2019 m. gegužės 21 d. 03:24 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Šventosios seniūnijos bendruomenės atviras laiškas

(5)

2015-10-05, 15:52

Šventosios seniūnijos bendruomenė

Šventosios seniūnijos bendruomenės atviras laiškas nuotrauka, foto

Šiais metais vykę savivaldos rinkimai buvo išskirtiniai. Išskirtiniai tuo, kad pirmąkart Lietuvoje mes, rinkėjai, turėjome galimybę ketveriems metams į miestų ir rajonų savivaldybių tarybas deleguoti ne tik mūsų pasitikėjimo vertus jų narius, bet ir tiesiogiai – merus.

Mes pasirinkome ir išrinkome.

O kam gi atskaitingi mūsų valia išrinktieji merai?

Mums, rinkėjams.

O jeigu mes, rinkėjai, tik merams į savo rankas perėmus valdžios vairą, pradedami ignoruoti? Jeigu su viltimi, jog žmonėms atstovauti išrinktasis meras išties vardan jų gerovės ir dirbs, jis atsisako bendrauti su jį išrinkusiais žmonėmis?

Į ką gali kreiptis bendruomenė, būdama nepatenkinta mero veikla? Juolab kad rinkimų kampanijos metu antrajai kadencijai į mero postą kandidatavęs Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyriaus lyderis Šarūnas Vaitkus Šventosios pagrindinės mokyklos salėn susirinkusiai bendruomenei pažadėjo su ja bendrauti, informuoti šventojiškius apie visus numatomus priimti miesteliui svarbius sprendimus bei tartis dėl jų su gyventojais. Sprendimus, kurie svarbūs ne vien Palangos savivaldybės sudėtyje esančiam Šventosios miesteliui, bet ir iš visos Lietuvos bei užsienio čia atvažiuojantiems poilsiautojams, nes Šventoji – visų pirma kurortas, lygiai su Palanga turintis reprezentuoti Lietuvą.

Tačiau, kai bando kreiptis į jų pačių balsų dauguma išrinktąjį merą, bendruomenė – bent jau Šventosios bendruomenė Palangoje - yra ignoruojama. Informacija mums, net jos paprašius, nesuteikiama. Palangos meras Šarūnas Vaitkus ne tik nekviečia bendruomenės atstovų pasitarti

mums visiems aktualiais klausimais, bet ir neatvyksta susitikti bendruomenės kviečiamas – taip buvo ir pirmos jo kadencijos metu, taip yra ir dabar. Mes, bendruomenė, tų atvejų, kai Šarūnas Vaitkus lankėsi Šventojoje rinkiminės kampanijos metu ar atvykdavo tarti kelis žodžius švenčių – Rugsėjo pirmosios ar Joninių – proga, nelaikome susitikimais, kurių metu būtų aptariamos problemos ir ieškoma jų sprendimo kelių.

Tad bendruomenei belieka vienas kelias: kelti problemas skaidriai ir viešai bei įvardinti skaudulius, kuriais bendruomenė nori viešai pasidalinti:

- Ignoravimas ir nesikalbėjimas;

- Neįsileista stebėti seniūno skyrimo;

- Neegzistuojantis kultūros centras, atimta galerija ir kiti “ilgalaikiai projektai“;

- Centrinė aikštė: kainų viražai ir paskirtis;

- Pastatai vaiduokliai ir Sosnovskio barščiai;

- Artėjantis uosto šimtmetis – be uosto?

- Penkių eurų rinkliava: nauda ar žala?

- Jūros gatvė: statinė medaus ne be šaukšto deguto...

Ignoravimas ir nesikalbėjimas

TS-LKD partijos pirmininko pavaduotojas, Palangos meras Šarūnas Vaitkus ne tik vėl ignoruoja Šventosios seniūnijos bendruomenę, bet netgi viešai (pvz., socialiniuose tinkluose) reiškia savo nepasitenkinimą, jei bendruomenės nariai atkreipia dėmesį į vieną ar kitą problemą ir išsako savo pastabas. Manome, jog toks politiko požiūris į bendruomenę tiesiog nepriimtinas. Kaip ir jo elgesys: tik įsikūrus bendruomenei tiek raštu, tiek žodžiu į susitikimus su ja kviečiamas meras nerado galimybių ir neparodė noro bendrauti, neišklausė ir neišgirdo jos problemų. Tiesa, geras pusmetis iki rinkimų bendruomenė buvo pamaloninta: beveik kas mėnesį vykdavo bendruomenės tarybos ir Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistų susitikimai-pasitarimai miesteliui aktualiais klausmais, nors paties mero šiuose susitikimuose nė karto nebuvo. Pasibaigus rinkimų kampanijai, pasibaigė ir šie susitikimai.

Po rinkimų Šventosios bendruomenės atstovai įsiprašė pas merą Š.Vaitkų į priėmimą ir sutarė dėl laiko. Vietoj to, kad būtų kalbamasi, kaip ir kokiu būdu bus bandoma įgyvendinti rinkiminius pažadus, meras apskritai neatvyko į susitikimą ir net neperspėjo, jog jo planai pasikeitė. Tik pasirodžius informacijai vietinėje spaudoje apie šį akibrokštą, Š.Vaitkus skubiai susikvietė tuos pačius bendruomenės atstovus į susitikimą ir pirmąsias jo minutes „protino“ šventojiškius, kad negražu kreiptis į žiniasklaidą.

Kad nebūtume apkaltinti ambicijų demonstravimu ar „politikavimu“ – šiuo žodžiu meras Š.Vaitkus įvardija visas viešuose susirinkimuose keliamas problemas bei klausimus, –

pateikiame jums keletą štai jau antrą mero Š.Vaitkaus kadenciją besitęsiančių „nesusikalbėjimų“ bei nesprendžiamų problemų pavyzdžių.

Neįsileista stebėti seniūno skyrimo

Atskira tema – konkursas į Šventosios seniūno vietą. Akcentuotina tai, kad miestelyje seniūnas – vienintelis vykdomosios valdžios atstovas, privalantis rūpintis Šventosios bei šventojiškių gerove ir vienintelis miestelio reikalais galintis tiesiogiai bendrauti su Palangos miesto savivaldybės administracija. Bendruomenė prašė, kad nors vienas jos atstovas bent stebėtojo teisėmis galėtų dalyvauti šiam konkurse, tačiau savivaldybės administracija tam sutikimo nedavė. Nepasekė Palangos valdžia ir kaimyninio Kretingos rajono pavyzdžiu: nors ir ten renkant Darbėnų miestelio seniūną bendruomenės atstovų nebuvo, vis dėlto Darbėnų bendruomenės nuomonė buvo išklausyta ir į ją atsižvelgta. Tuo tarpu Šventosios seniūnijos bendruomenė pati per spaudą oficialiai pakvietė kandidatuojančius į miestelio seniūno pareigas susitikti ir išklausyti bendruomenės godų. Į susitikimą iš kandidatų į šį postą atėjo tik du, ir tos kandidatės, kuriai buvo pranašaujama pergalė, jų tarpe nebuvo...

Neegzistuojantis kultūros centras ir atimta galerija ir kiti “ilgalaikiai projektai“

Praėjusios Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero Š.Vaitkaus kadencijos metu netekome kultūros centro – merdinčioje „Eldijoje“ kultūros rasta tik tiek, kiek jos teikia Palangos miesto viešosios bibliotekos filialas. Dera paminėti, jog su bendruomenės sutikimu buvo panaikintas praktiškai jokios veiklos nevykdęs Šventosios kultūros centras. Rūpestį miestelio kultūra perėmęs Palangos kultūros centras, kurio tuometinis direktoriaus pavaduotojas, kėlęs savo kandidatūrą į savivaldybės tarybą antrajai kadencijai, Nerijus Stasiulis prieš rinkimus bendruomenei teikė daug sumanymų ir projektų, po rinkimų apie Šventąją vėl pamiršo. Negana to, kad Palangos kultūros centro kultūros vadybininkė Monika Jarulytė, kuri buvo paskirta kuruoti būtent mūsų miestelį, keldama Palangos kultūrą Šventajai beveik nebeatranda laiko, šią vasarą iš bendruomenės buvo atimta 2012-aisias iškilmingai atidaryta Šventosios galerija. O ji jau buvo spėjusi tapti tikru kultūros židiniu: čia vykdavo parodos, susitikimai, renginiai, rinkdavosi bendruomenės aktyvas. Beje, bendruomenė Palangos savivaldybės administracijai ir Palangos Turizmo informacijos centrui (TIC), turinčiam Šventojoje vasaros sezono metu veikiantį apipelijusioje patalpoje įkurdinamą filialą, siūlė TIC darbuotojus įkurdinti toje pačioje galerijoje: ir darbuotojams būtų buvusios geresnės sąlygos, ir turistams būtų buvę malonu pasigėrėti tiek parodomis, tiek jau spėta surinkti nuolatine ekspozicija, kuriai darbai renkami iš dešimtį metų rengiamų dailės plenerų „Šventosios žemės atminties ženklai“ organizatoriams ir mecenatams menininkų dovanojamų kūrinių. Tačiau į šį pasiūlymą, deja, jau tradiciškai atsakymo negauta. Vietoj to, nepasitarus su bendruomene, šią vasarą Šventosios galerija jau buvo išnuomota menkiaverčius suvenyrus ir darbščiųjų kinų rankomis pagamintus niekučius poilsiautojams siūlantiems prekeiviams.

Beje, vienas iš TS-LKD partijos rinkimų programoje įrašytų pažadų, papuoštų netgi vadinamąja vizualizacija – Šventosios kultūros centro rekonstrukcija. Šis projektas įtrauktas ir į Palangos miesto savivaldybės strateginį veiklos plano, apimančio 2015-2017 m. laikotarpį, Šventosios seniūnijos programos prioritetines priemones – šeštasis jų punktas skelbia: „Kultūros centro pastato sutvarkymas pritaikant kultūros ir bendruomenės poreikiams“. Rinkimų viliotinio sūkuryje iš mero pusės vėlgi žadėta, jog tuoj tuoj bus pradėtas rengti techninis rekonstrukcijos projektas. Tai ir turėtų būti daroma norint įgyvendinti strateginio veiklos plano programą. Tačiau informacija apie projekto eigą bendruomenės ir vėl nepasiekia. Tad esama rimtų abejonių: ar nebus su Šventosios kultūros centru taip pat, kaip su strateginiame veiklos plane numatytais punktais dėl esamų gatvių projektavimo ir rekonstravimo bei kelių remonto darbų atlikimo – minėtame 2013-2015 m. plane minimi gatvių pavadinimai, o 2015-2017 m. apsiribojama sakiniu: „Esamų gatvių projektavimas ir rekonstravimas“. O gal šis punktas keliaus iš vieno „trimečio“ plano į kitą, kaip keliauja punktas „Automobilių stovėjimo infrastruktūros sukūrimas“: popieriuje įrašas yra, o Šventojoje automobilių stovėjimo infrastruktūros kaip nebuvo, taip nėra.

Atskirai norime pabrėžti, jog su bendruomene visi šie „strateginiai uždaviniai“ neaptariami. Į keliamus klausimus atsakymų negauname, kaip negauname atsakymų ir į klausimus dėl Palangos miesto savivaldybės biudžeto. Maloni? išimtis buvo 2015-ųjų metų biudžeto projekto pristatymas: prieš rinkimus jo projektą bendruomenės atstovams išsamiai pristatė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Tiek išsamiai, kad išnaudojo ir klausimams turėjusį tekti laiką – direktorė skubėjo į kitą susitikimą, ir bendruomenė kylančius klausimus vėl aptarinėjo tarpusavyje.

Priešrinkiminiai metai pateikė dar vieną malonią staigmeną: Savivaldybės administracijos direktorės įsakymu pernai pavasarį pirmąkart buvo sudaryta administracijos ir bendruomenės atstovų laikina darbo grupė svarbiems bendruomenei infrastruktūros objektams parinkti. Jos nariai nustatė kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems pernai skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetus. Šiemet gi apie tokią grupę vėl sėkmingai pamiršta. Rinkimai baigėsi. Kur panaudotos šios lėšos?

Centrinė aikštė: kainų viražai ir paskirtis

Kita nuo Nepriklausomybės atkūrimo metų tebesitęsianti problema – Šventoji kaip neturėjo, taip neturi centrinės miesto aikštės. Keletą metų labai neaiškiomis sąlygomis aikštę Palanga vasaros sezono metu buvo nuomodavo verslininkams, įkurdinantiems joje triukšmingus atrakcionus. Šiemet bendruomenė buvo pasisakiusi prieš aikštės nuomą, buvo sustabdytas paskelbtas jos nuomos konkursas. Tačiau paaiškėjus, jog artimiausiu metu aikštė nebus rekonstruojama, bendruomenė davė sutikimą ją vėl išnuomoti. Dera pastebėti, jog po bendruomenės įsikišimo už aikštės nuomą buvo apsiūlyta dvigubai didesnė pinigų suma: vietoj buvusių 25 tūkst. Lt mokesčio už 3 mėnesius šiemet gauta 50 tūkst. Lt., Pažiūrėjus į šiuos kainos viražus, bendruomenei minčių kyla visokių... O grįžtant prie aikštės rekonstrukcijos – nors meras

Š.Vaitkus ir jo komanda rinkimų maratono metu dievagojosi, jog šiemet bus parengtas jos techninis projektas, o kitąmet šventojiškiai galės džiaugtis sutvarkyta aikšte, jokios informacijos apie projekto rengimą iki šiol negauname.

Pastatai vaiduokliai ir Sosnovskio barščiai

Kiekvienas per pastarąsiais dvi dešimtis metų atvykstantis į Šventąją savo akimis mato vieną didžiausių mūsų skaudulių – neprižiūrimus sklypus ir juose styrančius apleistus pastatus, dalis kurių jau kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei. Bendruomenė tiek žodžiu, tiek raštu kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją bei merą Š.Vaitkų prašydama, kad pagaliau būtų išsiaiškinta, kam šie pastatai priklauso. O išsiaiškinus, iš jų savininkų būtų pareikalauta pastatus deramai sutvarkyti, kad nepasikartotų prieš keletą metų Šventojoje įvykusi tragedija, nusinešusi šventojiškio gyvybę. Tačiau, nors meras ir vietinėje, ir respublikinėje žiniasklaidoje pagrįstai gyrė Viešosios tvarkos skyrių, sugebėjusį priversti tvarkytis apleistų pastatų Palangoje šeimininkus, iki Šventosios šio skyriaus specialistai atvykti nesugeba. O į paklausimą raštu bendruomenė gavo tipišką valdininkiško atsirašinėjimo pavyzdį, kuriame, be kita ko, minima, jog informacija apie žemės sklypų savininkus esanti kofidenciali. O kol savivaldybės klerkai dangstosi „kofidencialumu“, apleistuose sklypuose tiksi ekologinė bomba – ten ne pirmi metai veša ir vis daugiau teritorijos užplečia itin nuodingi Sosnovskio barščiai.

Artėjantis uosto šimtmetis – be uosto?

Aukščiau minėtos rinkimų į savivaldybių tarybas kampanijos metu Šventosios pagrindinės mokyklos salėn susirinkusiai bendruomenei, priekaištavusiai, jog pirmosios savo kadencijos metu meras ir jo vadovaujama valdančioji dauguma nesiėmė jokių veiksmų dėl Šventosios uosto gaivinimo, visų politinių partijų lyderiai pasirašė deklaraciją dėl Šventosios uosto. Meras Š.Vaitkus, taip pat padėjęs savo parašą, viešai pažadėjo, jog bendruomenė bus informuojama apie visus žingsnius ir veiksmus dėl šio gyvybiškai mūsų kurortiniam miesteliui svarbaus infrastruktūros objekto. Tačiau iki šiol jokia informacija mūsų nepasiekė. Niekam ne paslaptis, kad į jūrą jau supilta milijonai smėlio litų, kad Šventosios uosto istorija jau ima panašėti į nacionalinio stadiono Vilniuje epopėją, bet į bendruomenės klausimus dėl uosto ateities pernai rudenį viešo susitikimo metu negalėjo atsakyti nei KVJUD, nei Palangos savivaldybės atstovai. Neatsako iki šiol.

Penkių eurų rinkliava: nauda ar žala?

Norime atkreipti visų dėmesį į dar vieną bręstančią problemą, paliesiančią ne tik Šventąją ir jos gyventojus. Vyriausybė kryptingai skatina regioninį turizmą. Tuo tarpu mero Š.Vaitkaus vadovaujama Palangos savivaldybė ne tik ignoruoja šią strategiškai svarbią kryptį, bet netgi eina prieš valstybės ir Vyriausybės turizmo politiką, Tai galime teigti remdamiesi Palangos miesto savivaldybės tarybos š.m. liepos 2 d. priimtu sprendimu „Dėl vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos kurorto viešąja infrastruktūra nuostatų patvirtinimo“, kuriuo numatoma nuo ateinančių metų vasaros sezonu įvažiavimą automobiliu į visą Palangos savivaldybės teritoriją, o tai reiškia

ir į Šventąją bei Būtingę, apmokestinti 5 eurų vienkartiniu mokesčiu. Šventosios bendruomenė, tik posėdžio išvakarėse sužinojusi apie numatomą priimti visam kurortui itin svarbų sprendimą, dėl kurio vėlgi nebuvo tartasi su pačiomis Palangoje gyvuojančiomis bendruomenėmis, posėdžio metu išreiškė savo aiškią poziciją šiuo klausimu: „Atkreipiame Palangos miesto savivaldybės tarybos narių ir mero Šarūno Vaitkaus dėmesį, jog į Palangos kurorto sudėtį įeinančios Šventosios miestelio viešosios infrastruktūros, kurią būtų galima apmokesdinti tokiu pat mokesčiu, kaip Palangos mieste, dar nesukurta. Šventosios bendruomenė nėra prieš pačią rinkliavą ir pritaria, kad už įvažiavimą į kurortą mokėti reikia. Tačiau, mūsų nuomone, nuo kitų metų tiek Palangoje, tiek Šventojoje įvesti vienodo dydžio rinkliavą yra neteisinga. Esame įsitikinę, jog planuojama rinkliava sumažins į mūsų miestelį atvažiuojančių poilsiautojų skaičių, o tai neigiamai atsilieps šventojiškių verslui. Įvesti vienodo dydžio rinkliavas tiek Palangoje, tiek Šventojoje būtų galima tada, kai Šventosios viešoji infrastruktūra atitiks Palangos lygį“.

Be to, bendruomenei kyla klausimų: kiek pačios rinkliavos infrastruktūros kūrimas kainuos savivaldybės biudžetui? Kas tą rinkliavą administruos bei kaip ji bus paskirstoma, nes, tarkim, iki šio laiko bendruomenei niekas negali atsakyti, kiek vadinamojo pagalvės mokesčio bei mokesčių už turtą ir žemę surenkama Šventojoje ir kiek tų lėšų grįžta miesteliui investicijų į jo gerovę pavidalu? Ar buvo pagalvota, kiek pajūrio miškų bus sugadinta, kai poilsiautojai bandys „aplenkti“ rinkliavos automatus? Ar paskaičiuota, kiek poilsiautojų apskritai aplenks Palangos savivaldybę, ieškodami nemokamo privažiavimo prie jūros, ir pasirinks Latvijos pajūrį ir jos kurortus? Juk tai skaudžiai atsilieps ne tik Šventajai...

Jūros gatvė: statinė medaus ne be šaukšto deguto...

Kalbant apie Šventosios infrastruktūrą, yra progos ir pasidžiaugti: pagaliau, po dvidešimties metų laukimo, miestelyje baigiamas įgyvendinti pirmas rimtas projektas: rekonstruojama Jūros gatvė. Tai daroma net greičiau, nei buvo planuota – rekonstrukcija atliekama ne trimis, o dviem etapais. Tačiau ir čia esama deguto šaukšto. Bendruomenė nekart prašė, kad Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai būtų įpareigoti parengti vieningus architektūrinius pasiūlymus prie gatvės prekybos taškus – laikinuosius statinius – turintiems verslininkams, numatant ne tik siūlymus dėl estetinio vadinamųjų kioskelių vaizdo, bet ir parengiant jų išdėstymo schemą. Bendruomenės nuomone, yra labai svarbu, kad naujai, moderniai sutvarkytos gatvės nedarkytų skirtingo kalibro ir abejotinos išvaizdos statiniai. Kaip žinia, J.Basanavičiaus gatvėje Palangoje, prieš miestui tampant Lietuvos kultūros sostine, kioskelių balaganas buvo suvaldytas. Tačiau Šventosios bendruomenės prašymas eilinį kartą buvo ignoruotas, tad rekonstruotą Jūros gatvę ir toliau „puošia“ įvairiausi kioskai.

Visa tai, kas aukščiau išdėstyta, yra toli gražu ne visos problemos, ne visi klausimai, kurie šventojiškius kamuoja jau seniai ir kuriuos keliame ne pirmi metai. Nuoširdžiai vylėmės, kad taip gražiai Palangą prikeliantis meras Š.Vaitkus, rinkimų kampanijos metu dosniai žadėjęs

pagaliau skirti dėmesio ir Šventajai, savo pažadus bendruomenei bei miesteliui vykdys. Deja, iki rinkimų kampanijos buvęs nesusikalbėjimas po rinkimų virto visišku nebesikalbėjimu.

Suprantame, kad, perskaičius laišką, gali kilti noras atsirašinėti: ne mums priklauso spręsti šias problemas; jūsų keliami klausimai nepriklauso mūsų kompetencijai. Prašom: nedarykite šito. „Atsirašinėjimų“ mums ir taip per akis: nebegaiškime tam laiko, raskime būdą kaip kartu dirbti.

Susitelkime pagaliau, pradėkime kartu rūpintis, kartu dirbti ne vien dėl mūsų miestelio – Šventosios, – bet ir dėl visos Lietuvos pajūrio gerovės.

Palanga ir Šventoji turi būti vientisas darinys ne tik žemėlapyje, kuriame apibrėžtos Palangos savivaldybės ribos.

Nuoširdžiai norime, kad šis laiškas būtų priimtas ne kaip ambicijų karo išdava, ne kaip negatyvas, o kaip pozityvas.

Išgrynindami problemas, mes, bendruomenė, nenorime jų pabrėžti. Mes norime pagaliau pradėti jas spręsti, ir spręsti kartu su mūsų išrinktu ir ne mus valdyti, o rinkėjams dirbti privalančiu meru.

Šventosios seniūnijos bendruomenė

Laiškui vienbalsiai pritarta š.m. spalio 2 dieną vykusio visuotinio susirinkimo metu, kuriame dalyvavo 66 Šventosios seniūnijos bendruomenės nariai.

Žymos: šventoji

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2018 vasario 16-oji

2016-07-13   22:06

IP: 178.236.199.130

Šimtmečio minėjimas artėja,
Politikai rinkimais užsiėmę.
Lukiškių aikštėj šachmatais žaisim,
Ant Didžiojo Dangės tilto skulptūras kelsim

2016-07-09   14:10

IP: 90.141.81.63

sventosios bendruomene atviru laisku issake miestelio problemas ir teisetas pretenzijas merui bei tarybai. Jau 12metu turiu nuosavybeivasara gyvenu Sventojoje,todel apleisto miestelio vaizdas skaudina ir liudinatai, kad visas demesys Palangai.geda pries svecius ,kurie stebisi, kad tokia grazi gamta ir toks apleistasmiestelio vaizdas.

Geras patarimas

2015-10-07   16:29

IP: 158.129.152.186

Geras ir veiksmingas patarimas Šventosios bendruomenei : Jums reikia kreiptis į Teismą dėl Mero rinkiminių pažadų nevykdymo. Tikriausiai girdėjote, kad panaši situacija buvo ir Širvintų rajone. Vienas širvintietis padavė į Teismą Širvintų Merę Pinskuvienę, dėl rinkiminių pažadų nevykdymo ir BYLĄ TEISME LAIMĖJO. Jums reiktų eiti tomis pačiomis pėdomis, nes Vaitkaus net grabas neištiesins.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Kai Sauliaus Skvernelio paklausė, ko jis negali padaryti būdamas premjeru, bet galėtų...

Kodėl didžiosioms partijoms taip reikalingas prezidento postas nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...