2018 m. balandžio 25 d. 09:24 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Šis tas apie draugystę

(1)

Aną dieną vienas laikraščio skaitytojas liejo širdgėlą: "Nežinau, kas atsitiko, bet, atrodo, praradau draugą. Ne ne, neiškeliavo anapilin. Tiesiog nebesusitinkam, nebepasikalbam. Tiesiog nebėra poreikio. Nei pykomės, nei dėl mergų ar pinigų susiplakėm. Nežinau, kas nutiko", - sielvartavo prie keturiasdešimtmečio artėjantis ponas. Klausantis jo, pirmiausiai galvon atėjo Ernesto Hemingvėjaus novelė "Kažkas atsitiko". Na, vaikinas ir mergina kažkur iškylaudami staiga pajuto - kažkas nutiko. Iš esmės nieko. Bet... kažkas nutrūko. Vienam ir kitam. Manau tokį jausmą yra patyręs ne vienas, skaitantis šias eilutes. Jaunystėje draugai ateina ir išeina be jokių tragedijų.

Bėgant metams tų draugų gretos retėja, naujų jau sunku įsileisti. Tad supratau tą žmogų, liejantį širdėgėlą dėl tarsi ir prarasto draugo. Bet gal taip ir turi būti? Kartais gyvenimas suveda su tam tikrais žmonėmis, kurie tuo metu, kad ir trumpam prasilenkdami gyvenimo upėje, suteikia naują įkvėpimą - dovanoja irklą tam, kad judėtum toliau, kad aiškiau matytum, kur krypsti. Vieni pasilieka ilgiau, kiti - vos akimirką, tačiau bet kuriuo atveju jie ateina padėti įveikti tas kliūtis arba tiesiog pasidžiaugti kartu su tavimi kažkuo, kuo tu džiaugiesi.

Bet būna labai skaudžių atvejų, kai, tarkim, tavo tikras draugas nuo vaikystės, su kuriuo keliauta per ugnį, vandenį ir varines triūbas, staiga pajunti, - nutolo. Nieko neatsitiko, bet... Tą esu išgyvenusi pati. Vaikystės draugė, kuri, pati būdama jauna specialistė, studijuojant kas mėnesį man atsiųsdavo nedaug pinigų, tačiau, palyginus su jos pajamomis, tai buvo aukso vertės pinigėliai.

Ir buvo labai skaudu, kai ji kažkaip pamažu pradėjo išeiti iš mano gyvenimo. Tai aiškiai jutau ir sielvartavau, tačiau nieko nepavyko gaivinti "kaip anksčiau". Bet, kai sunkiai susirgo mama ir reikėjo kažkieno paguodos, ieškojau būtent tos draugės. Skambinu, o ji: "Sėdžiu prie telefono (mobiliųjų dar nebuvo) ir galvoju, kaip tave surasti. Jau žinau, kas tavo mamai. Galvoju, kuo galėčiau padėti?" Beprarandama draugė į mano gyvenimą sugrįžo labai natūraliai. Tai ji buvo didelis ramstis slaugant mano mamą.

Gyvenimo kelionėje galime nepastebėti kito pastangų mums padėti įveikti vieną ar kitą sunkesnę kliūtį, tačiau patirtis išlieka, ir nors dar neįvardinta - ji jau driekiasi pasąmonėje. Deja, ne visada tinkamai įvertiname tuos, kurie ateina į mūsų gyvenimą reikiamu metu, kadangi mūsų regėjimą ir klausą užgožia kalnas rūpesčių ir neramumų. Tačiau kai sukaupi žvilgsnį į kartu nueito tako proskynas, jauti begalinį dėkingumą tiems, kurie buvo šalia ir leido visa tai patirti. Ir pradedame tai branginti. Kartais per vėlai tai suvoki. Kai jau nebegali to dėkingumo išsakyti.

Šansų atpažinti draugystės, tikros draugystės dovanas - be galo daug. Tik tam reikia ir tavo paties pastangų draugą apiberti savomis dovanomis. Jei nėra to, kaip sakoma, abipusio ryšio, neišvengiamai pastebėsit: kažkas atsitiko...

Tel.49 34 35 darbo dienomis nuo 10 iki 13 val.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Karšis

2017-10-21   22:42

IP: 91.5.203.60

Ir aš kalta, kad neaplankiau prieš išvykdama. Tiesiog ."..ėjau per daktarus"...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Špylkos" tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ministro pirmininko Sauliaus Svernelio - ne...

Frankenšteino mimikrijos nuotrauka, foto

VE.lt redakciją pasiekė nusivylusio skaitytojo laiškas:

Klaipėda, centras, XXl amžius... nuotrauka, foto

Šiandien brangūs Lietuvos žmonės, gaunantys iki 1000 €, kokių yra dauguma dar...

Mokesčių reforma: nuo čia nukirpsim, ten prisiūsim nuotrauka, foto

Didelių planų akivaizdoje galima pasimesti. Istorija moko, kad tik maža grandiozinių planų...

Nuo ko priklausys Klaipėdos ateitis? nuotrauka, foto

"Atlantui" iškilo pavojus atsidurti paskutinėje vietoje nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien 18 valandą Klaipėdos "Atlanto" futbolininkai Lietuvos A lygos čempionato devintojo turo...

Premjeras šiandien spręs Broniaus Markausko likimą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Premjeras šį trečiadienį žada pranešti, ar žemės ūkio ministras gali toliau...

Eimutis Juzeliūnas rektoriaus dar savaitę nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos universiteto (KU) rektorius oficialiai iš pareigų pasitrauks nuo gegužės 2 dienos....

Siūlo lengvinti užsieniečių tapimą partijų nariais nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Teisingumo ministerija parengė pataisas, kurios leistų užsieniečiams Lietuvoje steigti partijas, palengvintų...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 51 min.

Švietimas, Paskelbta prieš 53 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...