2018 m. spalio 22 d. 18:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Reakcija

Lietuva vėl dūzgia. Šįkart - dėl Lukiškių aikštės. Kauno meras komisijos "išbrokytą" Vytį jau siūlo įkurdinti Kaune. O ponas Vincentas sarkastiškai sielvartauja visai ne dėl Lukiškių aikštės: "Jokių problemų dėl Vyčio skulptūros nėra, nes jų galima kokio nori dydžio (mastelio) prispausdinti 3D spausdintuvais, naudojant Binder Jetting (smėlį), SLS (plieną), įvairius plastikus (PMMA, PA, skystą derva, ABS, PLA, PC, PET, HIPS, ULTRAT, NYLON, FLEX, WoodFill, BronzeFill ir kt.) ir kvarcinio smėlio medžiagas. Darbus lietuvaičiai atlieka profesionaliais VoxelJet, EOS, Mass Portal, Zortrax, Formlabs spausdintuvais, taip užtikrinant išskirtines 3D spaudos paslaugas ir kokybę. Įvairiausių dydžių VYČIUS gali užsisakyti kiekvienas miestas ir miestelis. Lukiškių aikštės pievose ir ant "tarybinio tualeto" kalvelės galima prispausdinti ir paleisti šuoliuoti net keliasdešimt VYČIŲ, orientuotų į įvairias pasaulio šalis, taip visam pasauliui rodant, kad kiekvienas lietuvis yra pasiruošęs kovai už savo Tėvynę ir laisvę.

Bėda tik su valdžiažmogių LIETUVOS pavadinimo baime. Jiems LIETUVA yra pats baisiausias, į išprotėjimą vedantis pavadinimas. Visiems nuo prezidentūros, Seimo, ministerijų administratorių iki kaimelių seniūnų LIETUVOS nebeliko, - jiems LIETUVA tapo LISUEINEN, o visi lietuviai dabar yra LISUEINAI..." Taigi, nemokamas "receptas" Vyčių skulptūrų gamybai pateiktas. Kas "įsikerta" su tais spausdintuvais 3D - pirmyn. O, pasak Vincento, ką ir kaip mes, lisueinai, ant tos kalvelės Lukiškių aikštėje veiksim? Klausimas bent kol kas retorinis.

Įžvalgos dėl reformų esmės

O štai p. Birutė pasidalijo įžvalgomis dėl nesibaigiančių eksperimentų ir reformų sveikatos reikaluose: "Pagaliau imu suprasti - prieš ką, dėl ko ir už ką ambicingasis sveikatos ministras A.Veryga pakilo į kovą. Mane asmeniškai palietė toks, sakyčiau, aktualus jo reformų punktas - būtina mažinti eiles pas gydytojus! Porą savaičių nepatekęs pas reikalingą specialistą, gali "kelti bangas", kad jį nubaustų... O kaip viskas atrodo realybėje? Gauni šeimos gydytojo siuntimą pas specialistą. Konsultacijai. Apskambini visas žinomas ir "paguglintas" viso regiono poliklinikas ir sužinai - nėra talonų, nėra specialistų. Man nusišypso laimė po 2 mėn. pakliūti pas gydytoją. Bet, likus 3 dienoms iki vizito, paskambino iš poliklinikos ir pranešė, kad gydytojas išvyks į seminarą ir mano talonas nebegalioja. Ką darau? Skambinu į privačią kliniką, kurioje tas pats gydytojas, pas kurį valdiškoje poliklinikoje gali patekti po gerų 2 mėn., priims tave nors ir už pusvalandžio. Žinoma, už solidų honorarą. Konkreti konsultacijos kaina (nuo 20 iki 40 eurų) numatyta vien už tai, kad jis su tavimi pasisveikino. Už visa kita - apžiūrą, recepto ar siuntimo išrašymą, t. y. tiesioginį jo darbą, moki papildomai. Užgaišęs 15-20 min. ir parekomendavęs pavartoti valerijonų (mat visi gyvename streso ir nežmoniško greičio laikmečiu...), net puse žodžio neužsiminęs apie tavo problemą, "specialistas" pasiunčia susimokėti už "suteiktą kvalifikuotą pagalbą". Kasoje palieki trečdalį savo mėnesio pajamų, dėl to patirdamas šoką pasikeli kraujospūdį bei gyvenimo tonusą ir pasižadi sau niekada nesirgti, sveikai gyventi, nebesilankyti pas gydytojus ir.... suvoki, koks išmintingas yra Veryga, - eilės pas gydytojus poliklinikoje ištirpo… Ką tai reiškia? Didžiuliai srautai ligonių nukreipiami į privačias klinikas. Gydytojas, "padūsavęs" valdiškoje (neturi reikiamos medicininės įrangos, baisu, kaip apkrautas popieriais, o dar ir be pagalbininkės dirbantis - juk beveik visos bendrosios praktikos slaugytojos jau seniai užsieniuos senukams sauskelnes keičia), priims tave privačioje. Po 3-5 dienų. Užsidirbs tiek, kad nei streikuoti, nei į užsienį bėgt nebenorės. Pacientas po 2-3 privačių konsultacijų ne tik nebeturės už ką vaistus pirkt, bet ir susirgt bent 10 metų nebeišdrįs... Vienu metu išsispręs net kelios problemos. Genialu! Pagaliau pradedu suvokti, ko savo reformomis siekia Veryga. Tauta akimirksniu taps sveikesnė. Vaistinės ištuštės. Na, gal vienas kitas ateis su receptu nusipirkti ausų krapštukų.... Idant geriau girdėtų ir perprastų reformų esmę", - įžvalgomis pasidalijo p. Birutė. Atsiranda žmonių, kurie yra įsitikinę - p. Veryga kelia kardus prieš korupciją. Ne tik p. Birutės, bet ir kitų VE skaitytojų, susiduriančių su "reformomis" realybėje, nuomonėmis, viskas regisi, kaip sakė žemaitis Antanas "ontrep".

Turgelis

Akordeonas. Turgelis gavo tokio turinio laiškelį: "Atstovauju Klaipėdos miesto bendrijai "Artritas", vienijančiai 110 narių, sergančių reumatinėmis sąnarių ligomis (34 neįgalūs, 66 nariai yra pensinio amžiaus ir turi judėjimo atramos negalią, likusieji 10 - sergančiųjų šeimų nariai. Dalyvių amžius nuo 35 iki 87 metų). Pernai gegužės mėn. sukūrėme vokalinį ansamblį "Pušelė". Iki šiol naudojomės skolintu akordeonu, bet atėjo laikas jį grąžinti. Tad gal atsirastų geradarys, kuris mūsų bendrijai padovanotų 80 - 96 bosų akordeoną, kurio galbūt nebenaudoja. Klaipėdos miesto bendrijos "Artritas" pirmininkė Sigita Kurmelienė, tel. 8 683 21294."

Kava senjorams. M. Mažvydo al. 9 greta kirpyklos įsikūrusi užeiga "Šiškų sala" VE pranešė: "Ir Klaipėdoje kiekvieną gruodžio šeštadienį 11 - 13 val. kaisime kavą, plikysime arbatą ir savo mažoje salelėje lauksime senjorų! Užsukite! O jei dar kokiu savo (pro)močiutės receptu pasidalysite... Tiesiog pasaka."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nustebino buvusio Lietuvos policijos generalinio komisaro, dabar Alytaus mero Vytauto Grigaravičiaus pareiškimas,...

Buvusio policijos generalinio komisaro nusivylimas nuotrauka, foto

Vėjo, vėjo, vėjo! Toks šūkis, kaip visi gerai žinome, yra buriuotojų palydovas....

Apie ekstremalų sportą: ar verta ieškoti kaltų? nuotrauka, foto

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Organų donorystė: dėkingumą sunku išreikšti žodžiais nuotrauka, foto

Sveikata, Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Ventės rage - reta viešnia nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Penktadienį, spalio 19 d., Ventės Rago ornitologinėje stotyje sugauta liepsnotoji pelėda ...

Sąjūdžio parko tvarkytojų klaidos bado akis nuotrauka, foto

Lietuva, Vasarą baigtas rekonstruoti Sąjūdžio parkas klaipėdiečiams kelia susirūpinimą dėl prastai atliktų darbų....

Mokyklose nori įvesti valandos trukmės pietų pertraukas nuotrauka, foto

Švietimas, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos svarsto galimybę mokyklose įvesti valandos trukmės...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...