2019 m. vasario 24 d. 05:01 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę

(2)

2018-07-03, 21:29

Jurga PETRONYTĖ, specialiai VE iš Strasbūro

Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Ar stiklinė pusiau pilna, ar pusiau tuščia", - diskutavo Europos parlamentarai plenarienėje sesijoje Strasbūre liepos 3 d., kritikuodami Europos Vadovų Tarybą, kuri nesusitaria dėl priemonių migrantų ir prieglobsčio prašytojų srautams suvaldyti, dėl Europos bankų apsaugos ir Airijos sienos su Jungtine Karalyste po "Brexit".

Diskusiją pradėjo Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donald Tusk. Jis pažymėjo, jog EVT padarė pažangą ir priėmė pirmuosius svarbius sprendimus dėl karinio ES valstybių bendradarbiavimo stiprinimo, dėl migracijos ir prieglobsčio suteikimo reformos iškeldinant migrantus už ES ribų, taip pat biudžeto priemones, skirtas saugumui Afrikoje stiprinti.

Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Juncker iškėlė esminį diskusijos klausimą: "Ar stiklinė pusiau tuščia, ar pusiau pilna?".

"Galima sakyti, kad pusiau tuščia. Nepakanka pasakyti, kad bus stiprinamos ES sienos. 10 konkrečių ES sienų būtina stiprinti kuo skubiau. Neturime sudaryti Šiaurės Afrikoje neokolonistų įvaizdžio, mes neturime spręsti Afrikos problemų, bet turime spręsti problemas kartu su Afrika", - kalbėjo pirmininkas.

J.C. Juncer akcentavo sprendimų dėl Europos bankų apsaugos svarbą, pažymėjo, jog delsimas paliks be paramos 5000 mokslinių projektų, tūkstančiai studentų negalės dalyvauti mainų programose.

"Mėnesių mėnesiais laukiame Jungtinės Karalystės baltosios knygos, kurioje turi būti teisiškai išspręstas Airijos klausimas", - kalbėjo EK pirmininkas.

Daugelis europarlamentarų negailėjo kritiškų pastabų vadovams, apgailestavo, kad greičiausiai mažai kas pasikeis, o žmonės toliau mirs Viduržemio jūroje.

Debatų pradžioje kalbėjęs EP pirmininkas Antonio Tajani priminė, kad Parlamentas jau seniai laukia derybų dėl prieglobsčio politikos reformos pradžios, todėl paragino ES Tarybą pasitvirtinti savo poziciją remiantis kvalifikuotos daugumos principu. Jis pažymėjo, kad EP pasiūlymas yra puikus startas deryboms, nes yra tinkamai subalansuotas ir turi plačia EP narių paramą.

Savo ruožtu europarlamentarai apgailestavo, kad praėjus 10 metų nuo paskutinės finansų krizės, ES lyderiai iki šiol nesugebėjo patvirtinti reikiamų saugiklių, kurie leistų ateityje išvengti panašių krizių.

"Skandalas, kad Europosje nepadarome pažangos ir iki šiol neturime parengto dokumentų paketo, kaip spręsti migracijos problemą", sakė Udo Bullmann, atstovas iš Vokietijos.

Belgas Guy Verhofstadt pagrasino, jog Europos Parlamentas turėtų kreiptis į teismą dėl Europos Vadovų Tarybos nesugebėjimo veikti. Jo nuomone, Tarybos problema yra politinė. "Reikėtų Tarybą reikėtų užrakinti salėje ar pabėgėlių centre tol, kol nepriims sprendimų", - siūlė europarlamentaras.

Portugalas Joa Pimenta Lopes atkreipė dėmesį, jog Europoje stiprėja ksenofobijos ir rasizmo tendencijos. Europa virsta tvirtove.

Debatuose pasisakęs Lietuvos atstovas Europos Parlamente Rolandas Paksas pakartojo prieš trejus metus išsakytą poziciją, jog ES kvotų politika - niekinė, nes tik skatina migraciją. "Afrikos valstybėms turi būti siunčia visai kitokia žinia apie stiprinamas Europos Sąjungos sienas ir stiprinamą saugumą. Žmonės pavargo laukti ir laukia konkrečių sprendimų", - kalbėjo R. Paksas.

Graikijos atstovas Dimitris Avramopulas kolegas paragino liautis svarstyti ar stiklinė pilna, ar tuščia ir paragino atkreipti dėmesį Europos butelį, kuris pilnas idėjų ir pasiūlymų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lt

2018-07-04   12:08

IP: 46.249.187.55

Patys prisikvietė įvairaus plauko "pabėgėlius", ieškančius gerų ES išmokų, o dabar " nusprendė, kad ES sienas būtina stiprinti kuo skubiau". Suprantami tik karo pabėgėliai, o visi kiti dykaduoniai turi keliauti namo ir savo darbu susikurti savo šalių gerbūvį. Lietuvių gaunamos pajamos menkiausios ES, esame posovietinio skurdo paveldėtojai. Ne mums pakelti tokių jaunų tamsiaodžių keliamas grėsmes, kai su savomis bėdomis tvarkomės sunkiai.

Albonis

2018-07-04   02:58

IP: 73.86.208.30

Svarbiausia ir gerioausia zinai buru,kad NATO ir ES nustotu nesti "demokratija" ir europines "vertybes" i Azija,Afrika ir Rytu Europa.....tai gejai ,lesbijietes ir visokia gyvunu apsauga,o tuo tarpu senukai,vaikai badauja ir gyvena kaip 19 amziuje,kad ir ES salyje Lietuva vadinama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Venesuelos opozicijos lyderis J. Guaido pareiškė, kad Venesuelos kariškiai jam padėjo kirsti sieną su Kolumbija nuotrauka, foto

Venesuelos opozicijos lyderis Juanas Guaido penktadienį pareiškė, jog Venesuelos ginkluotųjų pajėgų...

JAV leidinys „Washington Examiner“ pakalbino amerikiečių admirolą Džeimsą Gordoną Fogą (James Gordon...

Kas laimės kovą dėl Arkties? nuotrauka, foto

Penktadienį Australijos Viktorijos valstijos Aukščiausiasis teismas nuteisė šešis kartus kalėti iki...

Australija: vyras, automobiliu traiškęs žmones Melburne, nuteistas kalėti iki gyvos galvos nuotrauka, foto

Vatikane ketvirtadienį prasidėjo neeilinis susitikimas seksualinės prievartos prieš vaikus Katalikų bažnyčioje...

Vatikane prasidėjo neeilinė konferencija dėl vaikų seksualinio išnaudojimo Katalikų bažnyčioje nuotrauka, foto

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

"Dragūnas" išvykoje nukovė Baltijos lygos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubui "Dragūnas" iki reguliaraus Baltijos rankinio lygos sezono pabaigos šią...

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...