2018 m. lapkričio 17 d. 23:47 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Sveikinu su tortadieniu

(2)

Aną dieną skilčiai paskambinęs ponas prašė padėti kažkokiam jam svarbiam asmeniui parašyti sveikinimą gimtadienio proga. Interesantas, matyt, nelabai draugaujantis su internetu, nes jame visada galėtum surasti kai ką originalesnio. Bet mažai - dažniausiai kokios banalios saldybės arba kažkieno eilės, nenurodžius autoriaus. Ir, jeigu esi pasiryžęs nuoširdžiai žmogui palinkėti, reikia gerokai pasukti galvą - ko ir kaip.

Taigi, tam prašančiam pagalbos sukurti tekstą VE skaitytojui ir sakau, kad duotų "kabliuką", kuris pritrauktų ir tekstą - ką tas žmogus mėgsta, kokios jo svajonės, kokie pomėgiai. "Tai kad nežinau", - prisipažino jis. Bet tas žmogus jam yra labai padėjęs gyvenimiškose situacijose. O už kelių dienų - jo jubiliejus. Tai jis norįs labai gražiai jį pasveikinti. Na, abu, gerokai pasukę galvas, kažką bendrom jėgom sugalvojome. Po kelių dienų tas VE skaitytojas vėl paskambino, pranešdamas, kad sveikinimas labai patikęs, ir jis esąs labai dėkingas už pagalbą.

Prisimindama tas "storones", kuriant gimtadienio tekstą, socialiniame tinkle skaitau gimtadieninius draugų sveikinimus: "su tortadieniu, su gimimo diena." Arba ir išvis - tik "su". Nors socialiniame tinkle besimakaluojantys vadinasi draugais, bet kuo tie draugai gyvena iš tiesų, menkai tesigaudoma. Ir dažnai "atsiperkama" tortadieniais. Bent kiek labiau pasukame galvas tik tuomet, kai draugaujame ne tik virtualioje erdvėje, bet ir gyvenime.

Užtat labai nustembu, kai tokiu atveju vėlgi aptinku tuos tortadienius. Kai, tarkim, nuo tų tortų sveikinamąjį net purto. Ir jo gimtadieniai švenčiami be tortų. Arba ir išvis nešvenčiami. Na, "paukščiukas" - pasveikinau. O dėl to tortadienio sveikinamajam nei šilta, nei šalta, nei kokie šilti jausmai užplūsta. Formalumas, ir tiek. Ir kaip sušildo tekstai, skirti visai net ne tau, o kam nors kitam - su polėkiu, su gilia gyvenimiška prasme arba bendra gyvenimiškų sveikintojo ir sveikinamojo situacijų patirtimi, pridedant ir nuotrauką.

Bet juk dabar gyvename labai sparčiais "apsisukimais". O prasmingesnis sveikinimas reikalauja "pakrapštyti smegeninę", t. y. gaišti laiką. Štai ir išeitis - tortadienis. Jeigu "pakrapštyti smegeninės" neišeina, na, pasitelkite bent jau internetinius, paruoštus linkėjimus gimtadienio, vestuvių ar krikštynų proga. Tikrai ten galima atrasti ir pritaikyti, kas tiktų tam ar tiems sveikinamiems žmonėms. Bet vis dėlto, tai irgi nebus nuo jūsų, bet kažkieno kito širdies. Tiems, kuriems pristinga įkvėpimo ko nors linkėt žmogui, iš savo gautų linkėjimų skrynutės ištrauksiu keletą kažkada labai patikusių: "Linkiu, kad ūkis klestėtų, pinigai byrėtų, priešai tylėtų, įstatymai padėtų, artimieji mylėtų, draugai neišsižadėtų. Ir gyventi būtų tiesiog palaima"; "Sako, senstančiu save gali laikyti tada, kai žvakutės kainuoja daugiau nei tortas.

Tad linkiu nusipirkti labai brangų tortą ir nesukti galvos nei dėl tų žvakučių, nei dėl tų metų." Ir palinkėjimas, tinkantis labai įvairioms progoms: "Nesigailėkime to, kas buvo, nespėliokim, kas bus, branginkim, ką turim." Gal tie ištraukti palinkėjimai irgi ne kūrybos Himalajų viršukalnės. Bet vis geriau už tuos tortadienius, "hepibiozdus". Nuoširdžiai linkėčiau juos ištrinti iš savo smegeninių "failų"... O kokius "pakabinusius" palinkėjimus iš savo atminties skrynučių išsitrauktumėte Jūs?

GRAŽINA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vidai

2017-11-18   13:23

IP: 78.58.48.66

Dedu laiką...

2017-11-18   12:23

IP: 78.57.145.74

mane labai stebina linkėjimai, kuriuose išvardijami tokie jubiliato ,,nuopelnai': raukšlės Tau išvagojo veidą,pabalo plaukai, apsunko rankos ar kojos.....trūksta dar, kad pridėtų: apžlibai, praplikai, sustorėjai ir pan.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Savo sprendimą dalyvauti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose paskelbęs ambasadorius Vygaudas...

Prezidentas privalo tapti atsvara valdančiųjų kuriamai rytietiškai valdžios vertikalei nuotrauka, foto

Božolė šventėje populiariausia buvo svogūnų sriuba nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmą kartą Klaipėdoje surengta Božolė šventė didelio antplūdžio švenčiančiųjų nesulaukė, tačiau sujudimas...

Ramūnas Karbauskis: PVM lengvata malkoms bus nuotrauka, foto

Lietuva, „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada Seime palaikyti prie valdančiųjų prisišliejusių „tvarkiečių“ siūlymą...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Žmonės, Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Melnragės gyventojų laiškas nuotrauka, foto

Nuomonės, Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite nuo 10 iki 13...

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 7 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...