2020 m. rugsėjo 23 d. 02:05 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Olava Strikulienė: "STT užkabino ne tuos"

(6)

2020-06-06, 11:04

Olava STRIKULIENĖ

Olava Strikulienė: "STT užkabino ne tuos" nuotrauka, foto

Asociacijos „Investors Forum“ vadovė Rūta Skyrienė ir Lietuvos verslo konfederacijos prerzidentas Valdas Sutkus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Sekant Valdo Sutkaus ir Manto Zalatoriaus suėmimo istoriją įdomiausia stebėti, kaip ūmai lyg išgąsdintas katinas pasišiaušė mūsiškis verslo ir žiniasklaidos elitas. Nes sulaikytieji - ne bet kas. Visuomenės grietinė.

V.Sutkus ir M.Zalatorius labai stengėsi, kad komerciniams bankams nebūtų padidintas pelno mokestis. Nepavyko. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei daugumos neįtikino. Pelno mokestis buvo padidintas nuo 15 proc. iki 20 proc.

Tačiau Lietuvoje visos elitinės visuomenės grietinės yra tos, kurios saugo ir labai popina skandinaviškus komercinius bankus.

Ir triuškina lietuviškus. Tiksliau - jau sutriuškino. O skandinaviškieji, savo šalyse kaltinami pinigų plovimu, Lietuvoje vis vien yra skaidrūs ir nepakaltinami.

Ką noriu su tokia ilga įžanga pasakyti? Kad užsistoti skandinavų bankus yra vos ne pagrindinis elitui priklausančio lietuvio požymis. O šit STT vadovas žydrūnas Bartkus ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis padarė nedovanotiną klaidą. Drįso sulaikyti du elitinius!

Štai ir prasidėjo. Verslo, žiniasklaidos, advokatūros grietinė iškart sujudo. Advokatūra pareiškė, kad V.Sutkaus ir M.Zalatoriaus sulaikymas yra perteklinė priemonė. Kažkas pasipiktino, kodėl abu vyrai buvo sulaikyti savo namuose rytą.

Nors jeigu būtų sulaikyti kitu paros laiku, STT būtų apkaltinta miego bei virškinimo sutrikdymu. Tačiau ar kas kalba apie perteklines priemones, netinkamą laiką, kai STT sulaiko kelių policininką. Aišku, ne! Nes policininkas - ne elitinis.

Dar viena pastaba. Po M.Zalatoriaus ir V.Sutkaus sulaikymo kalbinti Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis ir asociacijos „Investors Forum“ vadovė Rūta Skyrienė neslėpė savo susierzinimo dėl pastarųjų STT veiksmų.

O kas šiuo metu STT ir GP palaiko? STT ir GP per birželio 2 d. vykusią spaudos konferenciją gal net specialiai pabrėžė, jog šiame tyrime joks politikas nėra įtariamasis. Su prezidentūra šis tyrimas taip pat nesusijęs.

Gal taip tikimasi šiame pavojingame tyrime susiformuoti nors šiokį tokį užnugarį? Užsitikrinti bent šiokį tokį saugumą? Nes Lietuvoje gina ne įstatymas. Lietuvoje gina užnugariai. V.Sutkus ir M.Zalatorius turi visuomenės grietinės užnugarį. STT ir GP - jokio.

Dar blogiau - Ž.Bartkus ir E.Pašilis dabar bus kviečiami, o jau ir kviečiami į TV laidas, kur žurnalistai, dirbantys STT ar GP kada nors užkliudytiems žiniasklaidos bosams, stengsis kuo daugiau išpešti apie tyrimą.

Laukte lauks, kad ž.Bartkus ar E.Pašilis, ką nors neatsargiai leptelėtų. Pažeistų nekaltumo prezumpciją.

Ar bylą būtų galima paskelbti politiniu susidorojimu. Žmogiškai netgi gaila. Kodėl tie du teisininkai patys lenda krokodilams į nasrus? Nejaukiai muistosi. Leidžiasi tardomi. Tarsi patys būtų nusikaltėliai.

Juk daug paprasčiau būtų pasakyti - komentarų nebus, vyksta tyrimas. Bet ne! Pareigūnai tiesioginiame TV eteryje prasitaria, nors jų žodžius tikrai gaudo įtariamųjų advokatai.

Pvz., Ž.Bartkus sako, kad už veikimą buvo atsiskaitoma asmeniškai. Žurnalistas patikslina: „Sutkus darė gerą darbą, bet neteisingai jam apmokėta? Net registruotas lobistas negali gauti sėkmės mokesčio ir dar nurodant, kad ne už tai užmokėta? Bandyta nuslėpti pajamų santykius?“

E.Pašilis bando iš klausimo, kuris faktiškai yra teiginys su prikabintu klaustuku, kaip nors išsisukti. Ir jam tai pavyksta. Nes pasako, kad dar tik tyrimo pradžia. O Ž.Bartkus, matyt, pagautas atvirumo pliūpsnio, prabyla apie emocijas:

„Emocija - kaip galėjo žmogus į tokią veiklą įsitraukti?“ Ir prasitaria - „neturiu duomenų apie veikimą iš anksto susitarus grupei“.

Reklama

Žurnalistas tardo:

„Ar tyrėjai turi duomenų, kad bankų asociacijos nariai galėjo žinoti, kai su Sutkumi buvo atsiskaitinėjama per jo įmonę?“

Ž.Bartkus:

„Tyrimas parodys. Didelė tikimybė - žmogiškasis faktorius.“

INFO TV, priklausanti koncernui „MG Baltic“, kuriuo kadaise domėjosi STT, vėlgi aimanuojama, kokia dėl V.Sutkaus ir M.Zalatoriaus sulaikymo bus reputacinė žala visam Lietuvos verslui. LNK žinios cituoja Ž.Bartkų iš spaudos konferencijos. Šis sako kad M.Zalatorius kreipėsi į V.Sutkų ir buvo įtrauktas į schemą.

Tokie vieši pasakymai yra lobių lobis gynėjams. Ir skambioms antraštėms, jog kvaili teisėsaugininkai griauna Lietuvos valstybės reputaciją bei asociacijas. Žlugdo teisėtą lobizmą.

Niekas čia nedrįs investuoti. Taip pat aiškus politinis susidorojimas su kitaminčiais. Nes būtent „valstiečiai“ nenusileido ir padidino komerciniams bankams pelno mokestį.

O kaip yra iš tikrųjų? Atmetant STT tyrimą, kuris ilgai tęsis, o jo pabaiga - neaiški. Tikra yra tai, jog Lietuvos valstybėje yra susiformavęs milžiniškas skandinavų bankų užtarėjų, palaikytojų, o gal ir pigesnių pinigų siurbikų blokas.

Betoninis! Neprakertamas! Vienintelis skaidrus, nepakaltinamas ir teisingas. O visi, kas tą bloką užkliudo, sulaukia galingo atoveiksmio. Nesvarbu, kas esi. Prokuroras. STT pareigūnas.

Politikas. Žurnalistas. Ar tiesiog teisingas pilietis.

Respublika.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-06-06   20:35

IP: 172.69.190.62

su tokia roza neisivaizduoju romantisko pasivaikksciojimo prie juros snukis kaip arklio su e

O kaip

2020-06-06   18:24

IP: 93.133.123.254

su Klaipedos FNTT pareigune Renata Baziliene ??? uab "Relija" uab "Magnezija" kur virs 200 milijonu ......nupute vejas ir is kur tokie aitvaru sunesti turetai kaip buvo rasyta dienrastyje "Lietuvos rytas" net trilitrinis su pinigais pirtyje sudege ....

2020-06-06   16:00

IP: 198.181.163.149

Ar jūsų vyras staiga pasakė, kad nori skyrybų, ir norite, kad jūs abu grįžtumėte, kai šeimoje vis dar yra meilė? Tada neieškokite daugiau, nes dr. * yra puikus jums rašytojas. Pagal savo profesiją esu bankininkas, kai nutrūko mano 7 metų santuoka, tai tikrai sulaužė mano širdį ir netgi paveikė mano darbą, nes aš visada galvojau ir nesikoncentruoju. Aš tikrai myliu savo vyrą, todėl ieškau būdų, kuriais galėčiau susigrąžinti jį po to, kai pragyvenčiau maždaug 5 mėnesius. Aš sutikau vyro parodymą, kuris sakė, kad jam pavyko gauti darbo pasiūlymą pasitelkus puikų rašytoją dr. *, todėl ėmiau jo kontaktą ir susisiekiau su juo, paaiškinau jam vedybų problemas ir jis patikino, kad viskas susitvarkys. geriau už mane, bet papasakojo kai kuriuos dalykus, kuriuos reikia padaryti norint pasiekti mano tikslą, aš laikiausi jo nurodymų ir šiandien vėl gyvenu su vyru, jis yra tikrai nuostabus žmogus ir palaimintas savo dievų. Susisiekite su gydytoju * dėl bet kokių gyvenimo problemų, susijusių su jo „Viber“ ar „WhatsApp“ numeriais: +2347084887094 arba el. Paštu: [email protected], nesigailėsite susitikę su juo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. (846) 38 52...

Gražinos skiltis: Ką daryti su laisve? nuotrauka, foto

Istorijos ratas sukasi. Geležinkeliai, jų planavimas, statyba visais laikais kėlė aistras. Amerikos...

A. Tuma: "Klaipėda ir traukiniai. Aistras paverskime miestui ir uostui naudingais sprendimais" nuotrauka, foto

Jolanta Blažytė savo socialinių tinklų facebook paskyroje pasidalino mintimis apie liberalią tvarką...

J.Blažytė: Pasaulinė liberali tvarka? Ačiū, ne nuotrauka, foto

Kaip žinia, šiemet studijų metus Klaipėdos universitetas dėl viruso COVID-19 prevencijos pradeda...

KU rektorius Artūras Razbadauskas: „Ne tik medicinoje, apskritai diktatūros neturi būti!..” nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai iškovojo 38 medalius nuotrauka, foto

Sportas, Vilniuje vykusiame atvirajame Lietuvos ušu čempionate, kuriame varžėsi bemaž 100 dalyvių, Klaipėdos...

Iš Šiaulių - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Fechtavimo klubo "Klaipėdos Riteriai" nariai iš Šiauliuose vykusio Lietuvos vaikų ir jaunučių...

Įtemptoje kovoje triumfavęs „Neptūnas“ – Čempionų lygos atrankos finale nuotrauka, foto

Sportas, FIBA Čempionų lygos atrankos pusfinalyje Bulgarijoje Klaipėdos „Neptūnas“ 77:73 (24:21, 16:17,...

Klaipėdoje - veteranų lengvaatlečių rekordų lietus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto centriniame stadione vykusiose jubiliejinėse, penktosiose, "Ažuolo" taurės lengvosios atletikos varžybose...

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...