2019 m. sausio 19 d. 16:59 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją?

(3)

2018-07-02, 16:44

Arvydas JUOZAITIS

Seimas siekia įteisinti daugybinę pilietybę pažeisdamas Konstituciją? nuotrauka, foto

Arvydas JUOZAITIS

Apgailėtina, kad Seimo dauguma sesijos pabaigoje balsavo už Referendumo įstatymo pakeitimą, kuriuo siekiama padaryti išimtį numatomam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Šiame konkrečiame referendume, kurį tikriausiai paskelbs valdžia, sprendimui priimti tuomet jau nebereikėtų pusės visų piliečių balsų, o užtektų tik pusės iš tų, kurie atėjo.

Lydekai užsakius, valdžiai panorėjus, specialias sąlygas norima sudaryti daugybinės pilietybės įteisinimui.

Nors Seimo kanceliarijos Teisės departamentas aiškiai nurodė, kad siūloma išimtis prieštarautų Konstitucijai, Teisės ir teisėtvarkos komitetas bei Seimo salėje sėdėję Seimo nariai to visiškai nebojo. Jie pasitenkino pažadais, kad dėl šio įstatymo rudenį Seimas pats kreipsis į Konstitucinį teismą. Matyt tikisi, kad Konstitucinis Teismas staiga pakeis savo „doktriną“, kaip jau ne kartą yra buvę…

O juk Seimo stalčiuose guli Lietuvio paso įstatymų paketas, kuris Lietuvoje kilusiems, jų vaikams ir vaikaičiams, net jei jie įgytų kitos šalies pilietybę, suteiktų visas Lietuvos piliečio teises, išskyrus dalyvavimą rinkimuose. Lietuvio pasas taip pat suteiktų jo turėtojui teisę greituoju būdu atkurti Lietuvos pilietybę. Tai sumanymas, kuris išlaikytų išvykusiųjų ryšius su Lietuva – jie bet kada galėtų laisvai atvykti į savo šalį, mokytis, dirbti, turėtų kitas piliečių turimas lengvatas. Tai būtų tikrasis lietuvių vienijimosi kelias. Lietuva turi sudaryti sąlygas grįžti, o ne išvykti.

Tačiau mūsų politinė klasė renkasi tautos skaldymo ir pilietybės instituto griovimo kelią, kai būtų sukurti dviejų rūšių piliečiai – vieni, kurie turėtų ir teises, ir pareigas, o kiti – kurie turėtų tik teises.

Akivaizdu, kad tai tik skatintų migraciją, skatintų kitos šalies pilietybės priėmimą ir silpnintų išeivių ryšius su Lietuva.

Susitikimuose su išeiviais įsitikinau, kad Lietuvio paso modelis būtų jiems priimtinas, o dvigubos pilietybės problemą eskaluoja tik Pasaulio lietuvių bendrijos vadovaujantys asmenys. Negi tik taip jie geba parodyti, jog kažką veikia?

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Aras

2018-07-04   09:03

IP: 193.219.76.238

Keista pono Arvydo filosofija. Kartais norisi paklausti iš kur kyla tokie veikėjai, kuriems dalis tautos, beje veikliausia dalis, kuri nelaukė lengvatų ir pašalpų, o pati ryžosi uždirbti pinigus, yra nereikalinga. Arvydai, deklaruojate su savo bendraminčiais, kad jums rūpi Lietuva, tačiau Jūsų darbai, panašu, rodo visi ką kitą.Nukreipkite savo energiją ne prieš tautiečius emigracijoje. Geriau kovokite su emigracijos priežastimis savo paties krašte.

Manau

2018-07-03   09:47

IP: 46.249.187.55

Dviguba pilietybė yra paprastesnis ir greitesnis kelias, susigrąžinant trečdalį tautos, nei gerb. autoriaus siūlomas "Lietuvio paso įstatymų paketas", kuris nesuteiktų emigravusiems lietuviams balsavimo teisės. Jei lietuvis, tai lietuvis: jis turi turėti tokias pat teises, kaip visi Lietuvos piliečiai, tad kodėl "išskyrus balsavimo teisę" ? Juk ne iš gero gyvenimo emigravo tauta, o išvyko į vargą - šveisti Europos tualetų, turėdami puikų išsilavinimą, šeimas, namus. Darbo neturėti savo Tėvynėje - tikra nelaimė šeimoms. Turime padaryti viską, ir kuo skubiau, kad neišskirtume iš savo tarpo priverstų išvykti iš Tėvynės dėl objektyvių priežasčių tėvynainių. Jau pernelyg daug politikai priskaldė malkų, debatai šia tema tik užvilkins problemos sprendimą.

2018-07-03   07:37

IP: 78.61.61.195

Manau Arvydas teisus,už konstitucija balsavo visa tauta ir keisti gali tik ji, o ne saujelė paskirtų teisėjų. Dėl lengvos duonos ieškotojų konstitucija keisti butų žema.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Katalikams rytoj kalėdinių švenčių pabaiga, sulaukus Trijų karalių. Iš bažnyčių parsinešę šventintų...

Trys karaliai nuotrauka, foto

Verslininką išlaisvino internete uždirbti milijonai nuotrauka, foto

IT, Benediktą Gylį dabar dažniausiai pristato milijonieriumi, kuris savo pirmąjį milijoną uždirbo būdamas...

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Balinėtojai Ieva ir Leonardas: "Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis" nuotrauka, foto

Kelionės, Kelionės su vaikais - visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti,...

Kitą savaitę - šaltesni orai nuotrauka, foto

Lietuva, Savaitgalį orai bus gana ramūs. Šeštadienį netgi turėtume sulaukti saulės, LRT...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...