2019 m. vasario 17 d. 12:17 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Piliečiai betiki Dievu ir būsima valdžia

2014-04-22, 09:05

Ferdinandas KAUZONAS

Piliečiai betiki Dievu ir būsima valdžia nuotrauka, foto

Ferdinandas KAUZONAS

Naujausiais visuomenės apklausų duomenimis, vėl sumažėjo pasitikėjimas Seimu. Jis - paskutinis. Gal kiek guodžia tai, kad bent prezidento rinkimų išvakarėse žmonės viltingai ima vertinti Prezidentūrą - ji pakilo į trečiąją vietą. Iškart po Bažnyčios ir ugniagesių. Tačiau nusivylimas viskuo (tikriausiai ir savimi) yra didžiulis - į Seimo rinkimus neitų net 24 proc. apklaustųjų, o prezidento rinkimuose nedalyvautų (arba neapsisprendę už ką balsuoti) - 18,5 proc. žmonių.

Kažkas nauja „šuolių į aukštį“ sektoriuje „Prezidentūra 2014“

Susipažinus su šviežiausiais reitingais ir per televiziją išvydus pirmuosius debatus, kuriuose drauge su kandidatais į prezidentus šįkart jau sulaukėme ir kandidatės-prezidentės, ir, visiems jiems vienu metu atlikus pirmuosius bandymus „šuolių į aukštį“ sektoriuje, šis tas jau pasimatė ir galima ryžtis prognozuoti, kas lips ant garbėtojų pakylos.

Pirmiausia maloniai nuteikia, kad šįkart tarp šuolininkų nėra išsišokėlių, į kovą stojusių, kad rinkėjams būtų linksmiau. Linksmintojų buvo, tačiau renkant parašus jiems tapo aišku, kad tų linksmybių jau žmonėms gana. Duokdie, kad tas aiškumas juose išsilaikytų iki kitų prezidento rinkimų.

Dar vienas malonus pastebėjimas: kiekvienas iš septynių kandidatų, tapęs prezidentu, drįsčiau manyti, nepadarytų gėdos mūsų valstybei. Kai kuriuose ankstesniuose rinkimuose pasitaikydavo ir kitokių kandidatų-eksponatų.

Turiu atsiprašyti skaitytojo, kad tai nebus gili kandidatų asmenybių analizė. Tai bus tik lengvas pasamprotavimas, absoliučiai privati įvykius nuolat stebinčio žmogaus nuomonė.

Zigmantas Balčytis

Labai dalykiškas, vienas, mano galva, toliausiai į priekį matančių. Galbūt tai prigimtinis regėjimas, o gal vis dėlto tas Briuselis išmoko į pasaulį žvelgti plačiau ir matyti jį toliau. Tikriausiai šiuo atveju ir viena, ir antra.

Vienas kompetentingiausių kandidatų. Jeigu dar būtų ir vienas ryškiausių... Deja, rinkimų žaidime ryškumas daug lemia. Žmonės kandidatą irgi nori pastebėti iš toli. O Z.Balčytis kuklus, išlaikytas, nešaukiantis, kumščiais krūtinės nedaužantis - nei sau, nei kitam.

Tik viena bėda. Iš Europos Parlamento narių dar niekas nėra atėjęs į Lietuvos prezidentus. Reikia eiti iš eurokomisarų. Nepaisydami to, antrame ture galime jį pamatyti, tačiau tai daugiau priklausys ne nuo Z.Balčyčio pliusų, o nuo D.Grybauskaitės minusų.

Dalia Grybauskaitė

Matyt, bus supratusi, kad vien kietos rankos demonstravimas (galvų kapojimas) ir švelnios rankos demonstravimas (vaikų galvučių glostymas) jau nebėra tie demonstravimai, kurių žmonės ištroškę. Tad pagaliau leido sau ateiti į televizijos debatus. Juolab praėjusio ketvirtadienio tema jai artima - ekonomika. Tiesa, pirmoje laidos pusėje jai sekėsi gana vidutiniškai, bet paskui taip įsivažiavo, kad Grybauskaitė-kandidatė gerokai pranoko Grybauskaitę-prezidentę. Nepalyginamai įdomesnė, įtaigesnė, kompetentingesnė.

O kai ji dar ir prisipažino klydusi, manydama, kad tvarkai įvesti pakaks vien teisėsaugos vadovų kaitos, net aiktelėjau. Bent jau aš neprisimenu tokio prisipažinimo. Pasirodo, prezidentė irgi yra žmogus. O žmogui yra tiesiog būtina klysti. Kitaip nepasimokysi.

Kandidatei D.Grybauskaitei pasisekė, kad Linui Balsiui nepasisekė surinkti parašų. Taip iš kovos liko eliminuotas svarbiausias oponentas, kuris turėjo stipriausią ginklą - daugiausiai žinojo. Ir dėl to šansų, kad bus II rinkimų turas, gerokai sumažėjo. Jeigu dar Bernatonio-Kirkilo-Šiaulienės įstatymo projekto dėl lenkiškų pavardžių rašymo svarstymas bus paforsuotas ir įstatymas bus priimtas dar iki rinkimų, prezidentė jį vetuos. Ir tada apie II rinkimų turą, ponai kandidatai vyrai, galite net nesvajoti. Ji triuškinamai nugalės jau I ture.

Artūras Paulauskas

Kuo labiau žmogų pažįsti, tuo sunkiau apie jį rašyti. Tavo paties etika tau trukdo tai daryti.

Kaip ir Z.Balčytis, turi šansų patekti į antrą turą. Jeigu sugebės žmonėms įteigti svarbiausią tiesą: beveik visų didžiausių valstybės negalių priežastis - teisėsaugos negalia. Ką ten negalia - klinikinė mirtis. Svarbiausias teisėsaugos kuratorius yra prezidentas. Todėl šiandien prezidentas teisininkas irgi nepamaišytų.

Naglis Puteikis

Į politiką atėjo iš kultūros pasaulio, bet demonstruoja stebėtinas ekonomikos žinias. Debatuose pažėrė tokių faktų, skaičių, detalių, kad ne vienas, sėdintis prie televizoriaus, turėjo krūptelėti.

Gaila, šiek tiek politinis chuliganas. O gal revoliucionierius. O gal tik veidą dažnai slepia po P.Gražulio, o kartais net V.Šustausko kauke. Bet tautai tokia poza patinka. Deja, puiki ji yra tik todėl, kad trumpalaikė, skirta publikai.

Bronis Ropė

Tikras gaspadorius. Išmanantis reikalus. Kaip lygus su lygiais debatuose besigrumiantis su didžiosios politikos asais. Mylimas Ignalinos rajono ir regiono žmonių.

Opozicionieriška rinkimų kampanija, paremta fraze: NEGALIU TAIKSTYTIS. „Negaliu taikstytis su valdžios kurtumu, su Lietuvos žmonių skurdinimu“. „Negaliu taikstytis su politika, kuri žemina Lietuvos mamas. Pirmiausia būtina pasirūpinti jomis, o jau tada galėsim ginčytis dėl šeimos apibrėžimo...“ Kas jau kas, o jis, užaugęs dešimties vaikų šeimoje, geriau už vienturtį supranta, kas yra mama.

Žmonių meras pasirengęs tapti žmonių prezidentu. Deja, taip nebūna. Bent jau Lietuvoje.

Valdemaras Tomaševskis

Prisipažinsiu, noriu, kad ponas Valdemaras taptų Lietuvos prezidentu. Ir po to, kai būtų priimtas įstatymas dėl lenkiškų pavardžių rašymo, imtų pasirašinėti prezidento dekretus. Kaip pasirašinėti? Ogi lygiai taip pat, kaip parašytas gatvės pavadinimas Jašiūnuose ant ūkio viceministrės Renatos Cytackos namo. Galbūt tada J.Bernatonis, G.Kirkilas ir I.Šiaulienė suvoktų, ką yra pridirbę.

Artūras Zuokas

Beje, tiktų į bet kurį iš trijų aukščiausių mūsų valstybės postų. Galbūt vienintelis. Ir kompetentingas, ir ryškus. Idėjų vulkanas. Organizatoriaus gebėjimai - stulbinantys. Beveik neteistas.

Viena problema. Tas prakeiktas lietuvių įsikalbėjimas, kad prezidentas turi būti moralinis autoritetas. O šita moralinė nuostata kertasi su jo asmenine nuostata: „Lietuva - viskas įmanoma. Artūras Zuokas“. Šį prisipažinimą rinkėjui, o gal klinikinę mirtį pergyvenančiai teisėsaugai, jis yra išrašęs ant lengvųjų automobilių, kurie rinkimų kampanijos metu sėkmingai zuja po Vilnių, o gal ir po Lietuvą.

Rolandas Paksas

Tarp kandidatų jo nėra, tačiau tokiame kontekste jo praleisti tiesiog negalima, nes skelbiama reitingų lentelė akivaizdžiai liudija, kad jis galėjo būti II turo garantu. Galbūt todėl jo ir nebeliko.

Aukšti Rolando Pakso reitingai labai aiškiai mums šneka ir apie tai, kad mumyse labai tvirta ištikimybė politinėms asmenybėms. Šiukštu nepainiokime su ištikimybe ideologijoms, nes asmenybės nūdienos Lietuvoje yra viskas, ideologijos, deja, - niekas.

Lakūnas, atkaklus žemaitis, kieta ranka, kokios reikėjo Lietuvai - šis įvaizdis, pasirodo, gyvas iki šiol.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Mes tolstame ne tik nuo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo datos. Lietuva, kaip...

Nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas nuotrauka, foto

Vasario 16-osios išvakarėse puiki proga paklausti, kaip mūsų valstybėje vykstančius procesus vertina...

Gytis Padegimas: Negali būti dviejų ponų tarnu nuotrauka, foto

Brendusi Klaipėdoje, vietą po saule radusi dizainerė ir juvelyrė Jurga Karčiauskaitė-Lago nemažai...

Meilė savo kraštui ir žmonėms nuotrauka, foto

Dažnai teigiama, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, kurią sukūrė lietuvių...

Rolandas Paksas: Nepriklausomybės miražas nuotrauka, foto

Nuolaidų medžiotojams nepatiks – dėl jūsų auga kainos nuotrauka, foto

Ūkis, Didelės nuolaidos tik didina vidutinę prekių kainą parduotuvėje. O nuolaidų kuponai tinkliniuose...

Algirdas Auruškevičius: "Išeinu"... 1949 06 24 - 2018 02 16 nuotrauka, foto

Klaipėda, Štai ir išaušo ta valanda, kada man tenka pamiršti žemiškus dalykus ir...

Panaudotus švirkštus – į pamiškes? nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ligoniams namie panaudotų švirkštų, pasirodo, tarsi velnias kryžiaus kratosi visos institucijos, kurioms...

Klaipėdos apskrityje girtų vairuotojų netrūko nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-17, apie 03:43 val.,Klaipėdoje, Šilutės pl., sustabdytas automobilis Audi 80, kurį vairavo neblaivus (1.81...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 24 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 36 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...