Sveikinu su tortadieniu


2018 m. rugpjūčio 17 d. 07:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Sveikinu su tortadieniu

(2)

Aną dieną skilčiai paskambinęs ponas prašė padėti kažkokiam jam svarbiam asmeniui parašyti sveikinimą gimtadienio proga. Interesantas, matyt, nelabai draugaujantis su internetu, nes jame visada galėtum surasti kai ką originalesnio. Bet mažai - dažniausiai kokios banalios saldybės arba kažkieno eilės, nenurodžius autoriaus. Ir, jeigu esi pasiryžęs nuoširdžiai žmogui palinkėti, reikia gerokai pasukti galvą - ko ir kaip.

Taigi, tam prašančiam pagalbos sukurti tekstą VE skaitytojui ir sakau, kad duotų "kabliuką", kuris pritrauktų ir tekstą - ką tas žmogus mėgsta, kokios jo svajonės, kokie pomėgiai. "Tai kad nežinau", - prisipažino jis. Bet tas žmogus jam yra labai padėjęs gyvenimiškose situacijose. O už kelių dienų - jo jubiliejus. Tai jis norįs labai gražiai jį pasveikinti. Na, abu, gerokai pasukę galvas, kažką bendrom jėgom sugalvojome. Po kelių dienų tas VE skaitytojas vėl paskambino, pranešdamas, kad sveikinimas labai patikęs, ir jis esąs labai dėkingas už pagalbą.

Prisimindama tas "storones", kuriant gimtadienio tekstą, socialiniame tinkle skaitau gimtadieninius draugų sveikinimus: "su tortadieniu, su gimimo diena." Arba ir išvis - tik "su". Nors socialiniame tinkle besimakaluojantys vadinasi draugais, bet kuo tie draugai gyvena iš tiesų, menkai tesigaudoma. Ir dažnai "atsiperkama" tortadieniais. Bent kiek labiau pasukame galvas tik tuomet, kai draugaujame ne tik virtualioje erdvėje, bet ir gyvenime.

Užtat labai nustembu, kai tokiu atveju vėlgi aptinku tuos tortadienius. Kai, tarkim, nuo tų tortų sveikinamąjį net purto. Ir jo gimtadieniai švenčiami be tortų. Arba ir išvis nešvenčiami. Na, "paukščiukas" - pasveikinau. O dėl to tortadienio sveikinamajam nei šilta, nei šalta, nei kokie šilti jausmai užplūsta. Formalumas, ir tiek. Ir kaip sušildo tekstai, skirti visai net ne tau, o kam nors kitam - su polėkiu, su gilia gyvenimiška prasme arba bendra gyvenimiškų sveikintojo ir sveikinamojo situacijų patirtimi, pridedant ir nuotrauką.

Bet juk dabar gyvename labai sparčiais "apsisukimais". O prasmingesnis sveikinimas reikalauja "pakrapštyti smegeninę", t. y. gaišti laiką. Štai ir išeitis - tortadienis. Jeigu "pakrapštyti smegeninės" neišeina, na, pasitelkite bent jau internetinius, paruoštus linkėjimus gimtadienio, vestuvių ar krikštynų proga. Tikrai ten galima atrasti ir pritaikyti, kas tiktų tam ar tiems sveikinamiems žmonėms. Bet vis dėlto, tai irgi nebus nuo jūsų, bet kažkieno kito širdies. Tiems, kuriems pristinga įkvėpimo ko nors linkėt žmogui, iš savo gautų linkėjimų skrynutės ištrauksiu keletą kažkada labai patikusių: "Linkiu, kad ūkis klestėtų, pinigai byrėtų, priešai tylėtų, įstatymai padėtų, artimieji mylėtų, draugai neišsižadėtų. Ir gyventi būtų tiesiog palaima"; "Sako, senstančiu save gali laikyti tada, kai žvakutės kainuoja daugiau nei tortas.

Tad linkiu nusipirkti labai brangų tortą ir nesukti galvos nei dėl tų žvakučių, nei dėl tų metų." Ir palinkėjimas, tinkantis labai įvairioms progoms: "Nesigailėkime to, kas buvo, nespėliokim, kas bus, branginkim, ką turim." Gal tie ištraukti palinkėjimai irgi ne kūrybos Himalajų viršukalnės. Bet vis geriau už tuos tortadienius, "hepibiozdus". Nuoširdžiai linkėčiau juos ištrinti iš savo smegeninių "failų"... O kokius "pakabinusius" palinkėjimus iš savo atminties skrynučių išsitrauktumėte Jūs?

GRAŽINA

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vidai

2017-11-18   13:23

IP: 78.58.48.66

Dedu laiką...

2017-11-18   12:23

IP: 78.57.145.74

mane labai stebina linkėjimai, kuriuose išvardijami tokie jubiliato ,,nuopelnai': raukšlės Tau išvagojo veidą,pabalo plaukai, apsunko rankos ar kojos.....trūksta dar, kad pridėtų: apžlibai, praplikai, sustorėjai ir pan.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Likimas susiklostė taip, kad per savo gyvenimą patyriau trijų, kaip ankščiau sakydavo,...

Nepriklausomybės šimtmečiui - šimtas ąžuolų! nuotrauka, foto

Žmogaus veikla daugeliu atvejų sukelia įvairiausią aplinkos taršą, taip pat ir...

V. Paulauskas: Dėl taršos visame Klaipėdos mieste nuotrauka, foto

Šiemet Lietuvoje vandens telkiniuose jau nuskendo 130 žmonių. Baltijos jūroje -...

Poilsiautojai įsižeidžia, kad gelbėtojas neleidžia paskęsti nuotrauka, foto

Baltijos jūros gelbėtojų čempionai - palangiškiai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangoje vyko aštuntasis Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Iš keturių komandų, kurios varžėsi...

"Klaipėdos kovas" - Baltijos šalių lyderis nuotrauka, foto

Sportas, Naujai atgijusi vyrų regbio komanda "Klaipėdos kovas" sėkmingai gina mūsų miesto garbę...

"Neptūnas" pradėjo pasiruošimą sezonui nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai ketvirtadienio pavakarę centriniame miesto stadione pradėjo fizinio pasiruošimo stovyklą...

Mūsų sunkiaatlečiams - visų spalvų medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Estijoje, Tartu mieste, vykusiame tradiciniame tarptautiniame Vladimiro Baškirovo atminimo sunkiosios atletikos turnyre,...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...