2018 m. rugsėjo 25 d. 06:55 val., antradienis

Skaitytojų ekspresas

Lietuviškas teisingumas

(4)

Lietuviškas teisingumas nuotrauka, foto

Išimčių gali būti aibės ir jų visų neįmanoma reglamentuoti įstatymais ar poįstatyminiais aktais, - dažniausiai tvirtina valdžios atstovai. Net tuo atveju, kai dėl įstatymų kūrėjų ar leidėjų neapsižiūrėjimo eilinis žmogus patiria didžiulę skriaudą.

Beveik prieš dvejus metus "Vakarų ekspresas" aprašė situaciją, kai į absurdiškas įstatymų pinkles pateko klaipėdietė, paveldėjusi žuvusios mamos namą, kuriam įsigyti velionė buvo paėmusi paskolą iš banko. Mokėti kas mėnesį po nemenką sumą bankui moteris neturėjo galimybės, tad pardavė būstą už tą pačią sumą, už kurią mama buvo įsigijusi, ir grąžino bankui paskolą.

Mokesčių inspekcija po šio sandorio konstatavo, kad turtas parduotas nesuėjus trejiems metams po paveldėjimo, tad paveldėtoja privalo sumokėti mokestį nuo skirtumo tarp vidutinės rinkos kainos, kuri buvo 40 000 litų mažesnė, ir pardavimo sumos. Paprastai tariant, moteris turėjo sumokėti tūkstančius litų siekusius mokesčius nuo pajamų, kurių negavo, nes visas jas atidavė bankui. Nepaisant to, kad ji pati turi būsto paskolą bankui, augina du vaikus, valstybė bejausmiu biurokratiniu veidu stūmė nelaimės ištiktą moterį į bėdą.

Kiek vėliau ta pati moteris papasakojo, kad po ilgų ir nesėkmingų kelionių įvairiausių institucijų koridoriais jai pavyko patekti pas Mokesčių inspekcijos darbuotoją, kuri pasižiūrėjo ne vien tik į sausą įstatymo raidę, bet, supratusi situacijos absurdiškumą, pritaikė kitą punktą, leidusį gerokai sumažinti mokestį, kurio, logiškai mąstant, ir taip neturėtų būti.

Naujoji valdžia irgi prikepė įstatymų, kurie prasilenkia su logika. Visiškai suprantamas valdančiųjų noras užkirsti kelią iki tol vešėjusiam piktnaudžiavimui motinystės pašalpomis. Tačiau kodėl reikia įstatymą suregzti taip, kad motinystės ar tėvystės atostogų metu suradusioms laisvo laiko jaunoms mamos ar tėčiams nevalia būtų užsiimti net kūrybine veikla, nes už bandymus sunkmečiu papildyti neįspūdingus šeimos biudžetus valdžia mažins mokamas pašalpas. Sankcijas valdžia nusprendė taikyti net tais atvejais, kai darbas padarytas iki nėštumo, o pajamos už jį gaunamos motinystės atostogų metu.

"Toks įstatymas", - sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tarnautojai. Tačiau juk įstatymas turėtų užtikrinti teisingumą ir tarnauti žmogui, padėti spręsti jo problemas, o ne atvirkščiai.

Martynas VAINORIUS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-05-02   07:37

Vienas zmogus pasakė, kad Lietuvą valdo ne lietuvis, nes lietuvis taip nemylėti savo žmonių negali. Po šitiek nepriklausomybės metų mes įstrigome korupcijos, biurokratijos, aklo godumo liūne. Visa tai mums demonstruoja aukščiausias valdžios ešalonas. Galima pateisinti viską, net šaudymą į savo žmones, nebegalinčius kentėti savo išrinktos per šitiek nepriklausomybės metų aptukusios ir surambėjusios valdžios. Nelieka tikėjimo šviesia ateitimi, lietuviška demokratija.

Rinkau

2010-05-02   07:37

Valinską o gavau Kubilių. Tai buvo paskitiniai rinkimai į kuriuos ėjau. Daugiau toje aferoje dalyvauti nežadu.

pasakoju

2010-05-02   07:37

Pries du metus paemete is banko paskola... viskas pabrango jus nesugebate issimoketi. Pardavete busta bankui atidavete tik puse sumos... mokesciu inspekcija nuskaciavo jums dar ir pelno mokesti kurio nebuvo. Tragedija o ne istatymai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Anądien lietučiui protarpiais lynojant lėtai einu senamiesčiu, džiaugdamasi, jog esu čia, savame...

Kas gali paaiškinti meilę savo kraštui? Kaip ji pasireiškia? nuotrauka, foto

Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Sveiki gyvi, mieli, šiek tiek išblyškę žiemos gyventojai! Šį kartą rašau ne...

Po šilutiškio pinklių Afrikos sukčiai spjaudėsi dar ilgai nuotrauka, foto

Krūties vėžys nebėra nuosprendis nuotrauka, foto

Sveikata, Moterų sergamumas krūties vėžiu didėja - statistika teigia, kad šia liga suserga...

"Atiduodi inkstą ir gauni sveiką normaliai gyvenantį žmogų" nuotrauka, foto

Sveikata, Tai sako Vida Svetlikauskienė, padovanojusi inkstą savo vyrui. Žmonėms labai sunku apsispręsti...

Bus atidengta atminimo lenta Konstantinui Sarsanijai nuotrauka, foto

Sportas, Spalio septintąją sukaks lygiai metai, kai anapilin iškeliavo buvęs Klaipėdos "Atlanto" futbolo...

Vytauto Kernagio butas pajūryje kvepėdavo grybais nuotrauka, foto

Žmonės, Kai vilnietė televizijos laidų vedėja Eglė Kernagytė (34 m.) važiuoja į Palangą,...

Sveikata, Paskelbta prieš 6 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...