2018 m. gegužės 23 d. 23:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

VSD virto KGB/FSB priedangos organizacija?

(28)

2012-03-19, 13:28

Algimantas MATULEVIČIUS

VSD virto KGB/FSB priedangos organizacija? nuotrauka, foto

Prieš penkerius metus aš jau perspėjau dėl "valstybininkų" grėsmės.

Kai tuomet Seimo NSGK atliko istorinį parlamentinį tyrimą, iš Seimo tribūnos pasakiau visai Lietuvai: nustatėme labai grėsmingą reiškinį – valstybę baigia užvaldyti antikonstitucinė grupuotė, kurią vėliau žurnalistai praminė „valstybininkų“ klanu. Mano ir kelių kolegų (viso buvome septyni) rizikos ir pastangų dėka mes pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje pasakėme, kad visų šalies blogybių šaknys slypi valdomoje demokratijoje.

Pasikeitė valdantieji, atėjo nauja Prezidentė, žadėjusi visus klanus išdraskyti. Tačiau padėtis nesikeičia.

Algimantas MATULEVIČIUS

Oi, kaip mus tada puolė visi - Prezidentas V.Adamkus, Seimo Pirmininkas V.Muntianas, premjeras G.Kirkilas, didelė dalis Seimo narių (V.Bogušis, A.Valionis, J,Karosas, I.Šiaulienė, M.Petrauskienė, A.Sadeckas, A.Paulauskas, K.Prunskienė, A.Staponkienė, G.Jakavonis, A.Čaplikas, G.Steponavičius, R.Palaitis, B.Vėsaitė). Tarsi tuo demonstruojamu įniršiu jie taip išreiškė savo lojalumą „valstybininkams“.

Kenkė parlamentiniam tyrimui tuometis Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris, Prezidento patarėjas (dabartinis VRM viceministras) Mindaugas Ladiga, kitas patarėjas Lauras Bielinis. Dar nežinodamas, kad jis yra „valstybininkų“ klano atstovas, nuoširdžiai paprašiau, kad jis paveiktų poną V.Adamkų: tesusitinka prezidentas su mumis ir mus (turiu mintyse NSGK) išklauso. Nors pažadėjo, bet nieko nepadarė. Mes sužinojome tokius baisius dalykus, kad manėme jog tai nuo Prezidento slepiama.

Deja, mes nebuvome išgirsti. Ir net vėliau susitikęs akis į akį su ponu V.Adamkumi neradau supratimo apie padėtį valstybėje. Kaip padorus ir sveiko proto žmogus gali elgtis sužinojęs, kad VSD karininkai vykdydami savo pareigas atskleidžia visą seriją kenkėjiškų , nusikalstamų veikų prieš Lietuvos valstybę apie tai raštiškai informuoja VSD vadovybę o ji - nieko nedaro.

Negana to, po kurio laiko jie sužino: jų vadovai - VSD generalinio direktoriaus pavaduotojai Darius Jurgelevičius ir Dainius Dabašinskas - „nutekino“ slaptą operatyvinę informaciją jų sekamiems asmenims. Dar daugiau - jie tiesiog talkina tiems „globojamiems“ asmenims, kurie pagal surinktą VSD karininkų informaciją ir dokumentus veikia prieš Lietuvos valstybę kaip svetimos valstybės specialiosios tarnybos priedangos organizacija. Į šią antivalstybinę veiklą įtraukti VSD vadovai ir nemaža dalis aukšto rango pareigūnų. Prezidentūros darbuotojai, URM, premjero aplinka, Seimas ir dalis teisėsaugos institucijų.

Apie visa tai informavau poną V.Aadmkų ir siūliau atleisti iš pareigų nors 30 aukštų pareigūnų o mažiausiai dešimt iš jų - teisti. Senolis pažadėjo pasvarstyti, bet, kaip jam būdinga, nieko nepadarė. Kodėl nepadarė, supratau perskaitęs jo prisiminimų knygą. Pasirodo, dalis tų mano paminėtų asmenų jo liaupsinami kaip ypatingai geri darbuotojai ir net jo draugai. Jis nesivaržydamas rašo apie tai, kaip vadinamojo VSD skandalo įkarštyje pas jį į Turniškes atvažiavo visiems žinomas „valstybininkų“ klano ideologas A.Januška. Kaip sakoma komentarai nereikalingi. Kartoju klausimą: kas dabar važinėja į Turniškes pas dabartinę Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kilus skandalui aplink FNTT??

Konservatoriai – nepataisomi dviveidžiai

Nesigiriu: tuometinis NSGK padarė labai daug. Pasakėme Lietuvai apie realiai veikiančią visas valdžias, o ypač Prezidento ir teisėsaugą apraizgiusį nusikalstamą klaną. Atlaikiau grasinimus man asmeniškai ir didžiulį šmeižtą. Pralaužėme nors ir nedidelės žiniasklaidos dalies nuolankų tarnavimą „valstybininkams“ ir truputį pasiekėme viešumo. Pasikeitė valdantieji, atėjo nauja Prezidentė, žadėjusi visus klanus išdraskyti. Tačiau padėtis nesikeičia. Ar net - tragiškai pablogėjo. Ir toliau vyktų tyliai niekada nenutrūkusi „valstybininkų“ klano kenkėjiška veikla, jei ne skandalas su FNTT vadovais V.Gailiumi ir V.Giržadu. Tokių susidorojimų tik su žemesnio rango pareigūnais Lietuvoje vyksta labai daug. Šis atvejis išskirtinis tik tuo, kad tai palietė tarnybos vadovus ir - pateko į viešumą.

Normalioje valstybėje nesuvokiamas faktas, kad grupelė itin amoralių ir brutalių veikėjų yra uzurpavusi sau teisę dalinti leidimus arba juos atiminėti dirbti su slapta informacija. O va tie „išrinktieji“ tuo ir naudojasi, susidorodami su jiems neįtikusiais ar norinčiais tik valstybei ir joms žmonėms o ne klanams tarnauti pareigūnais. Pagal LR Konstituciją Seimas yra aukščiausia šalies valdžios institucija. Tačiau, pasirodo, jį koneveikti ir jam nurodinėti gali jo paties suformuotas rinkėjų nerenkamas Konstitucinis teismas. O dar įžūliau elgiasi VSD, kuri visus taip ir terorizuoja su leidimais, leidžiančiais susipažinti su slapta informacija. Buvau paruošęs įstatymą kaip padoriau elgtis su valstybės paslaptimis, buvo numatyta ir generalinio inspektoriaus pareigybė, kuris kontroliuotų visas specialiąsias tarnybas. Tačiau praėjo beveik ketveri metai o ponas A.Anušauskas, dabartinis Seimo NSGK primininkas, ir toliau tik dūsauja.

Konservatoriams dabar atsirūgo jų pačių bailumas, neveiklumas ar net noras susitarti su „valstybininkų“ klanu. Be abejo, aš remiu jų pastangas apginti neteisėtai atleistus FNTT vadovus. Tačiau ir čia matosi konservatorių dvilypumas, pasireiškęs dar VSD skandalo metu. Jie tada, norėdami gauti papildomų dividendų rinkimams (kas ir įvyko), lyg ir gynė VSD karininkus K.Braziulį ir V. Damulį. Bet paskutiniu momentu juos išdavė, išbraukdami iš savo partinių sąrašų. Negano to, premjero klapčiukas A.Sekmokas asmeniškai pasirūpino, kad iš pareigų valstybinėje įmonėje būtų atleistas K. Braziulis. Ar nepasikartos istorija ir su FNTT vadovais V.Gailiumi ir V.Giržadu? A.Kubilius nori tik išlikti valdžioje, o prieš rinkimus - dar ir teisuolį pavaidinti. O kas trukdė konservatoriams susitvarkyti su „valstybininkų“ klanu? Prezidentė neleido? Tai kodėl jie ją rėmė per rinkimus?

Šeštadienio mitingas – pirmas rimtas visuomenės protestas

Būtina pagaliau išardyti tą „valstybininkų“ klaną, paskelbti viešai garsiųjų 12 VSD pažymų turinį, įvesti veiksmingą parlamentinę specialių tarnybų ir teisėsaugos institucijų kontrolę. Grąžinti į darbą neteisėtai atleistus pareigūnus, išvalyti specialiąsias tarnybas ir URM ministeriją nuo „valstybininkų “klano atstovų.

Koks spektaklis vyksta dabar? Kur matyta, kad labai prastos (padirbinėjo žmonių parašus, prašė pinigų iš „Rubikono“) reputacijos VRM ministras meta viešą iššūkį premjerui, Seimui ir akivaizdžiai laužo LR Konstituciją, skirdamas į FNTT vadovus „valstybininkų“ kalno atstovą. Tai ne R.Palaičio užsispyrimas ar jo asmeniniai kaprizai. Tai ponų D.Dabašinsko , J.Markevičiaus ir Co. surežisuotas spektaklis. Štai, tikrieji šalies šeimininkai esame mes, „valstybininkai“ ir mums nusispjauti į visuomenės nuomonę.

Tačiau šeštadienį įvykęs mitingas prieš valstybinę mafiją – pirmas visuomenės organizacinis žingsnis, imant aktyviai reikšti savo pilietinę poziciją. Žmonėms nusibodo būti avinais ir jie pademonstruos save „elitu“ laikančiais subjektams, kad jie – piliečiai. O piliečiams ne tas pats, kaip valdoma ir kurlink dreifuoja ir valstybės aparatas, ir pati šalis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2012-03-23   20:05

IP: 86.100.144.3

Kas svarbiau ar beprotiskai kylancios kainos kurui, uz sildyma, butiniausiom maisto produktams, baudziaviniai atlyginimai, vergoviskos darbo salygos, darbdaviu savivale, atimtos pensijos ir ignoruojamos kitos vertybes iteisintos konstitucijoje, ar klanu kova del piniginiu srautu i kuria patys seimo nariai suagitavo sestadienini mitinga. Mes vel pasirodeme kaip versiu tauta kuri nekyla del issakytu problemu pasiduoda buten klanu itakai ir kas svarbiau ar keli pareigunai ar nurodytos blogybes del kuriu kovoje ir Graikai ir Ispanai, Prancusai,, Italai ir kt valstybiu zmones.Manau pas juos tikrai didesnes pajamos pensijos, atlyginimai socialines garantijos, bet zmones zino kurias vertybes reikia ginti butent tos vertybe turetu suvienyti visa tauta ir galu gale tai pat parodyti kad gyvename netariamoje pseudodemokratijoje.

būtent

2012-03-22   21:27

IP: 78.56.179.20

straipsnis tai stiprus

o balsuosime

2012-03-22   21:26

IP: 78.56.179.20

už Algimanto komandą Tautos vienybės sąjungą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį paaiškėjo „Eurovizijos“ nugalėtojas. Mūsų atstovė Ieva Zasimauskaitė...

Jurga Lago: „Vien tai, kad esi agresyvi stora boba ir nemoki dainuoti, paverčia tave nugalėtoja!“ nuotrauka, foto

Prognozuojama, jog šiemet Lietuvoje gims 29 tūkst. vaikų. Maždaug tūkstančiu mažiau nei...

Sekmadienis su gėle mamai nuotrauka, foto

Kai 1997-aisiais mūsų nepakvietė deryboms dėl stojimo į ES, mes garsiai pasakėme,...

Kur mūsų vizija dėl ateities Europoje?! nuotrauka, foto

Šiandien švenčiame 14-ąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metines.

Išmintis ir viltis nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 3 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 4 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...