2018 m. liepos 20 d. 06:00 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Šis tas apie draugystę

(1)

Aną dieną vienas laikraščio skaitytojas liejo širdgėlą: "Nežinau, kas atsitiko, bet, atrodo, praradau draugą. Ne ne, neiškeliavo anapilin. Tiesiog nebesusitinkam, nebepasikalbam. Tiesiog nebėra poreikio. Nei pykomės, nei dėl mergų ar pinigų susiplakėm. Nežinau, kas nutiko", - sielvartavo prie keturiasdešimtmečio artėjantis ponas. Klausantis jo, pirmiausiai galvon atėjo Ernesto Hemingvėjaus novelė "Kažkas atsitiko". Na, vaikinas ir mergina kažkur iškylaudami staiga pajuto - kažkas nutiko. Iš esmės nieko. Bet... kažkas nutrūko. Vienam ir kitam. Manau tokį jausmą yra patyręs ne vienas, skaitantis šias eilutes. Jaunystėje draugai ateina ir išeina be jokių tragedijų.

Bėgant metams tų draugų gretos retėja, naujų jau sunku įsileisti. Tad supratau tą žmogų, liejantį širdėgėlą dėl tarsi ir prarasto draugo. Bet gal taip ir turi būti? Kartais gyvenimas suveda su tam tikrais žmonėmis, kurie tuo metu, kad ir trumpam prasilenkdami gyvenimo upėje, suteikia naują įkvėpimą - dovanoja irklą tam, kad judėtum toliau, kad aiškiau matytum, kur krypsti. Vieni pasilieka ilgiau, kiti - vos akimirką, tačiau bet kuriuo atveju jie ateina padėti įveikti tas kliūtis arba tiesiog pasidžiaugti kartu su tavimi kažkuo, kuo tu džiaugiesi.

Bet būna labai skaudžių atvejų, kai, tarkim, tavo tikras draugas nuo vaikystės, su kuriuo keliauta per ugnį, vandenį ir varines triūbas, staiga pajunti, - nutolo. Nieko neatsitiko, bet... Tą esu išgyvenusi pati. Vaikystės draugė, kuri, pati būdama jauna specialistė, studijuojant kas mėnesį man atsiųsdavo nedaug pinigų, tačiau, palyginus su jos pajamomis, tai buvo aukso vertės pinigėliai.

Ir buvo labai skaudu, kai ji kažkaip pamažu pradėjo išeiti iš mano gyvenimo. Tai aiškiai jutau ir sielvartavau, tačiau nieko nepavyko gaivinti "kaip anksčiau". Bet, kai sunkiai susirgo mama ir reikėjo kažkieno paguodos, ieškojau būtent tos draugės. Skambinu, o ji: "Sėdžiu prie telefono (mobiliųjų dar nebuvo) ir galvoju, kaip tave surasti. Jau žinau, kas tavo mamai. Galvoju, kuo galėčiau padėti?" Beprarandama draugė į mano gyvenimą sugrįžo labai natūraliai. Tai ji buvo didelis ramstis slaugant mano mamą.

Gyvenimo kelionėje galime nepastebėti kito pastangų mums padėti įveikti vieną ar kitą sunkesnę kliūtį, tačiau patirtis išlieka, ir nors dar neįvardinta - ji jau driekiasi pasąmonėje. Deja, ne visada tinkamai įvertiname tuos, kurie ateina į mūsų gyvenimą reikiamu metu, kadangi mūsų regėjimą ir klausą užgožia kalnas rūpesčių ir neramumų. Tačiau kai sukaupi žvilgsnį į kartu nueito tako proskynas, jauti begalinį dėkingumą tiems, kurie buvo šalia ir leido visa tai patirti. Ir pradedame tai branginti. Kartais per vėlai tai suvoki. Kai jau nebegali to dėkingumo išsakyti.

Šansų atpažinti draugystės, tikros draugystės dovanas - be galo daug. Tik tam reikia ir tavo paties pastangų draugą apiberti savomis dovanomis. Jei nėra to, kaip sakoma, abipusio ryšio, neišvengiamai pastebėsit: kažkas atsitiko...

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Karšis

2017-10-21   22:42

IP: 91.5.203.60

Ir aš kalta, kad neaplankiau prieš išvykdama. Tiesiog ."..ėjau per daktarus"...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ponia Janina didžiai nustebo, kai Lėbartų kapinių 53, 54 kvartaluose aptiko pakeistus...

"Technologijų" mįslė nuotrauka, foto

Vyčio-Laisvės kario paminklo Kaune atidengimas buvo tobulas. Gražesnio, prasmingesnio, šiltesnio, o ir...

Gražiausias ir prasmingiausias paminklas nuotrauka, foto

Virginijus Sinkevičius - ūkio ministras - ant laktos Seime iškėlęs abi rankas...

Saulutės, mėnuliukai vietoje eurų nuotrauka, foto

Geresnių kaimynų vieni kitiems, nei latviai lietuviams ar lietuviai latviams, retai būna....

Metas vienyti Lietuvos ir Latvijos ateitį nuotrauka, foto

Įspėja BMW savininkus: į juos nusitaikė ištisos gaujos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdoje atgijo mašinvagiai – per vieną naktį išdaužus trijų automobilių BMW langų...

Krantinės rekonstruotos nestabdant krovos nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uoste įsigudrinta rekonstruoti krantines nestabdant darbų krovos kompanijoje. Tai padaryti nebuvo...

Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030...

Inovatyvios karinės technologijos - nauja niša verslui nuotrauka, foto

Ūkis, Prieš keletą savaičių Europos Parlamentas pritarė pirmajai ES gynybos pramonės naujovių ir...

Kriminalai, Paskelbta prieš 9 val.

Jūra, Paskelbta prieš 13 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...