dūrė peiliu į pilvą nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informavo apie kruviną konfliktą klaipėdiečių šeimoje.

Švietimas, Paskelbta prieš 31 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...