2020 m. liepos 10 d. 13:00 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Švietimo sistemoje pirmiausia keisčiau šiuos 5 dalykus

(3)

2020-06-02, 09:14

Jūratė BORTKEVIČIENĖ

Švietimo sistemoje pirmiausia keisčiau šiuos 5 dalykus nuotrauka, foto

Jūratė Bortkevičienė

© ve.lt fotomontažas

Reklama

Jei aš galėčiau bet ką pakeisti mūsų švietimo sistemoje, tai pradžioje keisčiau šiuos 5 dalykus:

1. Klasių mažinimas iki 18 vaikų. Taip būtų lengviau ne tik mokytojams, bet ir vaikams - mokytojai galėtų skirti daugiau dėmesio kiekvienam vaikui individualiai ir taip kurti tikresnį santykį tarp mokinio ir mokytojo.

2. Mokinių diferencijavimas. Mokytojams tikrai sudėtinga dirbti su mokiniais, kurių lygiai ženkliai skiriasi.

Vieni supranta greičiau, kiti daug lėčiau. Ir taip mokytojas ieškodamas balanso nusistato savo tempą, ko pasekoje, gabiesiems tampa nuobodu, o tiems, kurie nesupranta, tokį lygį pasiekti yra per sudėtinga ir jie apskritai nustoja stengtis ir siekdami gauti dėmesio pradeda trukdyti pamoką.

O kai klasėse yra panašaus gebėjimo lygio vaikai, tai mokytojas nustato atitinkamą visų gebėjimams tempą, ko pasekoje- visų pasiekimai išauga.

3. Privalomai atėjus į mokyklą telefonus palikti spintelėse. Žinau, kad būtų didžiulis pasipriešinimas, tačiau naudos daug daugiau. Vaikai geriau koncentruotų dėmesį, mažiau pavargtų nuo ekranų ir žinoma - mokytųsi tikrojo bendravimo su bendraamžiais.

4. Sudaryti sąlygas bent 1 val. privalomai pabūti kieme - pertraukos, pamokos, projektai.

5. Mokyti vaikus mokytis. Ne iškalti, praslysti, o suprasti ir išmokti. Skiepyti mokymosi kultūrą, kad nereikia bijoti klysti, nes ne pažymys svarbu, o žinios. Ir tėvams su vaikais liktų daugiau laiko ne pamokas ruošti, o žaisti ir bendrauti.

Mano nuomone tai nėra labai sudėtingi dalykai, bet rezultatas tikiu būtų puikus. Mokytojai taptų pozityvesni, o vaikai - savarankiškesni ir labiau motyvuoti.

O ką manote jūs?

Apie autorę: 


Reklama

Lektorė Jūratė Bortkevičienė, UAB „Galimybių Arsenalas“ įmonės įkūrėja. Konferencijos „Atsakinga tėvystė“ idėjos autorė. Knygos „Atsakinga tėvystė: kelias į darnius tėvų ir vaikų santykius“ autorė. Jūratė 2000 metais Klaipėdos Universitete įgijo edukologijos bakalauro laipsnį, 2004 metais Vilniaus Universitete įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, o 2006 metais apgynė organizacinės psichologijos magistro laipsnį.

Personalo valdymo srityje dirba nuo 2002 metų. Konsultuoja ir teikia rekomendacijas darbuotojų mokymo bei personalo ugdymo klausimais. Jūratė turi daugiau nei 9000 valandų patirtį vedant įvairius personalo mokymus. Pasižymi aktyviais ir netradiciniais mokymų metodais.

Kita Jūratės veiklos sritis – tai mokymai ir konsultacijos tėveliams bei pedagogams, vaikų auklėjimo ir ugdymo klausimais. Kaip pati lektorė teigia: „Tai skirtingos mano veiklos sritys, tačiau stipriai susijusios.

Dirbdama su vadovais ir tėveliais pastebėjau, kad problemos panašios, visi nori, kad jų aplinkoje esantys žmonės būtų sėkmingi.“ Būtent to lektorė ir siekia! Skatina tiek vaikučius, tiek suaugusiuosius tapti sėkmingais ir atskleisti savo potencialą.

Jūratė - trykštanti energija, entuziazmu, idėjomis. Jos darbo principas – teorija per praktiką. Savo klientams suteikia ne tik žinias, bet ir geros nuotaikos dozę. Tai ir yra jos sėkmės paslaptis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marytė

2020-06-03   18:14

IP: 172.69.190.72

Pritariu Jūratei Bortkevičienei, Taip netgi būtina šiuos dalykus įteisinti švietimo sistemoje.

mokytojas

2020-05-31   11:48

IP: 172.69.190.72

Protingi siūlymai, sakyčiau net galėtų būti privalomi. Aišku, tai visų problemų neišspręs, bet įstatys mokymą į konkrečius rėmus, suteiks statusą ir praplės galimybes gabiems ir tiems kurie nori mokytis, o ne minkyti telefoną. Pakils mokinių autoritetas ir mokytojas taps nebe cerberiu, o vedliu į žinias ir išmintį. dabar, gi, bala kur nelabai kas moko ir nelabai kas mokosi.

Jonas Lietuvis

2020-05-31   11:18

IP: 172.69.190.62

Paviršutinis mąstymas. Mokiniai klasėje turi būti suinteresuoti mokytis. Orientacija į blogiausiai besimokantį . Nepajėgiantys mokytis dėl rimtų priežasčių savaime suprantama turi būti diferencijuoti , kaip ir piktybiškai besielgiantys turi žinoti savo padėties trapumą. Tegu panelė pasidomi kaip yra Suomijoje su mokslu , visuomenės sąmprata ir tada rašo apmąstytus straipsnius. Kad tėvai ir vaikai supras kad mokslas nėra baudžiava ,o ateities kapitalizmas , klasės galės būti ir 180 mokinių dydio.Žmogui geras išsilavinimas , su tinkamai pasirinkta specialybe, motyvuotam, prilygsta kokiam 3 000 000 turtui. Juk tik tokį turtą ir didesnį turėdamas verslininkas sau gali leisti išlaidauti į mėnesį 4000-5000 atlyginimo. Dabar paklauskite daugelio apie mokslą , tai gal tik žydų tautybės žmogus didumoje įvertins mokslą kaip kapitalą. O netolimoje ateityje bemoksliam gali tekti gyventi ir rezervate , kaip Amerikoje indėnai kažkada gyveno...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. 49 34 35...

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Artėjant Seimo rinkimams, mūsų vietinis partinis skiedrynas jau net ...

Lietuvos konservatoriai sparčiai didina apsukas nuotrauka, foto

Šiandien minime Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Minėsime tokią...

Karalių karūnos pajacams nesiunčiamos nuotrauka, foto

Perskaičiau straipsnį „Klaipėdos sporte bręsta pokyčiai“, susipažinau su visuomenei pristatyta Klaipėdos sporto...

Artūras Žalys: "Kam reikalingas dviratis kvadratiniais ratais" nuotrauka, foto

L. Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą nuotrauka, foto

Lietuva, Buvusi Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė savarankiškai kandidatuos į Seimą vienmandatėje apygardoje Ukmergėje....

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, 7 val. meditacijos ir tantros namai - "Mahamudra" (Žvejų g. 12, 3...

Grupė "Studija" vos nepakeitė pavadinimo nuotrauka, foto

Muzika, "Mes atsinaujinę ir nuotaikos puikios", - socialinėje erdvėje intriguoja legendinės grupės "Studija"...

Lietuviškų uogų bumas ne tik turguje, bet ir sodininkų krepšiuose nuotrauka, foto

Vasara, Įsibėgėjus lietuviškų braškių sezonui, pirkėjus maloniai stebina vos per keletą savaičių sumažėjusios...

Lietuva, Paskelbta prieš 34 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 39 min.

Muzika, Paskelbta prieš 59 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...