2019 m. sausio 21 d. 23:43 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Pseudo-didžioji idėjų ir pokyčių konferencija

(14)

2018-02-03, 21:12

Arvydas JUOZAITIS

Pseudo-didžioji idėjų ir pokyčių konferencija nuotrauka, foto

Arvydas JUOZAITIS.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Gerbiamieji skaitytojai ir mąstytojai, būtų svarbu išgirsti tikrų Lietuvos piliečių, žinoma ir lietuvių, pamąstymų, ką iš tikrųjų reiškia vasario 1 dieną Vilniuje surengtas forumas - DIDŽIOJI IDĖJŲ IR POKYČIŲ KONFERENCIJA. Konferencija su IDĖJA LIETUVAI vėliava. Su ideologiškai iš anksto paruoštu šūkiu - LIETUVA PASIRINKO!

"Tautos" ir "ekspertų" išrutuliotos trys "Idėjos":

     1. Įteisinti dvigubą pilietybę (bendras gėris).

     2. Mokytojo profesija iki 2025-ųjų turi tapti prestižine (švietimas).

     3. Padėti jaunoms šeimos įsigyti būstus ir mažinti biurokratiją skaitmenizuojant valstybės paslaugas (ekonomika ir valstybės valdymas).

Šia tvarka "idėjas" pristatė DELFI ir LRT, nors iš tikrųjų, tariamo balsavimo (esą, toks buvo) išdava skelbė, kad pirmoji "Įteisinti dvigubą pilietybę" - antroje vietoje. Bet ši "idėja" negali būti antroje vietoje - ji viso forumo "modus vivendi". Forumas organizuotas milžinišku užmoju, pinigų jam nepagailėta, logistika surengta kaip pasaulinės prekės reklamavimo defilė. Prikviesta svečių svetelių, kurie padėjo "teisingai apsispręsti Lietuvai". Pasiektos pasaulinės reklamos lubos.

Maža to. IDĖJAS PASKELBTI TEKO TRIMS PIRMIESIEMS VALSTYBĖS POLITIKAMS.

Kurie, kaip numatė šio Didžiojo Forumo rengėjai, atsisakyti neturėjo jokios galimybės.

Jie ir paskelbė. Ir pasirašė.

Genialu. 

Šis forumas turėjo akivaizdų strateginį tikslą - jis davė pradžią DVIGUBOS PILIETYBĖS REFERENDUMUI, t. y. agitacijai. Apie tai nesivaržydamas apreiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Referendumas bus rengiamas 2019 metais, kartu su Prezidento rinkimais. Vadinasi, prie balsadėžių ateis būtinas rinkėjų skaičius.

Dabar belieka techniški reikalai: visus metus iš mokesčių mokėtojų pinigų formuoti tik vieną teisingą nuomonę. Galingai reklamuoti "dvigubą pilietybę".

Tai ir bus daroma. Prieštaraujantys, matyt, bus skelbiami "anapus valstybės interesų". Tačiau, ponai ir draugai, kaip jūs įsivaizduojate sveiko proto valstybę, kuri skelbtų, kad dviejų statusų piliečiai sudarys jos vienybę? Jos vystymosi pagrindą? Jos pilietinės santarvės pagrindą? Ar besusirinks jie bendrai dainai (Dainų šventėje, tarkime)? Tiesa, Dainų švenčių globalizmo ideologams nė nereikia.

"Įteisinti dvigubą pilietybę" - tai Lietuvos pražudymo sumanymas. Skelbiant jį informacinių sistemų lėšomis. Pasirašius šią strategiją pirmiesiems valstybės politikams, dabar bus naudojamos ir valstybės biudžeto lėšos.

Ši strategija iš esmės nereikalauja jokios lietuvių grįžimo, grąžinimo į Tėvynę, repatriacijos programos. Ši strategijai iš esmės kalba apie "globalios Lietuvos" ideologiją, Lietuvos ištirpimo pasaulyje idėją. Lietuvos išvalstybinimą.

Forumo rengėjai galėjo pasirinkti ("ekspertams" tai vargu ar buvo sunku) ir nesegregacinės valstybės kūrimo idėją, kuri skambėtų taip: "Kiekvienam Lietuvos piliečiui - dvigubą pilietybę". Bet tai būtų nuskambėję labai absurdiškai, ko rengėjai negali sau leisti. Bet iš esmės taip ir yra, strateginė logika šitai ir reiškia - į tokią "pilietybę" ir judama.

Forumo tikslas sunkiai nuginčijamas. Šalia idėjos "Įteisinti dvigubą pilietybę" kitos dvi idėjos - tik maskuotė, prekės įpakavimui naudojamas popierius. Kitos dvi - net ne idėjos, o elementariausios kasdienybės reikalas. Tą, tiesą sakant, ir pareiškė premjeras Saulius Skvernelis.

Baigdamas šį nesavalaikį komentarą negaliu nepaklausti: kam reikėjo skelbti akivaizdžią kvailystę - "mokytojo profesija iki 2025-ųjų"? Kodėl ne iki 2030-ųjų?

Dar visai neseniai Vyriausybė rengė vieną po kitos "strategijas" būtent iki 2030-ųjų. Pamiršta? Išleisti tūkstančiai, išmesti į balą - ir nieko baisaus? Peršasi tik viena naivi išvada: 2025-aisiais baigsis naujo, 2019 metais išrinkto prezidento pirmoji kadencija.

Nejaugi taip ir yra: sumanyta eilinį kartą, tik jau su pasauliniu užmoju Lietuvą pavedžioti už nosies? Išdidžiai paskelbiant - "Lietuva pasirinko"? Jau paskelbtas ir idėjų "pasirašymo" vajus, jis jau prasidėjo.

Ar tik ne kažkurio iš kandidatų rinkiminė kampanija?

Jonas Basanavičius 100-čio proga gali nebesikelti iš kapo - Lietuva, anot jo, nebe-ATSIKVOŠĖS.

Pagarbiai,

Arvydas Juozaitis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

PRISIMINKIT

2018-02-08   18:51

IP: 78.57.219.197

Prezidento R.Pakso zodzius pasakyus po ivykdyto perversmo valstybeje- SIKAU IR TAPSNOJAU Dabar tai daro visi suprate kas ivyko ir vyksta.....

Tomas

2018-02-07   09:32

IP: 83.171.17.42

Mes tik už dvigubą pilietybę. Neturime teisės uždrausti žmonėms gyventi padorų gyvenimą,jeigu negalime sudaryti normalių gyvenimo sąlygų čia. Žmogus yra laisvas savo pasirinkime ir nereikia stengtis įkišti į kažkokius rėmus.

AK

2018-02-06   19:52

IP: 195.14.178.129

Žinome tokius tėvus, kurie pensijas nori išsimokėti čia, o vaikai mokesčius moka ten. Ir to dar negana, prireikė dvigubos privilegijos. Politikai durnins kaip staiga padaugėjo piliečių, bet mokesčių mokėtojų nuo to čia neužderės, dėja, ir pensijai reikės dalintis tą pusę per pusę.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Sausio 13-osios simboliu tapusią neužmirštuolę jau kelerius metus, prisimenant tragiškuosius įvykius, į...

Neužmirštuolei - aštri juvelyrės Jurgos Lago kritika nuotrauka, foto

Mieli "Vakarų ekspreso" skaitytojai, savo džiaugsmais, rūpesčiais ir vargais galite pasidalinti nuomonių...

Gražinos skiltis: Tarsi miražas nuotrauka, foto

Diplomatinis korpusas Lietuvoje išskirtinis moterų gausa. Ambasadores moteris į Vilnių dabar...

Šioje Vyriausybėje nėra vietos moterims? nuotrauka, foto

Šviesų festivalis plečiasi nuotrauka, foto

Klaipėda, Vasario 14-17 d. į Klaipėdos senamiestį sugrįš jau V Klaipėdos šviesų festivalis,...

Ar Karklei reikalingas dar vienas muzikos festivalis? nuotrauka, foto

Renginiai, Atšilus orams, muzikos festivaliai it magnetas traukia vasaros linksmybių išsiilgusius muzikos ir...

Vienintelis kandidatas į KU rektorius - A. Razbadauskas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pirmadienis buvo paskutinė diena, kai buvo galima pateikti dokumentus dalyvauti viešame konkurse...

Gripas į lovą guldo vis daugiau klaipėdiečių nuotrauka, foto

Klaipėda, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai informuoja, kad...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...