2018 m. rugsėjo 24 d. 03:16 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

(3)

2018-07-02, 16:44

Arvydas JUOZAITIS

Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją? nuotrauka, foto

Arvydas JUOZAITIS

Apgailėtina, kad Seimo dauguma sesijos pabaigoje balsavo už Referendumo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama padaryti išimtį numatomam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Šiame konkrečiame referendume, kurį tikriausiai paskelbs valdžia, sprendimui priimti tuomet jau nebereikėtų pusės visų piliečių balsų, o užtektų tik pusės iš tų, kurie atėjo.

Lydekai užsakius, valdžiai panorėjus, specialias sąlygas norima sudaryti daugybinės pilietybės įteisinimui.

Nors Seimo kanceliarijos Teisės departamentas aiškiai nurodė, kad siūloma išimtis prieštarautų Konstitucijai, Teisės ir teisėtvarkos komitetas bei Seimo salėje sėdėję Seimo nariai to visiškai nebojo. Jie pasitenkino pažadais, kad dėl šio įstatymo rudenį Seimas pats kreipsis į Konstitucinį teismą. Matyt tikisi, kad Konstitucinis Teismas staiga pakeis savo „doktriną“, kaip jau ne kartą yra buvę…

O juk Seimo stalčiuose guli Lietuvio paso įstatymų paketas, kuris Lietuvoje kilusiems, jų vaikams ir vaikaičiams, net jei jie įgytų kitos šalies pilietybę, suteiktų visas Lietuvos piliečio teises, išskyrus dalyvavimą rinkimuose. Lietuvio pasas taip pat suteiktų jo turėtojui teisę greituoju būdu atkurti Lietuvos pilietybę. Tai sumanymas, kuris išlaikytų išvykusiųjų ryšius su Lietuva – jie bet kada galėtų laisvai atvykti į savo šalį, mokytis, dirbti, turėtų kitas piliečių turimas lengvatas. Tai būtų tikrasis lietuvių vienijimosi kelias. Lietuva turi sudaryti sąlygas grįžti, o ne išvykti.

Tačiau mūsų politinė klasė renkasi tautos skaldymo ir pilietybės instituto griovimo kelią, kai būtų sukurti dviejų rūšių piliečiai – vieni, kurie turėtų ir teises, ir pareigas, o kiti – kurie turėtų tik teises.

Akivaizdu, kad tai tik skatintų migraciją, skatintų kitos šalies pilietybės priėmimą ir silpnintų išeivių ryšius su Lietuva.

Susitikimuose su išeiviais įsitikinau, kad Lietuvio paso modelis būtų jiems priimtinas, o dvigubos pilietybės problemą eskaluoja tik Pasaulio lietuvių bendrijos vadovaujantys asmenys. Negi tik taip jie geba parodyti, jog kažką veikia?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aras

2018-07-04   09:03

IP: 193.219.76.238

Keista pono Arvydo filosofija. Kartais norisi paklausti iš kur kyla tokie veikėjai, kuriems dalis tautos, beje veikliausia dalis, kuri nelaukė lengvatų ir pašalpų, o pati ryžosi uždirbti pinigus, yra nereikalinga. Arvydai, deklaruojate su savo bendraminčiais, kad jums rūpi Lietuva, tačiau Jūsų darbai, panašu, rodo visi ką kitą.Nukreipkite savo energiją ne prieš tautiečius emigracijoje. Geriau kovokite su emigracijos priežastimis savo paties krašte.

Manau

2018-07-03   09:47

IP: 46.249.187.55

Dviguba pilietybė yra paprastesnis ir greitesnis kelias, susigrąžinant trečdalį tautos, nei gerb. autoriaus siūlomas "Lietuvio paso įstatymų paketas", kuris nesuteiktų emigravusiems lietuviams balsavimo teisės. Jei lietuvis, tai lietuvis: jis turi turėti tokias pat teises, kaip visi Lietuvos piliečiai, tad kodėl "išskyrus balsavimo teisę" ? Juk ne iš gero gyvenimo emigravo tauta, o išvyko į vargą - šveisti Europos tualetų, turėdami puikų išsilavinimą, šeimas, namus. Darbo neturėti savo Tėvynėje - tikra nelaimė šeimoms. Turime padaryti viską, ir kuo skubiau, kad neišskirtume iš savo tarpo priverstų išvykti iš Tėvynės dėl objektyvių priežasčių tėvynainių. Jau pernelyg daug politikai priskaldė malkų, debatai šia tema tik užvilkins problemos sprendimą.

2018-07-03   07:37

IP: 78.61.61.195

Manau Arvydas teisus,už konstitucija balsavo visa tauta ir keisti gali tik ji, o ne saujelė paskirtų teisėjų. Dėl lengvos duonos ieškotojų konstitucija keisti butų žema.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Niekam ne paslaptis, kad mūsų valstybės nacionaliniam saugumui mirtiną pavojų kelia... trąšos,...

Rinkimai artyn, pavojų ir regėjimų daugyn nuotrauka, foto

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei...

Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį? nuotrauka, foto

Popiežiaus vizitas Lietuvoje baigėsi maldomis už kankinius ir palinkėjimu Lietuvai nuotrauka, foto

Lietuva, „Šiurpas nukrečia vien tik ištarus žodį Sibiras arba getai Vilniuje, Kaune ir...

„Neptūnas“ sezono starte pranoko „Nevėžį“ nuotrauka, foto

Sportas, Penki naujokai pelnė dviženklį taškų skaičių ir atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į pergalę...

Klaipėdiečių jachtos „Defiance“ tragedija: du dingę, viena žuvusi nuotrauka, foto

Klaipėda, Sekmadienį po pietų sporto klubas „Ostmarine“, organizavęs Kapitono Stepono Kudzevičiaus regatą,...

"Kapitonai patys priėmė sprendimą, plaukti ar ne" nuotrauka, foto

Klaipėda, Organizatoriai sunkiai dėlioja žodžius ir gedi nelaimės ištiktų kolegų. Kas ir...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...