2019 m. vasario 19 d. 04:15 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Lietuvos politikai reiškia užuojautą: mirė Džonas Makeinas

(papildyta) (4)

Lietuvos politikai reiškia užuojautą: mirė Džonas Makeinas nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Sulaukęs 81-erių metų, mirė JAV senatorius, Vietnamo karo didvyris ir buvęs kandidatas į šalies prezidentus Johnas McCainas, praneša BBC.

Pranešama, kad politiko gyvybė užgeso šeštadienį šeimos narių apsuptyje.

2017 metų liepą J. McCainui buvo diagnozuotas agresyvios formos smegenų vėžys, jam buvo taikomas gydimas. Tačiau penktadienį senatoriaus šeima informavo, kad jis nusprendė nutraukti gydymą.

J. McCaino dukra Meghan po tėvo mirties išplatintame pareiškime teigė, kad nuo šiol svarbiausias jos gyvenimo tikslas bus „sekti jo pavyzdžiu, pateisinti jo lūkesčius ir meilę“.

„Likusios dienos ir metai be tėčio nebebus tokie, kaip anksčiau - bet tai bus geros dienos, kupinos gyvenimo ir meilės, nes jis mums parodė tokį pavyzdį“, - sakoma tviteryje paskelbtoje žinutėje.

J. McCainas, JAV karinio jūrų laivyno admirolų sūnus ir anūkas, pats tarnavo šalies laivyne, buvo jo lakūnas. Jo pilotuojamas lėktuvas 1967 metais buvo numuštas virš Šiaurės Vietnamo ir jis buvo paimtas į nelaisvę, kur išbuvo daugiau kaip penkerius metus. 

1983 metais J. McCainas tapo Arizonos valstijos atstovu Kongrese, o nuo 1987 metų buvo renkamas šios valstijos senatoriumi.

2008 metais politikas buvo išrinktas Respublikonų partijos kandidatu dalyvauti prezidento rinkimuose, tačiau juose pralaimėjo Barackui Obamai.

Nuo D. Trumpo prezidentavimo pradžios J. McCainas buvo vienas ryškiausių Respublikonų partijos disidentų.\

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriaus ir Lietuvos draugo Johno McCaino netekties ir palinkėjo stiprybės senatoriaus šeimai ir artimiesiems, kolegoms, draugams bei bendražygiams.

Pasak prezidentės, J. McCainas buvo išskirtinis savo šalies patriotas ir lyderis, meilę ir atsidavimą savo šaliai pavertęs viso gyvenimo tarnyba. Tiek karinės, tiek vėliau sekusios politinės karjeros ir tris dešimtmečius trukusio darbo metu J. McCainas ištikimai gynė savo šalį ir jos interesus, burdamas visuomenę, ieškodamas sutarimo tiek su bendraminčiais, tiek su politiniais oponentais, visada siekė apsaugoti jam brangias demokratijos vertybes, amerikiečių laisvę ir gyvenimo būdą.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad didžiulė atsakomybė ir pasiaukojimas, moralinis autoritetas ir nebijojimas visada kalbėti tiesą senatoriui pelnė palaikymą ir daug draugų ne tik JAV, bet ir daugelyje pasaulio kraštų. Užuojautoje teigiama, kad J. McCainą atsiminsime kaip drąsų, bekompromisį kovotoją už tiesą ir demokratiją, visada pasirengusį kalbėti už žmogaus teises ir pavergtų tautų laisvę visame pasaulyje.

Anot prezidentės, Lietuvoje esame dėkingi už artimą - išskirtinį - mūsų valstybės draugą, nuoseklų Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės įtvirtinimo ramstį JAV, daug prisidėjusį prie paramos telkimo mūsų šaliai, jos gynybai ir piliečiui saugumui. Senatorius ryžtingai rėmė artimus ryšius tarp Europos ir JAV, pasisakė už transatlantinės bendruomenės vienybę ir visapusį bendradarbiavimą, ypač karinės paramos Europai, siekiant užtikrinti mūsų gynybinius pajėgumus apsiginti nuo bet kokių grėsmių, svarbą.

Už nuopelnus Lietuvai senatorius apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi.

„Senatorius J. McCain paliko šį pasaulį. Tai buvo didis vyras, Laisvės bei Demokratijos karys ir tikras Lietuvos draugas. Vienas pirmųjų mano, kaip premjero, tarptautinių susitikimų buvo būtent su senatoriumi J. McCain. Nepaprasta asmenybė, išsiskirianti savo humoro jausmu ir gebėjimu kalbėti tiesiai ir atvirai. Tai buvo nepaprastai drąsus vyras. Mūsų tautai labai trūks jo nuolatinės paramos ir tvirto žodžio, kalbančio nepagražintą tiesą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Senatoriaus artimiesiems ir visiems, kam teko garbė jį bent trumpai pažinti“, - sako ministras pirmininkas S. Skvernelis.

„Savo neįtikėtina drąsa ir žavesį keliančiu atsidavimu savo šaliai ir demokratijai jis buvo širdžių lyderis, autoritetas daugeliui valstybių vadovų. Jei bent po dalį jo skleistos šilumos ir išminties pasisems kiekvienas, pasaulis bus geresnis ir teisingesnis. Man buvo didžiulė garbė prisiliesti prie Bičiulio ir Draugo, Žmogaus. Liūdime ir gedime, kartu dėkojame už palaikymą Lietuvai“, – sako V. Pranckietis.

„Jis nuo savo griežto nusistatymo ir politikos niekada neatsitraukia. Tai yra didelė priešingybė dabartiniam prezidentui Donaldui Trumpui“, – BNS sekmadienio rytą sakė V. Adamkus. Pasak jo, senatorius buvo principingas laisvės kovotojas, rėmęs Lietuvos pastangas siekiant nepriklausomybės. „Aš tikrai nuoširdžiai išgyvenu, kad iš šio pasaulio pasitraukė kovotojas už visų žmonių laisvą apsisprendimą“, – teigė prezidentas.„Jis tvirtai ir aiškiai, nesvyruodamas sakė, kad tai yra tikra Lietuvos okupacija, ir jis džiaugėsi, kad jo valstybė to nepripažino“, – kalbėjo kadenciją baigęs šalies vadovas.

Žymos: john mccain

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Oooo

2018-08-26   23:59

IP: 178.203.80.207

Lietuvos draugas!!! :-)))))

8

2018-08-26   16:45

IP: 85.232.134.106

Pagaliau gera naujiena trumpui ir vatnikams

Elfas

2018-08-26   11:53

IP: 90.131.34.201

Amerika ir Lietuva neteko didžio Žmogaus...Labai gaila.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Liūdnos prognozės rusams nuotrauka, foto

Dėl Europos Sąjungos taikomų sankcijų ekonominė padėtis kaimyninėje šalyje nėra gera. Analizuojant...

Europos Komisija (EK) į valstybių, keliančių grėsmę ES dėl nepakankamos kovos...

Europos Komisijos juodajame sąraše - 23 valstybės nuotrauka, foto

Per gaisrą viešbutyje Indijos sostinės Naujojo Delio centre žuvo mažiausiai 17...

Per gaisrą viešbutyje Indijos sostinės centre žuvo 17 žmonių nuotrauka, foto

Pirmadienį Stambulo priemiestyje per karinio sraigtasparnio katastrofą žuvo keturi kariškiai. Tai...

Stambule nukrito karinis sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...