2019 m. kovo 21 d. 15:30 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Popiežiui Pranciškui sukanka 82 metai

Popiežiui Pranciškui sukanka 82 metai nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Pirmadienį popiežiui Pranciškui sukanka 82 metai. Popiežius Pranciškus gimė Argentinos sostinėje Buenos Airėse 1936 metų gruodžio 17 dieną, primena Vatikano naujienos.

Prieš kelerius metus, švęsdamas gimtadienį, popiežius pakartojo, ką juokaudamas pasakė jį išrinkusiems kardinolams prieš šešerius metus: „Senatvė - tai išminties sostas. Tikėkimės, kad taip bus ir mano atveju!“ Popiežius tęsė, primindamas vokiečių poeto Friedricho Hoelderlino posmą: „Senatvė - tai ramybė ir pamaldumas“. „Melskitės, kad tokia būtų ir mano senatvė - rami, pamaldi, vaisinga, taip pat ir džiugi“, - sakė popiežius.

Pasak Šventojo Tėvo, šiandien Bažnyčia nori, kad stabtelėtume ir atsimintume nueitą kelią, pasižiūrėtume į savo praeitį. „Atmintis labai reikalinga, jei norime eiti į ateitį teisinga kryptimi. Atmintis tai malonė. Turime prašyti malonės neužmiršti, kas esame, iš kur ateiname“, - pabrėžė popiežius, atmintį, neužmaršumą vadindamas meilės bruožais.

Jei mylime, popiežiaus žodžiais, viską atsimename, matome, kiek gerumo esme gavę. Jei mylime - atsimename savo istoriją, savo kilmę, savo protėvius ir tėvus, mūsų pačių nueitą tikėjimo kelią.

„Einame Advento keliu. Laukiame susitikimo su Viešpačiu. Šiandien stabtelime, žiūrime į savo nueitą kelią ir matome, koks jis buvo gražus, matome, kad Viešpats visada buvo su mumis ir niekada mūsų nenuvylė. Dabar Viešpats vėl mus ragina eiti pirmyn; eiti krikščionišku keliu į galutinį susitikimą“, - sakė Šventasis Tėvas, kurį šiais metais turėjome dovaną sulaukti Lietuvoje.

ELTA primena, kad popiežiškąjį Pranciškaus vardą pasirinkęs Jorge Mario Bergoglio, baigęs vidurinę mokyklą, pradėjo studijuoti chemiją, bet greit pasuko rengimosi kunigystei keliu. Kaip jis pats ne kartą yra pasakojęs, apsisprendimą siekti kunigystės nulėmė išpažintis.

Kartą visai netyčia jis užėjo į vieną Buenos Airių bažnyčią ir, pamatęs klausykloje laukiantį kunigą, atliko išpažintį. Nuo tos akimirkos jam buvo aišku, kad jis nori paaukoti gyvenimą kunigo tarnystei.

J. Mario Bergoglio pirmiausia įstojo į diecezinę kunigų seminariją, bet netrukus perėjo į Jėzaus Draugijos noviciatą. Dar studijų metais, 1969 metų gruodžio 13 dieną, priėmė kunigo šventimus.

1992 metais popiežius Jonas Paulius II J. M. Bergoglio paskyrė Buenos Airių augziliaru. 1997 metais paskirtas savo arkivyskupo koadjutoriumi, o 1998-aisiais tapo Buenos Airių arkivyskupu. 2001 metais Jono Pauliaus II paskirtas kardinolu.

Popiežiui Benediktui XVI atsisakius Petro tarnystės, į konklavą susirinkę kardinolai naujuoju Petro įpėdiniu 2013 metų kovo 13 dieną išrinko kardinolą J. M. Bergoglio, kuris pasirinko Pranciškaus vardą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Paprašė „Brexitą“ atidėti iki birželio pabaigos nuotrauka, foto

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May paprašė Europos Sąjungos atidėti „Brexitą“...

Prie Lampedūzos salos stovi dar vienas laivas su Sicilijos sąsiauryje išgelbėtais...

Italijos valdžia neįsileidžia dar vieno laivo su išgelbėtais migrantais nuotrauka, foto

Po šūvių tramvajuje Nyderlandų Utrechto mieste sulaikytas pagrindinis įtariamasis. Tai pranešė...

Sulaikytas Utrechte siautėjęs šaulys nuotrauka, foto

Per išpuolį Nyderlandų Utrechto mieste, mero duomenimis, žuvo trys žmonės. Dar...

Per išpuolį Nyderlandų Utrechto mieste nušauti trys žmonės, devyni - sužeisti nuotrauka, foto

Absurdas: perki prabangų būstą ir valstybei nieko nemoki nuotrauka, foto

Lietuva, Perki butą už 300 tūkst. eurų, o NT mokesčio vis tiek...

Senjorai grįžta į studijų suolą nuotrauka, foto

Švietimas, Dažnai sulaukę pensinio amžiaus senoliai dar nenori jaustis išstumti iš visuomenės. Išėję...

Kodėl Darvydas Šernas patikėjo „Atlanto“ vizija nuotrauka, foto

Sportas, Sudėtingu žiemos periodu vos išgyvenęs Klaipėdos „Atlanto“ klubas su naujais savininkais atsispyrė...

Kas laimės menkių ir ruonių karą? nuotrauka, foto

Jūra, UAB "Banginis" ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas...

Švietimas, Paskelbta prieš 29 min.

Sportas, Paskelbta prieš 46 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...