2020 m. spalio 22 d. 21:42 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Pasaulis

Pasaulis

Davosas: verslas bijo finansų sektoriaus reguliavimo reformos

Reklama

Pasaulio verslo lyderiai įspėjo Vakarų vyriausybes, kad populistiniai sprendimai dėl finansų sferos reguliavimo gali pakenkti ekonomikos atsigavimui po giliausios recesijos nuo ketvirtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio.

40-ojo Pasaulio ekonomikos forumo Davose atidarymo dieną verslo lyderiai ir rinkos priežiūros institucijų atstovai iš karto sureagavo į Jungtinių Valstijų prezidento Barako Obamos (Barack Obama) ketinimus stambiems bankams "priveržti varžtus".

Prieš kasmetinį forumą atliko tyrimo duomenys rodo, kad po gilaus nuosmukio praėjusiais metais pasaulinis ekonomikos pasitikėjimas auga, o kompanijos ima samdyti daugiau žmonių, ypač besivystančiose šalyse.

Tačiau rimtas rinkos priežiūros institucijų įsikišimas į ekonomika gali tapti tamsiu debesiu daugelio verslo lyderių horizonte.

"Bus tikra nelaimė, jei planuojamos reguliavimo reformos bus paremtos populizmu", - sakė "PricewaterhouseCoopers" valdybos pirmininkas Denis Nolis (Dennis M. Nally).

Praėjusią savaitę B. Obama sukrėtė rinkas pasiūlydamas uždrausti bankams ir bankus valdančioms finansų institucijoms investuoti lėšas į rizikos draudimo fondus ar privačias investicines kompanijas, jas įsigyti ar finansuoti. JAV prezidentas taip pat pasiūlė riboti bankų praktiką prekiauti vertybiniais popieriais panaudojant savas lėšas, o taip pat priversti finansų sektorių užmokėti už didelio masto paramą, kurią jiems suteikė mokesčių mokėtojai.

D. Nolis įspėjo apie tokių priemonių "nepageidaujamas pasekmes".

Reklama

"Tai vyksta Jungtinėse Valstijose, tai vyksta ir Didžiojoje Britanijoje, tai vyksta ir kai kuriose Europos dalyse. Ir tai nekeista, nes visi šie klausimai kelia daug emocijų, ir žmonės nori pamatyti, kad imamasi kažkokių priemonių", - sakė jis.

Tuo tarpu banko "Barclays" prezidentas Bobas Daimondas (Bob Diamond) suabejojo B. Obamos siekiu riboti stambių bankų dydį forumo metu pareikšdamas: "Nerandu pagrindo tam, ... kad bankų mažinimas yra atsakymas. Jei nusileistume ir pasakytume, kad per dideli bankai yra blogai, ... poveikis pasaulinei prekyba ir ekonomikai gali būti labai neigiamas".

B. Obamos planams pritaria kai kurios Europos valstybės, tačiau jų atstovai pareiškė, kad jų šalys neketina sekti JAV pavyzdžiu.

Europos centrinio banko vadovas Žanas Klodas Trišė (Jean Claude Trichet) atmetė mintį apie nuomonių skirtumus abejose Atlanto pusėse ir pareiškė, kad JAV pasiūlytos reformos yra "tinkamos ir įdomios", o jomis siekiama tokių pat tikslų, kurių siekia ir Europa.

"Šios priemonės nukreiptos ta pačia kryptimi, kaip ir mūsų priemonės, o būtent siekiant priversti bankų sektorių sutelkti visą dėmesį į realios ekonomikos finansavimą, kas ir yra pagrindinis jų uždavinys", - sakė ECB vadovas.

Tuo pat metu Ž. K. Trišė paragino bendradarbiauti tam, kad būtų išvengta problemų kuriant bendrą tarptautinę finansų sistemą.

Reklama

Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjas Klausas Švabas (Klaus Schwab) "Reuters" sakė, kad pasaulio vyriausybės pernai puikiai padirbėjo užkirsdamos kelią ekonomikos žlugimui, tačiau prieš akis laukia dar sunkus uždavinys.

"Mes turime pakeisti mūsų sistemą, ir mums reikės perstatyti mūsų institucijas, ir tai yra tai, ką mes čia norime padaryti", - sakė K. Švabas.

Paminėtina, kad kai kurių stambių bankų vadovai, įskaitant "Goldman Sachs" vadovą Loidą Blankfeiną (Lloyd C. Blankfein) ir "JPMorgan Chase" vadovą Džeimsą Daimoną (James L. Dimon), atsisakė dalyvauti Davoso forume.

Tačiau į forumą turėtų atvykti dviejų stambiausių JAV valdžios išgelbėtų bankų - "Citigroup" ir "Bank of America" - vadovai. Veikiausiai jie susilauks ne tik valdžios atstovų, bet ir kai kurių savo kolegų kritikos.

Norvegijos kompanijos "Yara International ASA" - vienos stambiausių pasaulyje trąšų gamintojų - vadovas Jiurgenas Olė Haslestadas (Joergen Ole Haslestad) "Reuters" sakė: "Manau, kad pastaraisiais metais visus apėmė gobšumas. Kai kuriose finansų institucijose buvo per daug pinigų, kurie pateko į per jaunų žmonių rankas. Šie žmonės mažai ką darė, kad sukurtų pridėtinę vertę".

Eltos inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Pasaulis

Trys TKS įgulos nariai sėkmingai grįžo į Žemę erdvėlaiviu „Sojuz“ nuotrauka, foto

Amerikietis astronautas ir du Rusijos kosmonautai ketvirtadienį sėkmingai nusileido Kazachstano stepėje...

Kosmose penkerius metus skriejęs NASA kibernetinis zondas „Osiris-Rex“ antradienį trumpam prisilietė...

NASA zondas „bakstelėjo“ asteroidą Benu, kad paimtų grunto mėginių nuotrauka, foto

Paryžiuje vagys išnešė kailinių, papuošalų, rankinių ir kitų prabangos prekių, vertinamų...

Paryžiuje vagys iš Rusijos milijardieriaus namų išnešė 500 000 eurų vertės daiktų nuotrauka, foto

Airija tampa pirmąja ES šalimi, dėl koronaviruso pandemijos grįžtančia prie karantino. Ministras...

Airija pirmoji iš ES šalių grįžta prie karantino nuotrauka, foto

Smiltynę puola šernai nuotrauka, foto

Klaipėda, Persikėlus keltu į Smiltynę ir einant Lietuvos jūrų muziejaus link į akis...

Tarasovai: kai tuokėmės, žmonės net lažinosi, kad ilgai kartu neišgyvensime nuotrauka, foto

Žmonės, Šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – atvira...

Politinis importas, arba Žmonės iš centro nuotrauka, foto

Nuomonės, Šiais, beje, kaip ir ankstesniais, metais Klaipėdoje minint Sausio 13-ąją Liepų gatvėje...

"Savaitės eksprese" - 102 metų senolės jaunystės eliksyras nuotrauka, foto

Klaipėda, Kuris iš jūsų galite pasigirti, kad pažįstate antrą amžių gyvenantį žmogų? Šįkart...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...