2018 m. rugsėjo 25 d. 03:58 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę

(2)

2018-07-03, 21:29

Jurga PETRONYTĖ, specialiai VE iš Strasbūro

Europarlamentarai kritikavo pustuštę stiklinę nuotrauka, foto

© EPA-ELTA nuotr.

Ar stiklinė pusiau pilna, ar pusiau tuščia", - diskutavo Europos parlamentarai plenarienėje sesijoje Strasbūre liepos 3 d., kritikuodami Europos Vadovų Tarybą, kuri nesusitaria dėl priemonių migrantų ir prieglobsčio prašytojų srautams suvaldyti, dėl Europos bankų apsaugos ir Airijos sienos su Jungtine Karalyste po "Brexit".

Diskusiją pradėjo Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donald Tusk. Jis pažymėjo, jog EVT padarė pažangą ir priėmė pirmuosius svarbius sprendimus dėl karinio ES valstybių bendradarbiavimo stiprinimo, dėl migracijos ir prieglobsčio suteikimo reformos iškeldinant migrantus už ES ribų, taip pat biudžeto priemones, skirtas saugumui Afrikoje stiprinti.

Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Juncker iškėlė esminį diskusijos klausimą: "Ar stiklinė pusiau tuščia, ar pusiau pilna?".

"Galima sakyti, kad pusiau tuščia. Nepakanka pasakyti, kad bus stiprinamos ES sienos. 10 konkrečių ES sienų būtina stiprinti kuo skubiau. Neturime sudaryti Šiaurės Afrikoje neokolonistų įvaizdžio, mes neturime spręsti Afrikos problemų, bet turime spręsti problemas kartu su Afrika", - kalbėjo pirmininkas.

J.C. Juncer akcentavo sprendimų dėl Europos bankų apsaugos svarbą, pažymėjo, jog delsimas paliks be paramos 5000 mokslinių projektų, tūkstančiai studentų negalės dalyvauti mainų programose.

"Mėnesių mėnesiais laukiame Jungtinės Karalystės baltosios knygos, kurioje turi būti teisiškai išspręstas Airijos klausimas", - kalbėjo EK pirmininkas.

Daugelis europarlamentarų negailėjo kritiškų pastabų vadovams, apgailestavo, kad greičiausiai mažai kas pasikeis, o žmonės toliau mirs Viduržemio jūroje.

Debatų pradžioje kalbėjęs EP pirmininkas Antonio Tajani priminė, kad Parlamentas jau seniai laukia derybų dėl prieglobsčio politikos reformos pradžios, todėl paragino ES Tarybą pasitvirtinti savo poziciją remiantis kvalifikuotos daugumos principu. Jis pažymėjo, kad EP pasiūlymas yra puikus startas deryboms, nes yra tinkamai subalansuotas ir turi plačia EP narių paramą.

Savo ruožtu europarlamentarai apgailestavo, kad praėjus 10 metų nuo paskutinės finansų krizės, ES lyderiai iki šiol nesugebėjo patvirtinti reikiamų saugiklių, kurie leistų ateityje išvengti panašių krizių.

"Skandalas, kad Europosje nepadarome pažangos ir iki šiol neturime parengto dokumentų paketo, kaip spręsti migracijos problemą", sakė Udo Bullmann, atstovas iš Vokietijos.

Belgas Guy Verhofstadt pagrasino, jog Europos Parlamentas turėtų kreiptis į teismą dėl Europos Vadovų Tarybos nesugebėjimo veikti. Jo nuomone, Tarybos problema yra politinė. "Reikėtų Tarybą reikėtų užrakinti salėje ar pabėgėlių centre tol, kol nepriims sprendimų", - siūlė europarlamentaras.

Portugalas Joa Pimenta Lopes atkreipė dėmesį, jog Europoje stiprėja ksenofobijos ir rasizmo tendencijos. Europa virsta tvirtove.

Debatuose pasisakęs Lietuvos atstovas Europos Parlamente Rolandas Paksas pakartojo prieš trejus metus išsakytą poziciją, jog ES kvotų politika - niekinė, nes tik skatina migraciją. "Afrikos valstybėms turi būti siunčia visai kitokia žinia apie stiprinamas Europos Sąjungos sienas ir stiprinamą saugumą. Žmonės pavargo laukti ir laukia konkrečių sprendimų", - kalbėjo R. Paksas.

Graikijos atstovas Dimitris Avramopulas kolegas paragino liautis svarstyti ar stiklinė pilna, ar tuščia ir paragino atkreipti dėmesį Europos butelį, kuris pilnas idėjų ir pasiūlymų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lt

2018-07-04   12:08

IP: 46.249.187.55

Patys prisikvietė įvairaus plauko "pabėgėlius", ieškančius gerų ES išmokų, o dabar " nusprendė, kad ES sienas būtina stiprinti kuo skubiau". Suprantami tik karo pabėgėliai, o visi kiti dykaduoniai turi keliauti namo ir savo darbu susikurti savo šalių gerbūvį. Lietuvių gaunamos pajamos menkiausios ES, esame posovietinio skurdo paveldėtojai. Ne mums pakelti tokių jaunų tamsiaodžių keliamas grėsmes, kai su savomis bėdomis tvarkomės sunkiai.

Albonis

2018-07-04   02:58

IP: 73.86.208.30

Svarbiausia ir gerioausia zinai buru,kad NATO ir ES nustotu nesti "demokratija" ir europines "vertybes" i Azija,Afrika ir Rytu Europa.....tai gejai ,lesbijietes ir visokia gyvunu apsauga,o tuo tarpu senukai,vaikai badauja ir gyvena kaip 19 amziuje,kad ir ES salyje Lietuva vadinama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Migrantus Viduržemio jūroje gelbstintis laivas „Aquarius“ neteks Panamos registracijos nuotrauka, foto

Prancūzijos nevyriausybinės organizacijos „SOS Mediterranee“ laivas „Aquarius“, gelbstintis migrantus Viduržemio jūroje,...

Penktadienį Hanojaus karo ligoninėje mirė Vietnamo prezidentas Tran Dai Quangas. Jam...

Mirė Vietnamo prezidentas Tran Dai Quangas nuotrauka, foto

AV karinės bazės įsteigimas Lenkijoje gerokai pakeistų geopolitinę situaciją Europoje. Tai...

Prezidentai svarstė galimybę Lenkijos teritorijoje įkurti  nuolatinę JAV karinę bazę nuotrauka, foto

Londono meras Sadiqas Khanas paragino surengti antrą referendumą dėl „Brexit“, įspėdamas,...

Londono meras ragina surengti antrą referendumą dėl „Brexit“ nuotrauka, foto

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Sveikata, Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Sveikata, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...