2018 m. liepos 20 d. 00:25 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Reakcija

Lietuva vėl dūzgia. Šįkart - dėl Lukiškių aikštės. Kauno meras komisijos "išbrokytą" Vytį jau siūlo įkurdinti Kaune. O ponas Vincentas sarkastiškai sielvartauja visai ne dėl Lukiškių aikštės: "Jokių problemų dėl Vyčio skulptūros nėra, nes jų galima kokio nori dydžio (mastelio) prispausdinti 3D spausdintuvais, naudojant Binder Jetting (smėlį), SLS (plieną), įvairius plastikus (PMMA, PA, skystą derva, ABS, PLA, PC, PET, HIPS, ULTRAT, NYLON, FLEX, WoodFill, BronzeFill ir kt.) ir kvarcinio smėlio medžiagas. Darbus lietuvaičiai atlieka profesionaliais VoxelJet, EOS, Mass Portal, Zortrax, Formlabs spausdintuvais, taip užtikrinant išskirtines 3D spaudos paslaugas ir kokybę. Įvairiausių dydžių VYČIUS gali užsisakyti kiekvienas miestas ir miestelis. Lukiškių aikštės pievose ir ant "tarybinio tualeto" kalvelės galima prispausdinti ir paleisti šuoliuoti net keliasdešimt VYČIŲ, orientuotų į įvairias pasaulio šalis, taip visam pasauliui rodant, kad kiekvienas lietuvis yra pasiruošęs kovai už savo Tėvynę ir laisvę.

Bėda tik su valdžiažmogių LIETUVOS pavadinimo baime. Jiems LIETUVA yra pats baisiausias, į išprotėjimą vedantis pavadinimas. Visiems nuo prezidentūros, Seimo, ministerijų administratorių iki kaimelių seniūnų LIETUVOS nebeliko, - jiems LIETUVA tapo LISUEINEN, o visi lietuviai dabar yra LISUEINAI..." Taigi, nemokamas "receptas" Vyčių skulptūrų gamybai pateiktas. Kas "įsikerta" su tais spausdintuvais 3D - pirmyn. O, pasak Vincento, ką ir kaip mes, lisueinai, ant tos kalvelės Lukiškių aikštėje veiksim? Klausimas bent kol kas retorinis.

Įžvalgos dėl reformų esmės

O štai p. Birutė pasidalijo įžvalgomis dėl nesibaigiančių eksperimentų ir reformų sveikatos reikaluose: "Pagaliau imu suprasti - prieš ką, dėl ko ir už ką ambicingasis sveikatos ministras A.Veryga pakilo į kovą. Mane asmeniškai palietė toks, sakyčiau, aktualus jo reformų punktas - būtina mažinti eiles pas gydytojus! Porą savaičių nepatekęs pas reikalingą specialistą, gali "kelti bangas", kad jį nubaustų... O kaip viskas atrodo realybėje? Gauni šeimos gydytojo siuntimą pas specialistą. Konsultacijai. Apskambini visas žinomas ir "paguglintas" viso regiono poliklinikas ir sužinai - nėra talonų, nėra specialistų. Man nusišypso laimė po 2 mėn. pakliūti pas gydytoją. Bet, likus 3 dienoms iki vizito, paskambino iš poliklinikos ir pranešė, kad gydytojas išvyks į seminarą ir mano talonas nebegalioja. Ką darau? Skambinu į privačią kliniką, kurioje tas pats gydytojas, pas kurį valdiškoje poliklinikoje gali patekti po gerų 2 mėn., priims tave nors ir už pusvalandžio. Žinoma, už solidų honorarą. Konkreti konsultacijos kaina (nuo 20 iki 40 eurų) numatyta vien už tai, kad jis su tavimi pasisveikino. Už visa kita - apžiūrą, recepto ar siuntimo išrašymą, t. y. tiesioginį jo darbą, moki papildomai. Užgaišęs 15-20 min. ir parekomendavęs pavartoti valerijonų (mat visi gyvename streso ir nežmoniško greičio laikmečiu...), net puse žodžio neužsiminęs apie tavo problemą, "specialistas" pasiunčia susimokėti už "suteiktą kvalifikuotą pagalbą". Kasoje palieki trečdalį savo mėnesio pajamų, dėl to patirdamas šoką pasikeli kraujospūdį bei gyvenimo tonusą ir pasižadi sau niekada nesirgti, sveikai gyventi, nebesilankyti pas gydytojus ir.... suvoki, koks išmintingas yra Veryga, - eilės pas gydytojus poliklinikoje ištirpo… Ką tai reiškia? Didžiuliai srautai ligonių nukreipiami į privačias klinikas. Gydytojas, "padūsavęs" valdiškoje (neturi reikiamos medicininės įrangos, baisu, kaip apkrautas popieriais, o dar ir be pagalbininkės dirbantis - juk beveik visos bendrosios praktikos slaugytojos jau seniai užsieniuos senukams sauskelnes keičia), priims tave privačioje. Po 3-5 dienų. Užsidirbs tiek, kad nei streikuoti, nei į užsienį bėgt nebenorės. Pacientas po 2-3 privačių konsultacijų ne tik nebeturės už ką vaistus pirkt, bet ir susirgt bent 10 metų nebeišdrįs... Vienu metu išsispręs net kelios problemos. Genialu! Pagaliau pradedu suvokti, ko savo reformomis siekia Veryga. Tauta akimirksniu taps sveikesnė. Vaistinės ištuštės. Na, gal vienas kitas ateis su receptu nusipirkti ausų krapštukų.... Idant geriau girdėtų ir perprastų reformų esmę", - įžvalgomis pasidalijo p. Birutė. Atsiranda žmonių, kurie yra įsitikinę - p. Veryga kelia kardus prieš korupciją. Ne tik p. Birutės, bet ir kitų VE skaitytojų, susiduriančių su "reformomis" realybėje, nuomonėmis, viskas regisi, kaip sakė žemaitis Antanas "ontrep".

Turgelis

Akordeonas. Turgelis gavo tokio turinio laiškelį: "Atstovauju Klaipėdos miesto bendrijai "Artritas", vienijančiai 110 narių, sergančių reumatinėmis sąnarių ligomis (34 neįgalūs, 66 nariai yra pensinio amžiaus ir turi judėjimo atramos negalią, likusieji 10 - sergančiųjų šeimų nariai. Dalyvių amžius nuo 35 iki 87 metų). Pernai gegužės mėn. sukūrėme vokalinį ansamblį "Pušelė". Iki šiol naudojomės skolintu akordeonu, bet atėjo laikas jį grąžinti. Tad gal atsirastų geradarys, kuris mūsų bendrijai padovanotų 80 - 96 bosų akordeoną, kurio galbūt nebenaudoja. Klaipėdos miesto bendrijos "Artritas" pirmininkė Sigita Kurmelienė, tel. 8 683 21294."

Kava senjorams. M. Mažvydo al. 9 greta kirpyklos įsikūrusi užeiga "Šiškų sala" VE pranešė: "Ir Klaipėdoje kiekvieną gruodžio šeštadienį 11 - 13 val. kaisime kavą, plikysime arbatą ir savo mažoje salelėje lauksime senjorų! Užsukite! O jei dar kokiu savo (pro)močiutės receptu pasidalysite... Tiesiog pasaka."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Ponia Janina didžiai nustebo, kai Lėbartų kapinių 53, 54 kvartaluose aptiko pakeistus...

"Technologijų" mįslė nuotrauka, foto

Vyčio-Laisvės kario paminklo Kaune atidengimas buvo tobulas. Gražesnio, prasmingesnio, šiltesnio, o ir...

Gražiausias ir prasmingiausias paminklas nuotrauka, foto

Virginijus Sinkevičius - ūkio ministras - ant laktos Seime iškėlęs abi rankas...

Saulutės, mėnuliukai vietoje eurų nuotrauka, foto

Geresnių kaimynų vieni kitiems, nei latviai lietuviams ar lietuviai latviams, retai būna....

Metas vienyti Lietuvos ir Latvijos ateitį nuotrauka, foto

Įspėja BMW savininkus: į juos nusitaikė ištisos gaujos nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdoje atgijo mašinvagiai – per vieną naktį išdaužus trijų automobilių BMW langų...

Krantinės rekonstruotos nestabdant krovos nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos uoste įsigudrinta rekonstruoti krantines nestabdant darbų krovos kompanijoje. Tai padaryti nebuvo...

Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030...

Inovatyvios karinės technologijos - nauja niša verslui nuotrauka, foto

Ūkis, Prieš keletą savaičių Europos Parlamentas pritarė pirmajai ES gynybos pramonės naujovių ir...

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Jūra, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...