2019 m. sausio 20 d. 05:04 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Vitas Tomkus: kas nuplaus tris milijonus?

(4)

2018-03-10, 12:31

Vitas Tomkus

Vitas Tomkus: kas nuplaus tris milijonus? nuotrauka, foto

© Respublika.lt nuotr.

Kai nusipelnę Lietuvos piliečiai gavo ką nusipelnė (vietoj priešmirtinio patepimo - pomirtinį ištepimą), o liustracijos komisija išdidžiai paskelbė, kad KGB žurnalas pasibaigė, pradžioje apsidžiaugiau, kad nepaviešino, po to nusiminiau, kad nepaminėjo: bent žinočiau kur ieškoti apie save informacijos ir kaip teisme gintis. O ką daryti dabar? Kur savęs ieškoti?

Žodžiu, aš ir dar trys milijonai piliečių tapome įtariamaisiais. Visi iki vieno! Kažkada reklama rėkė - „Jeigu tavęs nėra čia - tavęs nėra visai!“ Šįkart atvirkščiai: jeigu tavęs nėra KGB žurnale - tu gali būti bet kur! Maskvos archyvuose, maišuose, tarp prisidavusių valdžiai kagėbistų... Bet kur, tik ne tarp padorių Lietuvos piliečių, nes lietuviai yra labai įtarūs. Į viską žiūri labai įtariai. Ir net paprasta labdara kartais jiems sukelia įtarimą. (Vis prisimenu, kai po „Žalgirio“ rėmimo „Kauno dienoje“ buvau kaltinamas „nešvarių pinigų“ plovimu.)

Bepigu tiems, kuriuos „KGB žurnalas“ įvardino saugumo agentais. Daugelis jų gimė 20 amžiaus pradžioje ar net 19-ojo pabaigoje. Jau ilsisi ramybėje. Užtat jų vaikaičiai ir provaikaičiai gali kompiuteriuose bent po savo senelių dokumentus pasiknaisioti. O kur ieškoti savęs mums? Taip ir liksime visą gyvenimą „pakabinti ant plauko“? Net trys milijonai Lietuvos gyventojų, kurie urmu tapo įtariamaisiais. Tik todėl, kad keli tūkstančiai kagėbistų laiku prisistatė kur reikia ir prisidavė kam reikia?! Įdomu kam? Įtariu, patys sau, nes jei nebūtų valdžioje, vargiai būtų pajėgę įsislaptinti net septyniasdešimt penkeriems metams. Kaip čia dabar atsitiko, kad keli niekšeliai mums šitaip gyvenimą sugadino? Pabandykime juos surūšiuoti pagal pavojingumo laipsnį.

Kadriniai KGB darbuotojai. Dirbo KGB komitete, ir visi tai žinojo. Todėl protingi prie jų nekalbėjo ko nereikia ir stengėsi suvaldyti liežuvį. Su tais viskas aišku. Daug kas iš jų iki šiol dirba savo mėgstamą darbą. Tik ne KGB, o VSD.

Buvo ir tokių piliečių, kuriuos KGB vertė bendradarbiauti. Naudodami šantažą. Vieni iš baimės pasirašydavo, kiti gudraudavo: prižadėję „aukso kalnus“, išvykdavo į užsienius politinio prieglobsčio prašytis. Sukosi, kas kaip išmanė. Kai kas išsisukdavo, kai kam nepavykdavo. KGB pinigų jiems nemokėjo. Juos valdė per baimes. Pasaulinio garso mokslininkus, menininkus, sportininkus.

Ypač nelaimingi buvo tie, kurie įkliūdavo pažeidę įstatymus arba tarybinės moralės normas. Tokius už virvučių tampė kas tik netingėjo: saugumiečiai, kriminalinės ar ekonominės milicijos pareigūnai. Laikė stipriai ant trumpo pavadėlio ir vertė ištikimai tarnauti sistemai.

Kaip visais laikais buvo ir tokių, kurie paprasčiausiai gimė skundikais. Tokia jų priedermė - artimą savo įskųsti. O jei už tai dar 30 sidabrinių pamėtėja... Bet ką parduos. Daug tokių buvo komjaunimo aktyvistais, profsąjungų gretose ir ypatingai operatyviniuose būriuose, kurie už tvarką ir drausmę buvo atsakingi. Tokie tarybiniam saugumui priduodavo kursiokus, kambariokus, mokslo draugus ir už tai kilo karjeros laiptais, vis labiau artėdami prie valdžios lovio, o tuo pačiu ir įvairių privilegijų.

O dabar pabandykime atspėti, kokio tipo KGB agentai prisidavė saviems, tiems, kurie jau valdžios lovį aplipę, garantavo saviškiams, kad apie jų pomėgį niekas niekada nesužinos? O pomėgis taigi niekur nedingo. Jeigu buvai pedofilas, tai ir tebetraukia prie vaikų, buvai alkoholikas, toliau trauksi iš butelio. Gimei skundikas, gali vėl skųsti, bet jau kitoje valstybėje, Nepriklausomoj Lietuvoj. O jeigu išdrįs kas tave įvardinti, iškart - į teismą ir už grotų. Trejiems metams. Su VSD palaiminimu. Šįkart ne KGB, o jau tautiškas, lietuviškas saugumas, tave per akimirką sudoros. Kad labiau skaudėtų ir ilgiau prisimintum.

Matyt, pats metas atsiversti ankstesnius „Respublikos“ numerius ir prisiminti pajuodintus piliečius iš seimo. Kas jiems davė teisę Valstybės vardu slėpti nuo tautos jos išdavikus? Ar kas buvo iš jų tai įrašę savo rinkiminėse programose? Ar kas išklausė nuomonės tų, kurių likimus tie skundikai sugriovė? Kiek nekaltų žmonių per juos neteko darbo, galimybės po pasaulį keliauti, o kai kas sveikatos, laisvės?

Kur garantijos, kad jie vėl garsiai ar patylom šmeiždami savo artimą neprasibrovė į aukščiausiuosius visuomenės sluoksnius bei valdžios postus? Kas juos patikrins, juk sąrašai įslaptinti.

Kiek jų, išdavikų sėdi teismuose ir sprendžia mūsų likimus? O kiek jų tarnauja jėgos struktūrose? Matyt, nemažai, nes jos vis plečiasi - VSD, STT, FNTT, VRM, visokios žvalgybos, kontržvalgybos.

Jau nekalbant apie įtakos agentus, įvairiose redakcijose infiltruotus. Tie patys ir tokie patys, tik kitose rankose: anksčiau komunistų, dabar konservatorių.

Mano giliu įsitikinimu bendradarbiavusius su KGB piliečius reikia smerkti ir bausti tik už konkrečius darbus, o ne dėl to, kad ne laiku ir nepasiaiškinę numirė. Jeigu konkretūs skundai padarė akivaizdžią žalą visuomenei arba per tai nukentėjo jos piliečiai, tokius KGB agentus reikia bausti nepriklausomai nuo to, užsimaskavę jie ar emigravę. Ne laukti, kol jie išmirs, nes belaukiant tuoj Lietuva išsilakstys.

Todėl nuo šiandien skelbiu visus tris Lietuvos milijonus (įskaitant ir emigrantus) laisvais piliečiais. Kas man suteikė tokią teisę? O kas iš manęs ją atėmė? Keli užsimaskavę KGB agentai valdžioje? Kas jie tokie ir kaip jie išdrįso? Dėjau aš ant jų visų. Nemačiau jų Sąjūdžio įkarštyje, nenoriu ir dabar jų matyti. Lai kuo greičiau dingsta ir iš valdžios, ir iš mano gyvenimo.

O esamus ir būsims liustratorus labai rimtai įspėju: jei vėl bandysite šmeižti ar šantažuoti nekaltus piliečius, be juridinio pagrindo viešai tąsyti sistemai ar kokiam konservatoriui neįtikusį žmogų, dievaži, už vieną nekaltą priduosiu visuomenės teismui dešimt, ne, geriau šimtą arba net tūkstantį (priklausomai nuo mano nuotaikos).

Žymos: vitas tomkus

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Jonas Lietuvis

2018-04-09   23:48

IP: 78.62.150.86

Komunizmo bacila gyvybinga ir nepagydomai užkrečia visus minkštapročius, ir šiaip protavimo geno neturinčius. Geriausias pasaulyje pavyzdys -Venesuela.Pagal iškasenas jos pensininkai turėtų geriau gyventi nei Šveicarijoje ,o dabar blogiau nei Rusijoje.

2018-03-11   10:59

IP: 78.58.46.50

Ir vėl išlindo stribo snapas kuris džiaugiasi savo gyvenimu prie socializmo ir kaip dabar pergyvena būdamas pensininkas ,gaila tokiu trumparegiu.

įtariamam gejui Vytautui

2018-03-10   18:45

IP: 37.58.58.206

reiktų priminti, kad buvo ir yra daugiau komunizmo siekėjų/įgyvendintojų visame pasaulyje, pradedant nuo uždraustos komunistų partijos hitlerinėje Vokietijoje, baigiant šiuometine socialistine Kinija, kurios ekonomika, kaip žinom, šiuo metu užima lyderiaujančias pozicijas. Tai kad galit stipriai nesipūtuoti savo stereotipais ir menamais įtarimais. O apie JAV geradarius galit paklausti\ arba deja, jau nebegalit Drezdeno, Miuncheno, Tokijos, Hirosimos Nagasakio iki jau visai nesenų laikų Jugoslavijos Sostinės Belgrado bombardavimo silpnais radiaktyviniais sprogmenimis, ko pasekoje dabar ten masiškai gimsta ir serga vėžiu ir kitomis baisiomis ligomis. Jau nekalbant apie jankų tvarkymąsi Livijoje, Irake ir t.t., kur po jų atėjimo ie geradariškumo žmonės iš tiesų pajuto kas yra skurdas. Pasidomėkit, kaip gyveno liviječiai pvz. prie Muamaro Kadafio, kurį amerai paskelbė tyronu ir nužudė. Manau, nustebtumet. Na, o grižtant prie Lietuvos, tai po Amerikos ir Europos pagabos ir sekmingo mūsų valdžios vadovavimo kiekvienas Lietuvos gyventojas skolingas apie 6500 Eur. Tokia yra Lietuvos skola JAV geradariams. Nemanau, kad ji bus nurašyta, kaip jūs pripratot tai buvo daroma tarybiniais laikais. Tuo ir skiriasi kapitalizmas nuo socializmo. Galit dar prisiminti, kaip baigia išmirt jūsų pensininkai, kurių pensijos užtenka butui apmokėti ir vaistams. Deja, jau greitai nebebus kam papasakoti, kaip „blogai“ jie gyveno TSRS laikais.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Katalikams rytoj kalėdinių švenčių pabaiga, sulaukus Trijų karalių. Iš bažnyčių parsinešę šventintų...

Trys karaliai nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto lietuvininkų-šišioniškių kulinarijos paveldo bruožai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, "Varninės" restoranas ypač didelio lankytojų antplūdžio susilaukdavo įvairių švenčių progomis: Joninių ir...

"Neptūnas" Klaipėdoje sutriuškino "Skycop" nuotrauka, foto

Sportas, Be dviejų legionierių žaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ (15-4) namuose 85:68 (16:13, 18:16, 30:19,...

"Fortūna" namuose patyrė apmaudžią nesėkmę nuotrauka, foto

Sportas, Apmaudų pralaimėjimą Multigyn Moterų Baltijos šalių čempionate patyrė Klaipėdos „Fortūna“ (2-6), kuri...

4 šių metų interjero tendencijos: sodrios spalvos ir netradicinės formos nuotrauka, foto

Stilius, Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...