Lietuvos rinktinė - pasaulio čempionato pusfinalyje!

Europos vicečempionė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškopė į Ispanijoje vykstančio pasaulio čempionato pusfinalį. Mūsų šalies komanda ketvirtfinalyje antradienį 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) įveikė planetos vicečempionus Turkijos krepšininkus.

Lietuviai po 10 žaidimo minučių atsiliko 13:18, tačiau antrojo kėlinio pradžioje sumažino atsilikimą iki minimumo (19:20), o 15-ąją min. po taiklaus Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio persvėrė rezultatą savo naudai 24:23. Prieš ilgąją pertrauką mūsiškiai įgijo penkių taškų pranašumą (33:28).

Trečiojo ketvirčio pradžioje skirtumas padidėjo iki aštuonių taškų (36:28), tačiau turkai laimėjo atkarpą 12:0 ir 26-ąją min. išsiveržė į priekį 40:36. Po taiklaus tolimo Renaldo Seibučio metimo mūsiškiai priartėjo 39:40, o po Martyno Pociaus tritaškio 27-ąją min. vėl susigrąžino pranašumą - 42:41. Po 30 žaidimo minučių lietuviai buvo priekyje 47:44.

34-ąją min. Lietuvos rinktinė padidino skirtumą iki aštuonių taškų (56:48). Turkai priartėjo 51:56, bet mūsiškiai atsakė spurtu 8:0 ir 37-ąją min. susikrovė 13 taškų pranašumą (64:51). Pasaulio vicečempionams pavyko šiek tiek priartėti (55:64, 59:67), tačiau lietuviai pergalės iš rankų nebeišleido.

Pusfinalyje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė žais su JAV ir Slovėnijos mačo nugalėtoja.