2019 m. kovo 20 d. 13:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Vežėjai nepaiso taisyklių.

2002-04-23, 12:00

Užrašė Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

Į redakciją paskambinusi mūsų skaitytoja piktinosi, esą miesto privataus transporto sistemoje - tikras chaosas.
Daug metų Klaipėdos autobusų parke dirbusi moteris tvirtino, kad miesto Savivaldybė nepakankamai kontroliuoja privačių viešojo transporto bendrovių darbą.
"Trūksta tvarkos. Savivaldybė galėtų labiau tuo rūpintis, nes privačių autobusų kontrolierės beveik visuomet sukčiauja ir tai daro dideliais mastais, - sakė nenorėjusi prisistatyti skaitytoja. - Kiek bevažiuoju privačiais autobusais, matau, kad kontrolierės nedalija bilietų. O kai paprašau - dar supyksta", - piktinosi pensininkė.
Žvejybos uosto mikrorajone gyvenanti klaipėdietė taip pat tvirtino, kad dėl per retai kursuojančių 3-ojo maršruto autobusų šioje miesto dalyje gyvenantys žmonės yra tarsi izoliuoti nuo miesto centro. Pasak skaitytojos, valdžia galėtų pasirūpinti, kad šie autobusai važiuotų dažniau.
"Sekmadienį važiavau į ligoninę aplankyti giminaitės. Po vizito turėjau net pusvalandį laukti autobuso - kaip nėra, taip nėra. Aišku, galima važiuoti maršrutiniais autobusiukais, bet tada labiau nukenčia piniginė - bilietas kainuoja ne 30 centų, o litą", - pasakojo moteris.
Tuo tarpu Klaipėdos savivaldybės Infrastruktūros ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintaras Neniškis sakė, kad autobusai kursuoja pakankamai dažnai ir šio mikrorajono gyventojams neturėtų iškilti problemų dėl susisiekimo. Pasak G. Neniškio, grafike numatyta, kad 3-ojo maršruto autobusai važiuoja 8-12 minučių intervalu.
"Autobusų grafikai sudarinėjami pagal gyventojų poreikius. Kol kas skundų, kad 3-ojo maršruto autobusai per retai važiuoja, praktiškai nėra, - teigė jis. - Suprantama, kad visada yra nepatenkintų. Bet visiems įtikti neįmanoma. Žmonės norėtų, kad autobusai važiuotų taip pat dažnai, kaip ir maršrutiniai autobusiukai, tačiau tai būtų nuostolinga."
Anot G. Neniškio, visuomeninio transporto bendrovių pajamų deklaravimo kontrolę vykdo Mokesčių inspekcija. Savivaldybės darbuotojo teigimu, Mokesčių inspekcija kartais rengia vežėjų patikrinimus, kurių metu aptinka nemažai pažeidimų.
Daug pažeidimų dėl transporto priemonių techninės būklės, maršruto laikymosi ir kt. nustato ir Savivaldybės Konkurso vežėjams parinkti, reguliaraus susisiekimo maršruto aptarnavimui ir licencijų bei leidimų panaikinimo komisija. Anot Infrastruktūros ir energetikos skyriaus vedėjo pavaduotojo, per metus nustatoma šimtai įvairių numatytos tvarkos nepaisymo atvejų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laišką: "Nebeatsimenu, ar mokyklos privalomos perskaityti...

Šuns širdis nuotrauka, foto

Europos Parlamentas šioje sesijoje vėl bandė diskutuoti apie Europos Sąjungos ateitį. Akivaizdu,...

Esu ir liksiu ne ES, o Lietuvos pilietis nuotrauka, foto

„Dabartinis jaunimas visai neblogai gyvens ir pasaulyje be Lietuvos“, - tokią nuomonę...

Pasaulis be Lietuvos nuotrauka, foto

Tautos išlikimo instinktas ir sveikas pradas vis labiau ieško būdų nepasiduoti privilegijuotų...

Konservatorių hierarchai savivaldą varo į partinį „dvarą“ nuotrauka, foto

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino? nuotrauka, foto

Euras, Individualią veiklą vykdyti planavusi klaipėdietė Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sako likusi...

Darželyje "Vėrinėlis" planuojami atnaujinimo darbai nuotrauka, foto

Klaipėda, Planuojama sutvarkyti uostamiesčio lopšelio-darželio "Vėrinėlis" patalpas ir aplinką. Antradienį Savivaldybėje vyko susitikimas...

Klaipėdos apskrities policijos plaukikai – antrieji nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos apskrities pareigūnai ir toliau skina laurus Lietuvos policijos sporto varžybose: komisariato...

Šilutėje kovos ringu virto kapinės nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Mažosios Lietuvos kultūros židinyje Šilutėje – precedento neturinti situacija, vietos mokesčių mokėtojams...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...