Lietuvos rinktinė pralaimėjo Australijai 75:82

Ispanijoje vykstančio pasaulio vyrų krepšinio čempionato trečiojo turo rungtynėse D grupėje antradienį Lietuvos rinktinė 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20) pralaimėjo Australijos ekipai ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Australijos krepšininkai nuo pat susitikimo pradžios ėmė spausti lietuvius ir vertė juos klysti. Jau 5-ąją min. australai įgijo dviženklę persvarą (17:6). Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda priartėjo iki septynių taškų (26:33), tačiau tada pralaimėjo atkarpą 2:14 ir įpusėjus mačui atsiliko net 19 taškų - 28:47.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo pelnydami 10 taškų iš eilės (38:47). Kėlinuko viduryje Lietuvos rinktinė priartėjo iki penkių taškų (50:55), bet po trijų ketvirčių priekyje vis dar buvo australai (62:56). Ketvirtajame kėlinyje Australijos rinktinė sugebėjo dar sykį įgyti dviženklį pranašumą (76:66) ir Lietuvos komandai nebepavyko išsigelbėti.

21 tašką Lietuvos komandai pelnė 31 min. aikštelėje praleidęs Renaldas Seibutis, 14 - Darjušas Lavrinovičius, 9 taškus pridėjo Paulius Jankūnas, 8 - Kšištofas Lavrinovičius.

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Džo Inglsas (Joe Ingles), 14 - Aronas Beinsas (Aaron Baynes), 13 - Metjus Delavedova (Matthew Dellavedova), 10 - Bredas Njūlis (Brad Newley).

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais trečiadienį 21 val. (Lietuvos laiku) su Pietų Korėjos krepšininkais.

Statistika.

LIETUVA - AUSTRALIJA 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Renaldas Seibutis 21, Darjušas Lavrinovičius 14, Paulius Jankūnas 9, Kšištofas Lavrinovičius 8, Martynas Pocius 6, Jonas Valančiūnas (5 klaidos), Šarūnas Vasiliauskas ir Jonas Mačiulis po 4, Mindaugas Kuzminskas 3, Donatas Motiejūnas 2 (Adas Juškevičius, Simas Jasaitis).

Australijos komandai: Joe Ingles 18, Aaron Baynes 14, Matthew Dellavedova 13, Brad Newley 10, Ryan Broekhoff 8, David Andersen 7, Brock Motum 6, Nate Jawai 4, Cameron Bairstow 2 (Dante Exum, Adam Gibson).

Taiklumas: dvitaškiai - 20/33 (61 proc.) ir 23/50 (46), tritaškiai - 5/16 (31) ir 7/14 (50), baudos - 20/22 (91) ir 15/22 (68).

Atkovoti kamuoliai - 29 ir 32, rezultatyvūs perdavimai - 8 ir 13, perimti kamuoliai - 4 ir 9, klaidos - 22 ir 14.

A grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai).