2018 m. lapkričio 13 d. 20:06 val., antradienis

Skaitytojų ekspresas

Klaipėdiečių apklausa - demokratijos cirkas

(7)

2014-04-19, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Klaipėdiečių apklausa - demokratijos cirkas nuotrauka, foto

NUOMONĖ. Kaip paklausi, tokį atsakymą ir gausi. Šie klausimai suformuluoti būtent taip, kad atsakyti TAIP net ranka nekyla.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Kaip pilietiškas klaipėdietis nepraleidau pro ausis informacijos apie šiuo metu Klaipėdoje vykstančią klaipėdiečių apklausą. Idėja gera, bet kažkodėl mūsų šalyje viskas daroma atbulomis rankomis. Netgi ne rankomis, o kojomis.

Pirmiausia - kaip suformuluoti klausimai. Kai apie apklausą prie alaus bokalo šnektelėjau su draugu, užsienyje kremtančiu socialinius mokslus, jis prunkštelėjo. Kam klausti, jeigu jau žinai atsakymą "Ar esate už tai, kad prie molo būtų plėtojama naftos pramonė?", "Ar pritartumėte siūlymui uždaryti Naująją perkėlą į Smiltynę?" Kaip paklausi, tokį atsakymą ir gausi. Šie klausimai suformuluoti būtent taip, kad atsakyti TAIP net ranka nekyla.

O ką jūs atsakytumėte, jeigu Jūsų paklaustų - ar norėtume gyventi blogiau? Ar norėtume gauti mažesnį atlyginimą? Štai tokią demokratiją mes žaidžiame.

Taigi, visiškai nesuprantu tokios apklausos tikslingumo. Juk žmonės jau įpratę, kad į jų nuomonę valdžia neatsižvelgia. O ši apklausa - tik demokratijos cirkas. Savivaldybė pasidės pliusiuką, o darys, kaip norės suinteresuoti asmenys ar jų grupės.

Perskaičius žurnalisto Valdo Pryšmanto publikaciją "Valdžia uždavė nekorektišką klausimą" norėtųsi paantrinti gerb. žurnalistui. Iš tikro šioje apklausoje klausimai užduoti visiškai nelogiškai ir, drįsčiau sakyti, vaikiškai. Bet politikai, tokius klausimus suformulavę, skėsčioja rankomis - esą dėl to iš apklausos jie išbraukti nebus.

Kyla klausimas - o kodėl žmonių nebuvo atsiklausta tikrai svarbiais klausimais? Pavyzdžiui, dėl Pilies tilto uždarymo? Manyčiau, atsakymas paprastas - juk politikai žino, kas bus atsakyta... Žino jie ir dabar, kokie bus atsakymai, ir tais atsakymais kai kurie politikai, kurių galvelėse gimė tokia geniali "demokratinė" idėja, galės mojuoti kaip vėliavomis.

Kitas klausimas - dėl klausimo apie tiltą per marias. Esu klaipėdietis. Prisipažinsiu atvirai, iki šiol apie tiltą nesukau galvos ir man tai atrodė diskusijų nevertas klausimas. Bet išsakomi argumentai, drįsčiau pasakyti, tikrai verčia susimąstyti.

Kam aplinkosaugininkams rėkti dėl grėsmės gamtai, jeigu tiltas gali būti mokamas ir srautai gali būti sureguliuojami taip pat, kaip ir keliantis keltu. Aš tikrai nieko prieš, jeigu Minijos gatvė, ypač vasarą, išsivaduos nuo automobilių srautų.

Prisipažinsiu, mėgstu Kuršių neriją, patinka man tas kampelis, dažnai ten važiuoju dviračiu. Ir tikrai nematau problemos kartu su dviračiu persikelti per Senąją Smiltynės perkėlą ar važiuoti dviračiu tuo pačiu tiltu. Tai galėtų būti ir Klaipėdos miesto traukos objektas, keliavau daug po pasaulį ir mačiau labai puikių pavyzdžių. Suprantu, kad tai tik tolimos ateities klausimas, bet problema dėl galimų trikdžių keltams keliama tikrai pagrįstai ir, kad tiltas galėtų būti neblogas variantas ir neringiškiams, ir visiems, norintiems apsilankyti Kuršių nerijoje. Gaila tik kad mūsų Lietuvoje argumentų kalbos niekas nesiklauso, o valią atiduoda politinių strėlių galandimui.

Klausimas dėl sporto... Mūsų klausiama, ar Klaipėdos savivaldybė turi remti privačius sporto klubus, dauguma atsakė ne, kodėl? Tiek iniciatyvių sporto organizacijų, tiek klubų, norinčių gauti palaikymą, finansavimą, bet atrodo, kad balsavo tik suinteresuoti asmenys. Ne tik mano, bet ir aplinkinių nuomone, balsavimas nieko vertas, o ir taip apsunkintas, kad, pradėjus procedūras, net praeina noras toliau dalyvauti šiame cirke.

P. S. Savęs tikrai nelaikau tamsuoliu, bet pareikšti savo nuomonę elektroninėje erdvėje pavyko po ilgų bandymų. Viskas padaryta taip, kad tik žmonės nebalsuotų. Neturiu aš laiko eiti į biblioteką, stumdytis savivaldybėje, todėl maniau pasinaudosiu moderniomis galimybės išsakyti savo nuomonę.

Bandžiau per bankininkystę, kol sulaukiau prisijungimo kodų, pamiršau, ką norėjau daryti :)

Gavęs kodus, prisijungiau, bet neradau pačios apklausos, kol po 2 dienų kažkas neparašė komentaruose ir pridėjo apklausos nuorodą. Ačiū tam žmogui, kitaip pamirščiau apie tą apklausą kaip ir, manau, dauguma bandžiusiųjų balsuoti...

Vaidas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Bijūnas

2014-04-19   13:57

IP: 78.61.143.117

Koks gali būti atsakymas į blogą sumanymą? Žinoma, kad "Ne". Tačiau, kaip matome, ne visiems patinka tiesūs ir aiškūs klausimai.

Klp

2014-04-19   12:54

IP: 85.206.6.137

Blogiausia, kad tais "duomenimis" valdžia manipuliuos. Prisikopijavai tų apklausos lapų ir varyk kiek nori.

Nida

2014-04-19   12:36

IP: 188.69.213.52

Nesutinku,kad tiltas pagerins gyvenimo kokybe neringiskiams.Bus kaip Palangoj.Padides nusikalstamumas,vagystes,plesimai,tarsa ,plezai pilni vienadieniu Klaipedos gyventoju antpludzio.Padides transporo srautai ne tik iNeringa,bet ir i Karaliauciu.Ar neturime kur deti milijonu,atiduokime krasto ginybai..........................................................p

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Anądien lietučiui protarpiais lynojant lėtai einu senamiesčiu, džiaugdamasi, jog esu čia, savame...

Kas gali paaiškinti meilę savo kraštui? Kaip ji pasireiškia? nuotrauka, foto

Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Sveiki gyvi, mieli, šiek tiek išblyškę žiemos gyventojai! Šį kartą rašau ne...

Po šilutiškio pinklių Afrikos sukčiai spjaudėsi dar ilgai nuotrauka, foto

"Crossfit" varžybose - klaipėdiečių triumfas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiosios atletikos treneriai Mantas Žvirblys ir Algimantas Trajanauskas ne tik treniruoja...

Vytautas Kažukauskas: „Siela šaukė grįžti prie menų“ nuotrauka, foto

Kultūra, V.Kažukauskas: „Statusas „keliaujantis teatras“ – suteikia naujų patirčių ir iššūkių“

Kariai leidosi į žygį per Lietuvą nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione iškilminga rikiuote prasidėjo Sausumos pajėgų...

Streikas prasidėjo nuotrauka, foto

Švietimas, Vakar vaikų lopšelis-darželis "Želmenėlis" pirmasis Klaipėdoje pradėjo artėjančių streikų bangą. Vadovybė bandė...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...