2018 m. lapkričio 19 d. 01:44 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Tikrieji mūsų valstybės griovėjai. Ne iš Maskvos

2014-02-28, 11:50

Respublika.lt

Tikrieji mūsų valstybės griovėjai. Ne iš Maskvos nuotrauka, foto

Snoro“ istorija yra grynas pavyzdys, kaip gyvena mūsų valstybė. Kaip joje tvarkomasi.

„Snoro“ indėlininkai prisipirko indėlių sertifikatų. Tikėjo, kad tai indėliai, kurie, bankui žlugus, vis vien būtų kompensuojami. Valstybinė įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ nekreipė dėmesio, jog indėlių sertifikatai nėra paprasti indėliai. Neįžvelgė pavojaus klientų kišenėms, jei tokius sertifikatus pardavinėjantis bankas taptų nemokus.

Ar kas nors už tai atsakė? Niekas. Kaip visada.

Na, kas tas bankas? Su eiliniais gyventojais mūsų valstybės prižiūrėtojai visada taip elgiasi. Rūpinasi tik savo algomis. O vienur prisidirbę, sėkmingai atsiduria kitoje vietoje. Irgi su didele alga. Eiliniai piliečiai savo valstybėje jau tapę tik bandomaisiais triušiais. Pavyks triušiui išsisukti nuo apgaulės ar nepavyks. O jei nepavyksta, tai tik jo asmeninis reikalas. Pavyks triušiui išgyventi iš minimalaus atlyginimo, tai tik jo reikalas. O jei nepavyksta, tai jo asmeninis reikalas. Buvo nevykėlis. Per mažai landus, apsukrus. Per mažai apsimelavęs.

Lietuvoje geriausiai išgyvena žmonės-šakalai. Pripuolę prie parceliuojamos gamyklos, prie išnarstomo banko, atominės, Europos Sąjungos paramos ar kitokio grobio. Tada šakalų grupelės tą grobį išmėsinėja, ištaršo. Pageidautina kuo ilgiau. O eiliniai gyventojai gyvena savo gyvenimus. Aišku, ne tokius sudėtingus. Nes taršyti grobį ir vaidinti principingą gerutį yra net labai sudėtinga. Koks nors stipresnis, su valdžia labiau susilipdęs šakalas gali nuo grobio nustumti. O kol nenustūmė - pirmyn. Į vis naują grobio išnarstymą. Ne ką nors sukurti, valstybei palikti, bendrąjį vidaus produktą papildyti - per silpnos kinkos. Ne ta padermė. Grobuoniška.

Kai kas vapalioja apie minkštąją Rusijos įtaką. Jei kas mūsų mąstymą veikia, tai čia privisę grobuonys. Darantys neigiamą įtaką čia dorai gyventi norintiems žmonėms. Grobuonies paveiktas lietuvis, sužinojęs, už ką mokamos astronominės algos, gal nutars į savo valstybę nusivalyti batus. Pagalvos: o kurių galų man mokėti mokesčius, jei valdžia vis vien ištratins? O kurių galų man stengtis, kad kažkas gautų astronomines algas? Todėl ne mistinė Maskvos įtaka išmokė lietuvius nesmerkti kontrabandininkų. Darbuotis šešėlyje ir gauti algas vokeliuose. Jei kas piliečius pagadino, tai per daug privisusių šakalų. Todėl nusivylę gyventojai, nesitikėdami teisybės, patys ima sabotuoti. Tampa pilietiškai nepaklusnūs. Ir vienas šio nepaklusnumo pavyzdžių - slepia mokesčius. Taikosi į įvairias lengvatas, kurios jiems juridiškai nepriklauso.

Štai kas valstybei pavojinga! Ir politikai paranoikai šį pavojų jau pražiopsojo. Svaigdami apie užsienio įtaką, „nepastebėjo“, kas darosi šalies viduje. O ką turime? Arogantišką, stebuklingai praturtėjusią valdininkiją. Užsodintą ant nusivylusių, beteisių, spėriai senėjančių gyventojų kupros. Jei ką turime - tai tarpstančio, už savo darbo kokybę neatsakančio valdininko įtaką. Toli gražu ne minkštą. Veikiau šleikščią. Ponai, pažvelkite į veidrodžius. Ten pamatysite įtaką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Savo sprendimą dalyvauti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose paskelbęs ambasadorius Vygaudas...

Prezidentas privalo tapti atsvara valdančiųjų kuriamai rytietiškai valdžios vertikalei nuotrauka, foto

Nutrūko septynių „Neptūno“ pergalių serija nuotrauka, foto

Sportas, Septynių Klaipėdos „Neptūno“ (9-2) laimėtų rungtynių serija sekmadienį nutrūko namuose. Beveik...

Akcija “Neužgesk” priminė apie žuvusiuosius kelyje nuotrauka, foto

Klaipėda, Lapkričio 18-ąją, minint Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti, trijuose didžiausiuose Lietuvos...

Atvyko vaiko teisių specialistai: kaip elgtis? nuotrauka, foto

Švietimas, Vaiko teisių apsaugos specialistai, pradėję nagrinėti gautą pranešimą dėl galimo...

Šeimos gina savo vaikus nuotrauka, foto

Klaipėda, Apie tūkstantį žmonių  sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...