2020 m. gegužės 28 d. 14:37 val., ketvirtadienis

Skaitytojų ekspresas

Mažoj širdelėj daug gerumo telpa

2014-11-07, 19:31

"Vakarų ekspreso" inf.

Mažoj širdelėj daug gerumo telpa nuotrauka, foto

© Skaitytojos nuotr.

Gailestingumas ir atjauta - tai raktas, kuris atveria žmonių širdis (Samjuelis Smailsas). Mūsų vis skubančiame pasaulyje nemažai vertybių prarandama. Ne paslaptis, kad nyksta ir atjautos jausmas.

Tai - terminas, kuriuo paprastai nusakomas gebėjimas įžengti į kito žmogaus jausmų pasaulį, suprasti jo problemas, užjausti, rūpintis ir būti atsakingam. Tai svarbu ne tik visuomenei, bet ir augančiai kartai.

Klaipėdos lopšelio-darželio "Obelėlė" direktorei Astai Vainiutei ir meninio ugdymo mokytojai Janinai Žemaičiūnienei kilo idėja paskelbti tarp bendruomenės narių savanorystės akciją "Mažoj širdelėj daug gerumo telpa", kurios metu su vaikais buvo diskutuojama apie jautrumą, vienatvę, senatvę, atjautą ir gailestingumą, o tėveliai buvo paraginti pagal galimybes parūpinti lauknešėlius su šiltomis kojinėmis globos namuose gyvenantiems senoliams.

Spalio paskutinę dieną lopšelio-darželio "Obelėlė" vaikai, suburti į meninės raiškos kolektyvą, atliko gerosios širdelės ambasadorių vaidmenį - vaikučiai, lydimi pedagogių Nijolės Kutniauskienės, Giedrės Jonaitienės ir Audronės Babarskienės, direktorės pavaduotojos ugdymui Stasės Iljinos bei tėvelių nuvyko į Klaipėdos miesto globos namus pradžiuginti jų gyventojų.

Vaikai grojo, šoko, žaidė žaidimus, deklamavo eiles, kartu su senoliais dainavo ir jiems įteikė visos bendruomenės - tėvelių, darbuotojų pripildytus net tris maišus rankomis megztų ir pirktų šiltų kojinių, pirštinių, šlepečių ir net 18 kg įvairių saldumynų. Mat kaip tik šią dieną keli globos namų gyventojai šventė savo gimtadienius.

Pasibaigus šiai akcijai darželio direktorė A. Vainiutė sakė nesitikėjusi, kad tiek daug žmonių atsilieps į kvietimą kartu su vaikais pastebėti šalia esančius galbūt vienišus ar gyvenimo išvargintus žmones.

Koncertavę senoliams ir negalią turintiems žmonėms vaikai įsitikino, koks visiems - tiek jauniems, tiek seniems, tiek sveikiems, tiek ligotiems yra malonus dėmesys.

Labai svarbi, tačiau paprasta visų laikų gyvenimo išminties paslaptis: kiekvienas mažiausias nesavanaudiškas atsidavimas, kiekviena atjauta, kiekviena meilė mus praturtina. Yra sakoma, kad toks žmogus jaučia vienovę su visais žmonėmis, nežemina kito, neįžeidinėja, neišduoda. Jam būdingas pasiaukojimas, bet nepataikavimas. To mokome ir savo ugdytinius.

Janina ŽEMAIČIŪNIENĖ, Klaipėdos lopšelio-darželio "Obelėlė" meninio ugdymo mokytoja ekspertė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

 Penktoji karantino savaitė, ar dar gyva viltis natūraliai nusišypsoti, pažvelgt į akis,...

5 karantino savaitė nuotrauka, foto

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35...

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Dalios Grybauskaitės dešimtmetis Lietuvos prezidento poste visuomenės nuomonės formuotojų, o vėliau ir...

D. Grybauskaitės dešimtmetis: ko turėtų vengti prezidentės įpėdinis? nuotrauka, foto

Tokio klausimo sulaukiau iš vieno pažįstamo, kai gegužės 9-ąją susitikome prie sovietų...

Kodėl aš nedėjau gėlių ant žuvusių karių kapų? nuotrauka, foto

Teismas: bandymas slapta filmuoti persirengimo kabinoje kitą asmenį baudžiamosios atsakomybės neužtraukia nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje byloje pripažino, jog pirmosios instancijos teismas...

Kova su korupcija: reikalaus daugiau skaidrumo ir atvirumo nuotrauka, foto

Klaipėda, Stiprinti viešųjų pirkimų priežiūrą, vykdyti antikorupcinį švietimą, didinti sprendimų viešumą ir skaidrumą...

Švelninami reikalavimai keleivių vežimui nuotrauka, foto

Lietuva, Švelnėjant karantinui ir siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, Sveikatos...

Naujas keltas Klaipėdoje jau apšilo kojas nuotrauka, foto

Jūra, AB "DFDS Seaways" keltas "Sirena Seaways" pradėjo dirbti linijoje Klaipėda-Karlshmanas (Švedija) šiemet...

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 25 min.

Jūra, Paskelbta prieš 36 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...