2020 m. rugsėjo 27 d. 17:10 val., sekmadienis

Skaitytojų ekspresas

Darželiai paminėjo advento pradžią

(2)

2011-12-15, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Darželiai paminėjo advento pradžią nuotrauka, foto

DVI KARTOS. Jaukioje "Piterio'' salėje Advento rytmečio šventei susitiko dvi kartos. Abipusis džiaugsmas švietė "Sidabro gijos" senjorų ir Klaipėdos lopšelio-darželio "Žuvėdra" Pelėdžiukų grupės vaikučių akyse.

Reklama

Puoselėdama etnokultūros tradicijas lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė šiais metais adventą pradėjo netradiciškai. O Klaipėdos lopšelio-darželio "Žuvėdra" Pelėdžiukų grupės vaikučiai šį metą pasitiko su "Sidabro gijos" senjorais.

Lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti įstaigos teminėje savaitėje "Uždekime laukimo žiburius". Tikslas - suartinti visus, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų. Švenčiame tarsi viena didelė šeima - susirenkame ir stengiamės vaikų labui, tačiau kartu ir mes patys, suaugusieji, gauname dovaną: nuostabius patyrimus ir emocijas. Visą savaitę vaikai žaidė žaidimus, skambėjo dainos, diskutavo, dalinosi įspūdžiais apie gerumą, draugiškumą, gražų bendravimą, Kalėdų laukimą, kūrė advento vainikus, kuriais pasipuošė grupę.

Žibintų parodoje galėjome pamatyti įvairiausių, vienas už kitą įdomesnių žibintų, kuriuos sukūrė vaikučiai su tėveliais. Vaikai buvo pakviesti pažiūrėti šešėlių teatrą "Eglė žalčių karalienė". Ketvirtadienį visa bendruomenė buvo pakviesta į žiburio uždegimo šventę darželio kieme prie laužo. Auklėtojos, tapusios "žibintininkėmis", uždegė vilties ir laukimo žibintus, kuriuos atsinešė vaikai. Kiemas prisipildė jaukaus šurmulio su daug žiburėlių vaikučių rankose. Linkėdami vieni kitiems gerumo, supratimo advento laikotarpiu, kiekviena grupė uždegė ir paleido skristi į dangų žibintus. Šventės pabaigoje visi gėrėjosi ugnies šokiu, kurį dovanojo šokio su ugnimi klubas "Liepsnojantis šerkšnas".

Ilgokai tą vakarą klaidžiojo po mikrorajoną šviesios žibintų ugnelės. Tai vaikučiai su tėveliais nešė į namus degančius žibintus - šviesų Kalėdų laukimą.

Bendrą Klaipėdos lopšelio-darželio "Žuvėdra" Pelėdžiukų grupės ir senjorų šventę organizavo "Sidabro gijos" pirmininkė Nijolė Ivanauskienė, choro vadovė ir "Žuvėdros" meninio ugdymo mokytoja Daiva Šilinskienė, joms talkino darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Dalia Lakštutienė ir auklėtoja Monika Baranauskienė.

SAVAITĖLĖ. Lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti teminėje savaitėje "Uždekime laukimo žiburius".

Senjorų padengtas tradicinis Kūčių stalas ir vaizdingas Žibutės Genutės Montvydienės pasakojimas apie tai, kada valgomas kalėdaitis, kodėl seneliai ir tėveliai Kūčių vakarui gamina dvyliką patiekalų, labai sudomino mažuosius. Buvo patiekalų, kuriuos vaikai paragavo pirmą kartą - cibulynė, aguonų pienas, spirgynė. Vis dėlto mažieji pirmenybę teikė saldumynams. Tai rodo, kad ir jų tėveliams ruošiant Kūčių vakarienę, reikėtų kreiptis į senolius receptų, paaiškinti mažiesiems tradicijas, pradžiuginti artimus senovinių valgių sveikumu ir natūralumu.

Šventės metu buvo apsikeista savo darytais angeliukais bei snaigutėmis, nuskambėjo giesmės, eilės, vaikučiai seneliams pasekė pasaką apie keturis angelus.

Lopšelio-darželio "Volungėlė" priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona GAIDIENĖ, Pagyvenusių žmonių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina BUSLAJEVA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Mama

2011-12-15   09:02

IP: 195.182.76.3

Buvo labai nuostabi šventė. "Volungėlės" darželio vaikai ir tėvai parsinešė ugnelės šiluma ir įsavo namus. Vaikai labai džiaugėsi. Ačiū Jums nuostabios: direktore , auklėtojos , meninio ugdymo mokytoja ir visa darželio bendruomene už skleodžiama šilumą.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Skaitytojų ekspresas

Paskaitęs pasiūlymą išmesti blogas ir nereikalingas mintis iš galvos, supratau ir...

Skaitytojo laiškas: Pasitvirtino liaudies patirtis, kad blogi darbai užkrečia labiau nei geri nuotrauka, foto

Redakciją pasiekė pasipiktinusio klaipėdiečio Tomo laiškas, kurio turiniu dalinamės su kitais skaitytojais:

Skaitytojo nuomonė: "Paaiškinkit prašau, kur žaisti vaikams" nuotrauka, foto

Portalo VE.lt redakcija gavo skaitytojos Giedrės laišką, kuriami ji piktinasi senjorais, viešai...

Skulptūrų parke - vagystė vidury dienos? nuotrauka, foto

 Penktoji karantino savaitė, ar dar gyva viltis natūraliai nusišypsoti, pažvelgt į akis,...

5 karantino savaitė nuotrauka, foto

Tai gali užbaigti pandemiją: aptiktas taikinys, leidžiantis virusą neutralizuoti vaistais nuotrauka, foto

Sveikata, Bristolio universiteto (JK) mokslininkai viruso SARS-CoV-2 „spygliuko“ baltymo struktūroje aptiko „kišenėlę“, kurią...

Planetos čempionas Albinas Nausėda: "Man sportas - lyg vaistas nuo visų ligų" nuotrauka, foto

SE, "Sportas man atvėrė plačius horizontus: esu išmaišęs daugybę pasaulio šalių, tarp tolimesnių...

47 iš 100 mano, kad ekonominė padėtis šalyje pablogėjo nuotrauka, foto

Lietuva, Rugpjūtį 47 proc. apklaustųjų nurodė, kad, jų manymu, ekonominė padėtis Lietuvoje pablogėjo,...

Piktos kaimynės baudos netramdo nuotrauka, foto

Kriminalai, Ne vieną kartą už bereikalingą policijos iškvietimą bausta klaipėdietė sustoti neketina. Kaimynus...

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...