2018 m. lapkričio 17 d. 22:20 val., šeštadienis

Skaitytojų ekspresas

Klaipėdiečių apklausa - demokratijos cirkas

Kaip pilietiškas klaipėdietis nepraleidau pro ausis informacijos apie šiuo metu Klaipėdoje vykstančią klaipėdiečių apklausą. Idėja gera, bet kažkodėl mūsų šalyje viskas daroma atbulomis rankomis. Net gi ne rankomis, o kojomis. Pirmiausia – kaip suformuluoti klausimai. Kai apie apklausą prie alaus bokalo šnektelėjau su draugu, užsienyje kremtančiu socialinius mokslus, jis prunkštelėjo. Kam klausti, jeigu jau žinai atsakymą „Ar esate už tai, kad prie molo būtų plėtojama naftos pramonė?“, „Ar pritartumėte siūlymui uždaryti Naująją perkėlą į Smiltynę?“. Kaip paklausi, tokį atsakymą ir gausi. Šie klausimai suformuluoti būtent taip, kad atsakyti TAIP net ranka nekyla. O ką jūs atsakytumėte, jeigu Jūsų paklaustų – ar norėtume gyventi blogiau? Ar norėtume gauti mažesnį atlyginimą? Štai tokią demokratiją mes žaidžiame.

Perskaičius žurnalisto Valdo Pryšmanto publikaciją „Valdžia uždavė nekorektišką klausimą“ norėtųsi paantrinti gerb. žurnalistui. Iš tikro šioje apklausoje klausimai užduoti visiškai nelogiškai ir, drįsčiau sakyti, vaikiškai. Bet politikai, tokius klausimus suformulavę skėsčioja rankomis – esą dėl to iš apklausos jie išbraukti nebus. Taigi, visiškai nesuprantu tokios apklausos tikslingumo. Juk žmonės jau įpratę, kad į jų nuomonę valdžia neatsižvelgia. O ši apklausa – tik demokratijos cirkas. Savivaldybė pasidės pliusiuką, o darys, kaip norės suinteresuoti asmenys ar jų grupės. Kyla klausimas – o kodėl žmonių nebuvo atsiklausta tikrai svarbiais klausimas? Pvz. dėl Pilies tilo uždarymo? Manyčiau, atsakymas paprastas – juk politikai žino, kas bus atsakyta... Žino jie ir dabar, kokie bus atsakymai ir tais atsakymais kai kurie politikai, kurių galvelėse gimė tokia geneali „demokratinė“ idėja, galės mojuoti kaip vėliavomis.

Kitas klausimas - dėl klausimo apie tiltą per marias. Esu klaipėdietis. Prisipažinsiu atvirai, iki šiol apie tiltą nesukau galvos ir man tai atrodė diskusijų neverta klausimas. Bet išsakomi argumentai, drįsčiau pasakyti, tikrai verčia susimąstyti. Kam aplinkosaugininkams rėkti dėl grėsmės gamtai, jeigu tiltas gali būti mokamas ir srautai gali būti sureguliuojami taip pat, kaip ir keliantis keltu. Aš tikrai nieko prieš, jeigu Minijos gatvė, ypač vasarą, išsivaduos nuo automobilių srautų. Prisipažinsiu, mėgstu Kuršių neriją, patinka man tas kampelis, dažnai ten važiuoju dviračiu. Ir tikrai nematau problemos kartu su dviračiu persikelti per Senąją Smiltynės perkėlą ar važiuoti dviračiu tuo pačiu tiltu. Tai galėtų būti ir Klaipėdos miesto traukos objektas, keliavau daug po pasaulį ir mačiau labai puikių pavyzdžių. Suprantu, kad tai tik tolimos ateities klausimas, bet problema dėl galimų trikdžių keltams keliama tikrai pagrįstai ir, kad tiltas galėtų būti neblogas variantas ir neringiškiams, ir visiems, norintiems apsilankyti Kuršių nerijoje. Gaila, tik, kad mūsų Lietuvoje argumentų kalbos niekas nesiklauso, o valią atiduoda politinių strėlių galandimui.

Klausimas dėl sporto... Mūsų klausiama, ar Klaipėdos savivaldybė turi remti privačius sporto klubus, daugumą atsakė ne, kodėl? Tiek iniciatyvių sporto organizacijų, tiek klubų norinčių gauti palaikymą, finansavimą, bet atrodo, kad balsavo tik suinteresuoti asmenys. Ne tik mano, bet ir aplinkinių nuomone, balsavimas nieko vertas, o ir taip apsunkintas, kad pradėjus procedūras, net praeina noras toliau dalyvauti šiame cirke.

P.S. Savęs tikrai nelaikau tamsuoliu, bet pareikšti savo nuomonę elektroninėje erdvėje pavyko po ilgų bandymų. Viskas padaryta taip, kad tik žmonės nebalsuotų. Neturiu aš laiko eiti į biblioteką, stumdytis savivaldybėje, todėl maniau pasinaudosiu moderniomis galimybės išsakyti savo nuomonę. Bandžiau per bankininkystę, kol sulaukiau prisijungimo kodų, pamiršau ką norėjau daryti. Gavus kodus, prisijungiau, bet neradau pačios apklausos, kol po 2 dienų kažkas neparašė komentaruose ir pridėjo apklausos nuorodą. Ačiū tam žmogui, kitaip pamirščiau apie tą apklausą kaip ir manau dauguma bandžiusių balsuoti...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

Klaipėdos senamiestyje įrengta milžiniška šachmatų lenta vilioja ne tik šio žaidimo gerbėjus....

Pasibaisėjo vaikų elgesiu – ragina drausminti net tėvus nuotrauka, foto

Anądien lietučiui protarpiais lynojant lėtai einu senamiesčiu, džiaugdamasi, jog esu čia, savame...

Kas gali paaiškinti meilę savo kraštui? Kaip ji pasireiškia? nuotrauka, foto

Lietuvos žydų tragiškas likimas nacių okupacijos 1941-1945 metais - skaudi, neužgyjanti žaizda...

Suraskime darbėniškių seserų Chaimaičių gelbėtojus nuotrauka, foto

Sveiki gyvi, mieli, šiek tiek išblyškę žiemos gyventojai! Šį kartą rašau ne...

Po šilutiškio pinklių Afrikos sukčiai spjaudėsi dar ilgai nuotrauka, foto

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Visuomenė vienijasi ir kyla į aktyvią kovą prieš taršą nuotrauka, foto

Klaipėda, Keli šimtai aktyvių piliečių šeštadienį nuo 11 val. susirinko į mitingą Atgimimo...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 6 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...