2018 m. rugsėjo 20 d. 22:23 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Tikrieji mūsų valstybės griovėjai. Ne iš Maskvos

2014-02-28, 11:50

Respublika.lt

Tikrieji mūsų valstybės griovėjai. Ne iš Maskvos nuotrauka, foto

Snoro“ istorija yra grynas pavyzdys, kaip gyvena mūsų valstybė. Kaip joje tvarkomasi.

„Snoro“ indėlininkai prisipirko indėlių sertifikatų. Tikėjo, kad tai indėliai, kurie, bankui žlugus, vis vien būtų kompensuojami. Valstybinė įmonė „Indėlių ir investicijų draudimas“ nekreipė dėmesio, jog indėlių sertifikatai nėra paprasti indėliai. Neįžvelgė pavojaus klientų kišenėms, jei tokius sertifikatus pardavinėjantis bankas taptų nemokus.

Ar kas nors už tai atsakė? Niekas. Kaip visada.

Na, kas tas bankas? Su eiliniais gyventojais mūsų valstybės prižiūrėtojai visada taip elgiasi. Rūpinasi tik savo algomis. O vienur prisidirbę, sėkmingai atsiduria kitoje vietoje. Irgi su didele alga. Eiliniai piliečiai savo valstybėje jau tapę tik bandomaisiais triušiais. Pavyks triušiui išsisukti nuo apgaulės ar nepavyks. O jei nepavyksta, tai tik jo asmeninis reikalas. Pavyks triušiui išgyventi iš minimalaus atlyginimo, tai tik jo reikalas. O jei nepavyksta, tai jo asmeninis reikalas. Buvo nevykėlis. Per mažai landus, apsukrus. Per mažai apsimelavęs.

Lietuvoje geriausiai išgyvena žmonės-šakalai. Pripuolę prie parceliuojamos gamyklos, prie išnarstomo banko, atominės, Europos Sąjungos paramos ar kitokio grobio. Tada šakalų grupelės tą grobį išmėsinėja, ištaršo. Pageidautina kuo ilgiau. O eiliniai gyventojai gyvena savo gyvenimus. Aišku, ne tokius sudėtingus. Nes taršyti grobį ir vaidinti principingą gerutį yra net labai sudėtinga. Koks nors stipresnis, su valdžia labiau susilipdęs šakalas gali nuo grobio nustumti. O kol nenustūmė - pirmyn. Į vis naują grobio išnarstymą. Ne ką nors sukurti, valstybei palikti, bendrąjį vidaus produktą papildyti - per silpnos kinkos. Ne ta padermė. Grobuoniška.

Kai kas vapalioja apie minkštąją Rusijos įtaką. Jei kas mūsų mąstymą veikia, tai čia privisę grobuonys. Darantys neigiamą įtaką čia dorai gyventi norintiems žmonėms. Grobuonies paveiktas lietuvis, sužinojęs, už ką mokamos astronominės algos, gal nutars į savo valstybę nusivalyti batus. Pagalvos: o kurių galų man mokėti mokesčius, jei valdžia vis vien ištratins? O kurių galų man stengtis, kad kažkas gautų astronomines algas? Todėl ne mistinė Maskvos įtaka išmokė lietuvius nesmerkti kontrabandininkų. Darbuotis šešėlyje ir gauti algas vokeliuose. Jei kas piliečius pagadino, tai per daug privisusių šakalų. Todėl nusivylę gyventojai, nesitikėdami teisybės, patys ima sabotuoti. Tampa pilietiškai nepaklusnūs. Ir vienas šio nepaklusnumo pavyzdžių - slepia mokesčius. Taikosi į įvairias lengvatas, kurios jiems juridiškai nepriklauso.

Štai kas valstybei pavojinga! Ir politikai paranoikai šį pavojų jau pražiopsojo. Svaigdami apie užsienio įtaką, „nepastebėjo“, kas darosi šalies viduje. O ką turime? Arogantišką, stebuklingai praturtėjusią valdininkiją. Užsodintą ant nusivylusių, beteisių, spėriai senėjančių gyventojų kupros. Jei ką turime - tai tarpstančio, už savo darbo kokybę neatsakančio valdininko įtaką. Toli gražu ne minkštą. Veikiau šleikščią. Ponai, pažvelkite į veidrodžius. Ten pamatysite įtaką.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Niekam ne paslaptis, kad mūsų valstybės nacionaliniam saugumui mirtiną pavojų kelia... trąšos,...

Rinkimai artyn, pavojų ir regėjimų daugyn nuotrauka, foto

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei...

Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį? nuotrauka, foto

Irkluotojų pergalės Kaliningrade ir Kupiškyje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos irklavimo centro atstovai pastarosiomis dienomis varžėsi Kaliningrade ir Kupiškyje. Į Klaipėdą...

KUL medikai apie žmonių naivumą: tai vos nekainavo gyvybės nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai priblokšti, to jų praktikoje dar nėra buvę:...

L. Williamsas: „Džiaugiuosi vėl galėdamas būti savimi“ nuotrauka, foto

Sportas, Į Klaipėdą iš Panevėžio persikėlęs Lorenzo Williamsas uostamiestyje rado keletą bičiulių...

Biudžetą papildė 4 mln. eurų „bešeimininkių“ lėšų nuotrauka, foto

Lietuva, „Tokiu būdu 4 milijonai eurų buvo pervesti į Lietuvos biudžetą, o ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...