2019 m. vasario 20 d. 02:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Trys karaliai

(5)

Trys karaliai nuotrauka, foto

Gražina JUODYTĖ

© Redakcijos archyvo nuotr.

Trys karaliai

Katalikams rytoj kalėdinių švenčių pabaiga, sulaukus Trijų karalių. Iš bažnyčių parsinešę šventintų kreidos gabalėlių ant durų staktos išorėje ar viduje užsirašysime tris raides K+M+B - Kasparo, Merkelio ir Baltazaro vardų pirmąsias raides.

Tai jie kadaise atskubėjo į Betliejų pasveikinti tvartelyje gimusio kūdikėlio. O stačiatikiams Kalėdos rytoj. Netrukus bus nupuoštos Klaipėdos eglės ir eglutės. Grįšime į kasdienybę su rūpesčiais ir rūpestėliais. Kai kurie miestelėnai jau dabar pradėjo diskusijas dėl rinkimų, kurių šiemet užderės.

Rinkimams artėjant

Nors Klaipėdos savivaldybės tarybos rinkimai vyks 2019 kovo 3 d., bet kai kurie miestelėnai iškart po švenčių sukruto diskutuoti dėl kandidatų. Pirmiausiai dėl kandidatų į merus, kurie antrąjį kartą bus renkami tiesiogiai. "Esu pilietiškai nusiteikęs žmogus, na, ne iš tų, kurie ant rinkimų spjauna, - esą niekas nesikeis, kad ir ką berinktum. Kaskart prieš miesto Tarybos rinkimus domiuosi kandidatų sąrašais į Klaipėdos miesto tarybą ar merus, taikydamas vieną matą - ką kandidatuojantis jau yra nuveikęs miesto ir jo žmonių labui? Sąrašėliai ne itin gausūs. Bet gal aš ne viską žinau? Tad netingiu sudalyvauti priešrinkiminiuose prisistatymuose. Mums žadamas rojus, kuriame gyvensime. O kai ne kartą esu paklausęs, kaip tą rojų ketina sukurti, dažnas pradeda žiopčioti tarsi žuvis, išmesta į krantą, nes "važiuojama" "copy paste" principu. Kai vieni nuo kitų nusirašinėja idėjas arba cituoja autoritetus. Nes savų idėjų, net minčių neturi.

O kai dar pagalvoju apie "piaro" gausias komandas, už "piarinimą" apmokamas toli gražu ne pragyvenimo minimumu, tai ir visai kyla noras užsikišti ausis ir užsimerkti. Kartais net gėda klausytis. O ir laikraščiuose skaityti koktu. Bet turiu apsispręsti,- vis dėlto už ką balsuosiu. Namuose ne kartą dėl rinkimų kildavo karai su žmona. Ji rinkdavosi skirtingai, o kartais nuomonės sutapdavo - balsuodavome vieningai. Bet tuomet "vieningai" išgyvendavome - gal blogai pasirinkome? Ir pasidžiaugdavome, kai pasirinktieji bent iš dalies pateisindavo lūkesčius. Merą šiemet vėl rinksime tiesiogiai.

Kandidatų nemažai, kai kurie jau pristatė ir savo komandas. Mano supratimu, jos labai svarbios. Pastebėjau - komandose viena kita pažįstama pavardė, už kurių nugarų - negirdėti, neregėti, kuriems neturiu savo mato - ką nuveikę Klaipėdos ir jos gyventojų naudai? Labai norėčiau, kad tuos "juoduosius arkliukus" per rinkimų kampaniją kandidatai į merus pristatytų plačiau, nei nurodydami profesiją ar specialybę", - mintimis dalijosi klaipėdietis ponas Julius. Jis, beje, prognozavo, kad šiemet rinkimų kampanija turėtų būti įdomi dėl keleto priežasčių: - kaip rungsis buvę bendrapartiečiai ir bendražygiai, kokius kozirius ir kokiose kišenėse slepia įvairių partijų deleguoti kandidatai į merus. "Žinoma, didžiausia intriga,- ką rinksis miestelėnai?" - spėliojo p. Julius. Paklaustas, kurį ketina rinktis pats ir jo žmona, mūsų laikraščio skaitytojas nepanoro atskleisti, nors prisipažino, kad jis tikrai apsisprendęs, o žmona dar "pasimetusi" tarp trijų kandidatų.

Druskininkai tolokai. Ir ten mero Ričardo Malinausko laikais tesu buvusi gal kartą, gal du. Teko ir jo spaudos konferencijoje dalyvauti. Kai jis piešė Druskininkų ateitį, su kolegomis po konferencijos kiek pasišaipėme, - paistalai apie Vasiukus. Bet per kelių šimtų kilometrų atstumą vis išgirsdavau, perskaitydavau - padaryta tas, įrengta anas. Vis iš tų pažadų per visai ne rinkiminę spaudos konferenciją. Ir ne iš vieno Druskininkuose gyvenančio esu girdėjusi pagyras merui.

Bet ir be jų matome, kaip iš apleisto miestelio Druskininkai tapo visos Lietuvos ir net kai kurių užsienio šalių traukos centru. Žmogus turėjo idėjų. Bet svarbiausia - jas įgyvendino. Žinoma, ne vienas. Žinoma, su komanda. O kokių idėjų pažers kandidatai į merus Klaipėdoje? Matysim. Jas žarstyti yra dar trys mėnesiai. Na, o mes, rinkėjai, turėsime apsispręsti, ar tos idėjos mums priimtinos, o svarbiausiai - ar įgyvendinamos? Ir kokiais būdais...

Jeigu norite pasidalinti mintimis, rūpesčiais ir džiaugsmais, skambinkite darbo dienomis 10 - 13 val. tel. 493435 arba rašykite laiškus el. p. adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-01-13   15:54

IP: 78.57.221.246

tai kad Vaitkus nuo Žaliujų partijos tai mano supratimu dar nieko nereiškia. Reikia žiūrėti į jo asmenybę,į jo darbus.tarp kitko ta partija jau nėra tokia bloga kiek ji yra apspjaudyta.
nesakau kad labai gera klaidų visi daro tuo labiau kad pirmokai .Bet kiek konservatoriai Lietuvai pridarė nuostolių vien su Mažeikiais milijardines sumos. krizės laikotarpiu,kiek valstybės turto išsipardavinėjo ir t.t.

atsakau

2019-01-06   23:01

IP: 78.61.175.29

Masiulis vistiek yra geriausias.

DINA

2019-01-06   18:53

IP: 212.59.6.119

Vaitkus - žaliųjų partijos...o siaube...vėl nesąmones darys...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

„Prezidento rinkimai visada būna pirmos, o savivaldos jau antros svarbos, nepaisant to,...

Prof. Ainė Ramonaitė: Skvernelio pergalė būtų stebuklas nuotrauka, foto

LSKL šventėje - įvertinimas klaipėdiečiams nuotrauka, foto

Sportas, Į Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) didįjį finalą, kuris vyko Kaune, Klaipėdos...

Netekome Vytauto Blūšiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Antradienį mirė iškilus choro dirigentas, pedagogas, kompozitorius Vytautas Blūšius.

Vicemero nuomonė suerzino visuomenininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečius metus tęsiasi teismų ir Etikos komisijos skundų nagrinėjimo maratonas dėl vicemero...

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...