2019 m. gegužės 23 d. 11:41 val., ketvirtadienis

Diena su profesija

Į darbą - tarsi į mišką grybauti

(21)

Į darbą - tarsi į mišką grybauti nuotrauka, foto

STEBĖTOJAI. "Tiesiog stebime aplinką. Tarkime, pamatai ant kurio nors viešbučio pakabintą informaciją, kad čia vyks konferencija, ir žinai, jog tą dieną čia gali privažiuoti daug užuomaršų", - atviras Romas Pocius.

Įsitikinęs, kad skaitiklis nesugedęs, jis ramiai pradėjo apžiūrinėti kiekvieną aikštelėje stovintį automobilį. Užuomaršų nepasitaikė - visi vairuotojai buvo susimokėję už stovėjimą. Tiesa, vienas automobilis buvo taip užsnigęs, kad ir kvailiui būtų aišku, jog jis čia stovi ne vieną dieną, tačiau ar jis turi teisę čia stovėti, išsiaiškinti nepavyko.

"Tokių užsnigtų automobilių stengiamės nekrapštyti, nes paskui sulaukiame priekaištų, esą subraižėme mašiną. Nutirps sniegas - patikrinsim", - šypsojosi R. Pocius.

Taigi iš pirmos aikštelės pajudėjome be "laimikio".

"Čia kaip ir grybavimas ar žvejyba. Būna, kad grįžti tuščiomis ir neturi viršininkams ką pasakyti - atrodo, jei pažeidėjų neradai, tai visą dieną nieko ir nedirbai. Bet labai dažnai tiesiog atlieki prevencinį darbą - ypač kai į reidą išvažiuoji automobiliu. Nuvažiuosime į Turgaus gatvę - pamatysite, koks sujudimas kyla, kai žmonės pamato mūsų mėlynąjį "kabluką". Tikras senamiesčio atgaivinimo planas - vieni bėga "bilietėlių" pirkti, kiti skubinasi išvažiuoti", - šypsojosi R. Pocius.

Dešimties minučių taisyklė

Kad mėlynasis "kablukas" žmonių nenuteikia maloniai, įsitikinome ir patys - daugelis į jį žiūrėjo skersai. Ne vienas vairuotojas, pamatęs kontrolierių, skubėjo prie stovos skaitiklių, kiti priėjo pasitikslinti, ar šis "netyčia" nenufotografavo jo automobilio.

R. Pocius patikino, jog rasti automobilių, kurių vairuotojai būtų visiškai nesumokėję už stovėjimą, retai bepasitaiko. Tuo įsitikinome ir patys. Prie pat senojo turgaus esančioje aikštelėje iš 15 stovinčių automobilių įtarimą sukėlė tik du. Vieno vairuotojas buvo susimokėjęs už stovėjimą, bet geltonojoje zonoje, kuri yra pigesnė. Užkliuvo dar vienas automobilis, kuriame esančio talono galiojimo laikas jau buvo pasibaigęs prieš kelias minutes.

"Ką gi - užsirašome duomenis ir šiek tiek palauksime. Turime nerašytą taisyklę - bent dešimt minučių lukterėti, gal vairuotojas tikrai tik kelioms minutėms yra nubėgęs", - paaiškino R. Pocius.

Lietuvių liaudies išmintis byloja - ilgai iešmą drožiant, šuo mėsą nusineša. Taip nutiko ir šiuo atveju. Tiksint dešimtai minutei, tarsi susitarę parbėgo abiejų automobilių vairuotojai. Pirmasis pasiteisino tik trumpam nubėgęs į turgų šlepečių nusipirkti ir kaip įrodymą pamojavo prieš nosį maišeliu, iš kurio kyšojo apavas. Kitas vairuotojas atsiprašė už vėlavimą ir žadėjo taip daugiau nedaryti.

"Ką gi - nieko nepešėme. Važiuojame į kitą senojo turgaus aikštelę. Ten dažnai pasitaiko tokių pasiteisinimų: "Tik minutei. Stintų nusipirkti", - labai nesielvartaudamas dėl prasto "laimikio" pasiūlė kontrolierius.

Normų nėra

Nors esą eismo kontrolieriams nėra nustatyta jokių normų, kiek pažeidėjų per dieną jie turi pagauti, o už puikius pasiekimus niekas premijų neskiria, pasak R. Pociaus, žiemą vidutiniškai kiekvienas kontrolierius per darbo dieną užfiksuoja maždaug 20 pažeidėjų, o vasarą - dvigubai daugiau.

Neaišku, ką R. Pocius tą dieną darė ne taip, bet pradėjus tiksėti antrai valandai mes dar neturėjome nė vieno užfiksuoto pažeidėjo. Pamažu pradėjo kilti azartas - negi taip ir grįšime be "grobio"? Tokią akimirką apie nelaimingojo "laimikio" problemas jau nebegalvojau...

Tušti išvažiavome ir iš kitos senojo turgaus aikštelės. Iš keliolikos automobilių tik vienas stovėjo be jokio talonėlio. R. Pocius vėl ramiai užfiksavo savo užrašų knygutėje "įtariamąjį" ir pradėjo skaičiuoti, kuomet baigsis 10 minučių limitas.

Spės-nespės, spės-nespės... Suspėjo. Tiksint paskutinėms sekundėms prie prabangios mašinytės sugrįžo prabangiai apsirengusi porelė, nešina, matyt, turguje pirktomis bulvėmis. Išgirdęs R. Pociaus priekaištą, kad jis nesusimokėjo už stovėjimą, vairuotojas mandagiai atsakė girdėjęs, jog už 10 minučių nereikia mokėti. Mandagiai atsiprašė ir nuvažiavo.

"Žinoma, daug kas tuo manipuliuoja. Mes stengiamės žmoniškai elgtis, o vairuotojai tuo piktnaudžiauja", - pažymėjo kontrolierius.

Kyšių neima?

Žmoniškai belaukiant, kol ištiksės 10 minučių limitas, ne viena "žuvelė" paspruko ir Turgaus gatvėje. Tačiau čia nepasisekė seno aprūdijusio folksvageno vairuotojui. Nors ant jo lango buvo lipdukas, jog jis gali susimokėti telefonu, savo išmaniajame telefone patikrinęs informaciją, kontrolierius išsiaiškino, kad stovėjimo laikas pasibaigęs jau prieš 20 minučių. Dar lukterėjo 14 minučių ir ... galėjome konstatuoti, kad užfiksuotas pirmas tos dienos "laimikis".

"Norėdami efektyvesnių rezultatų stebime aplinką. Tarkime, pamatai ant kurio nors viešbučio pakabintą informaciją, kad čia vyks konferencija, ir žinai, kad tą dieną čia gali privažiuoti daug užuomaršų. Visi žino, kada prie Pedagogikos fakulteto suvažiuoja studentai, kurie stengiasi išvengti bet kokių mokesčių. Geras laimikis gali būti prie prekybos centrų, bet reikia ateiti pėsčiomis, kad į akis taip nekristum. Tačiau realiai mūsų tikslas ne nubausti kuo daugiau pažeidėjų, o užtikrinti, kad jie visi susimokėtų. Tad važinėdami automobiliu dažniausiai dirbame prevencinį darbą", - pasakojo R. Pocius.

Nors atrodė, kad išvykai esame pasiruošę, ilgainiui ėmė šalti kojos, nosis. Tuo metu kontrolierius, atsilapojęs striukę, be pirštinių ir kepurės ramiai, neskubėdamas apžiūrinėjo savo "medžioklės plotus".

"Pietaujate?" - nedrąsiai pasiteiravau, lyg kontrolieriai būtų iš kito molio drėbti.

"Žinoma. Tik stengiuosi nepietauti toje zonoje, kurioje dirbu. Kodėl? Nes visuomet atsiranda gudručių, kurie sugalvoja pavaišinti pietumis, žinoma - avansu už "draugystę". Kam man tokios nereikalingos smulkmenos..." - nepaperkamo kontrolieriaus įvaizdį stengėsi sudaryti R. Pocius.

Jei tai tiesa, tai po dviejų valandų pasivažinėjimo pakeisti darbovietės noras tikrai nekilo. O juk ir oras pasitaikė puikus, ir vairuotojai buvo mandagūs. Ir normų nėra. Tačiau šis specifinis darbas tikrai ne kiekvienam.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2013-02-27   22:20

IP: 94.126.5.198

Sutinku ,kiek esu girdejes ji is Greitukes is..so, is Mentu is..piso,jo ex. mergina is..so,jo draugai ji pavare kaip suni.O gyvuliams vieta yra LAUKE. Toks tas gyvulio gyvenimas.Tik prie zurnalistu jis mandagus.....fuuuj

che

2013-01-23   21:53

IP: 86.100.144.248

Tai kas vyksta uostamiestyje yra NE UŽ TVARKĄ, o UŽ CHAOSĄ ir kai kurių asmenų pasipinigavimą. Nebuvo mokamo parkavimo- nebuvo problemų ,jeigu ir reikėjo apmokestinti automobilių parkavimą ,tai tik senamiestyje ar jo pagrindinėse gatvėse , tokiose kaip Turgaus g. , Žvejų gatvė ir Teatro aikštė.

Uz tvarka

2013-01-23   17:24

IP: 82.135.197.142

Kazin kaip su tais prabangiais automibiliais kurie turi uzsiklijave invalido zenklus ,ar jie teisetai uzsiklijavo ,teko matyti kai islipa sveiki be jokiu negalios pozymiu gerai imite zmogeliai .Nors eismo taisyklese parasyta invalodo zenklu galima pazimeti automobili turint invalido pazimejima bet su nevisomis logomis ,galima tik turintiems nejudejimo negale ,rankinis valdymas ,nesant nors is vienos ar daugiau galuniu ,tai kojiu .nu su rementais ,ar be kojiu neteko is brangiu masinu matyti islipanti invalida ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Diena su profesija

Muzikinio teatro dailininkas dekoratorius Jonas Sabaitis turbūt nė nepastebėjo, kaip praėjo du...

Jonas Sabaitis - Muzikinio teatro veteranas nuotrauka, foto

"Kiekvienas mūsų į situaciją reaguoja skirtingai, bet nemačiau, kad atskubėjęs į įvykio...

"Nesame nei dievai, nei žmonių likimas" nuotrauka, foto

"Delfinai - šuolių meistrai iš prigimties. Su jais gera bendrauti, nes jie...

"Mes girdime, kaip kalba delfinai" nuotrauka, foto

Darbas Palangos turizmo informacijos centre (TIC) prasideda 9 valandą ryto. Tad nenuostabu,...

Įstaiga, kuri neleis pasiklysti nuotrauka, foto

Bandoma pažaboti įmonių "metalisčių" keliamą triukšmą nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar Savivaldybėje darbo grupės posėdyje svarstyti gyventojų skundai dėl triukšmo, keliamo gabenant...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Aš noriu matyti pavasarį nuotrauka, foto

Renginiai, Širdis džiaugiasi, kad švenčiant keturioliktą Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubo „Smiltė“ gimtadienį,...

Braižomi automobiliai - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai patruliuotų ir baustų...

Patarimai, Paskelbta prieš 41 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...