2019 m. balandžio 25 d. 07:22 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Šuns širdis

Skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laišką: "Nebeatsimenu, ar mokyklos privalomos perskaityti literatūros sąraše buvo Michailo Bulgakovo "Šuns širdis", bet tikrai atsimenu, - ne kartą pradėjusi žiūrėti šio kūrinio ekranizaciją, išjungdavau televizorių. Nes kažko nesuprasdavau, atrodė neįdomu. Užtat šį kartą, kovo 11-osios proga parodytas šis kūrinys, prikaustė mano dėmesį ir pasirodė prasmingas parodymas būtent Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dieną. Tik vis galvoju, ar jaunoji karta suprastų? Tikrai klasiką suprasti, suvokti jos gilumą, reikia ir metų naštos, ir asmenybės brandos, ir gyvenimo patirties. Kaip autoriui skaudėjo, kad jis visa tai sudėjo į knygos lapus? Kokioje neviltyje grimzdo matydamas, kad nėr išsigelbėjimo nuo kruvino bolševizmo? Kaip susišaukia man Bulgakovo tekstas su Egidijaus Bičkausko iš Seimo tribūnos kovo 11 - ąją pasakytais žodžiais, - nesusivoki tą gyvenimo dieną, kokią istorinę akimirką iš tikrųjų išgyveni.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga džiugūs žurnalistai klausinėjo, ko šiandien mūsų šalyje trūksta? Visi džiaugėsi, jog esame laisvi. Norėčiau garsiai pasakyti - nuo mūsų veiklumo ar neveiklumo priklauso, kam būsime paaukoti. Tikrai tik nuo mūsų pačių priklauso, kokia bus ateitis - kas taps miesto meru, valstybės vadovu, parlamento nariais. Abejojantiems siūlau paskaityti M. Bulgakovo "Šuns širdį" arba bent pažiūrėti romano ekranizaciją. Ir pasidaryti išvadą, kas nutiks, jei liksime tingiais niurgzliais ant sofos, jei tingėsime balsuoti, jei manysime, jog kažkas kitas turi sukurti gerovę. Gal ir sukurs. Bet ar tikrai tokią, kokios nori tu? Tad raginu nelikti kiurksoti prie televizorių, o eiti balsuoti rytoj ir kituose, mums labai svarbiuose rinkimuose.

Savo bendrapiliečius, tautiečius mylinti Aldona."

"Kvėpuok laisvai"

Kai taip auga rūkalų kainos, ir rūkaliai labai brangiai moka už sveikatos gadinimą, gal jus sudomins ir patrauks Sveikatos biuro organizuojami kursai "Kvėpuok laisvai"? Štai, kas pranešama apie tuos kursus: "Klaipėdiečiams, kurie patys negali atsisakyti žalingo rūkymo įpročio, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras kovo 25 - 29 d. organizuoja specialią penkių dienų programą "Kvėpuok laisvai". Patyręs lektorius pristatys būdus, kaip lengviau atsisakyti šios priklausomybės, dalyviai įgaus ir praktinių žinių, padėsiančių mesti rūkyti.

Nemokama programa "Kvėpuok laisvai" skirta padėti pereiti nelengvą rūkymo atsisakymo laikotarpį. Užsiėmimų dalyviai sužinos, kaip sumažinti bei nugalėti troškimą rūkyti naudojant natūralias priemones: fizinius pratimus, judėjimą, vandenį, saulės šviesą, orą, sveiką mitybą, poilsį ir tikėjimą. Siekiant sustiprinti fizinę, protinę, emocinę, socialinę ir dvasinę sveikatą paskaitų metu taip pat daug dėmesio bus skiriama valiai ugdyti. Programos dalyviai įgaus sveikos gyvensenos fizinių ir psichologinių įgūdžių, kurie sustiprins jo sveikatą ir padės lengviau atsisakyti rūkalų vartojimo priklausomybės.

Penki vakarai kovo 25 - 29 d. - tai nedideli, tačiau labai svarbūs ir galbūt lemtingi žingsniai, siekiantiems išsivaduoti nuo priklausomybės. Užsiėmimai vyks darbo dienomis nuo 17 val. 45 min. ir truks pusantros valandos. Paskaitas ves didelę tokių programų patirtį turintis Gintaras Nekis, Adventistų bažnyčios pastorius, šeimos ugdymo konsultantas, baigęs "Pagalbos metantiems rūkyti organizavimas bei teikimas" mokymus. Susitikimai vyks Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biure (Taikos pr. 76, 3 aukštas, Klaipėda). Dalyvių registracija: tel. (8 46) 311423, mob. 8 640 93348, el. p. ausra@sveikatosbiuras.lt" Kas susidomėsite, registruokitės.

Norėdami pasidalinti rūpesčiais ar džiaugsmais, darbo dienomis skambinkite 10 - 13 val. tel. (846) 49 34 35 arba rašykite laiškus el. pašto adresu grazina@ve.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Pasaulyje, pilname kosmopolitinių iššūkių, tėvai, atsakingai ruošiantys savo vaikus gyvenimui, jau nežino,...

Vaikus auklėsime skandinaviškai, o anūkus - afrikietiškai? nuotrauka, foto

Viso pasaulio akiratyje - didžiulis gaisras, Paryžiaus Dievo Motinos (Notre-Dame) katedroje. 1163...

Katedros užsiliepsnoja nusigręžus žmonėms nuotrauka, foto

Kiekvienais metais dukart yra tikrinamos pavojaus sirenos. Beveik po kiekvienos patikros anksčiau...

Pavojaus sirenų tikrinimas dėl "paukščiuko"? nuotrauka, foto

Dar 2018 m. spalio mėnesį Lietuvos Seimas įteisino medicinines kanapes. Nuliūdinsiu visus...

Medicininių kanapių legalizavimas ar migla ligoniams? nuotrauka, foto

„Dragūnas“ pusfinalio seriją pradėjo pergale nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūnas“ sėkmingai pradėjo Lietuvos rankinio lygos pusfinalio seriją iki dviejų...

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...