Nuotaikos didžiausioje euro zonos ekonomikoje toliau prastės

Nuotaikos didžiausioje euro zonos ekonomikoje toliau prastės

Antradienį paaiškės didžiausios euro zonos ekonomikos Vokietijos verslo lūkesčių ZEW indikatorius, atspindintis verslo įmonių nuotaiką. Už Atlanto nuotaikos šią savaitę bent jau mažmeninės prekybos sektoriuje, panašu, bus kiek geresnės.

Smuks, bet lėčiau

„Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad ZEW indeksas jau atspindės paskutiniu metu stebimą besivystančių rinkų ekonomikų augimų lėtėjimo grėsmę. Tiesa, tikėtina, jog mažėjimo tempas nebus toks spartus koks buvo rugsėjį. Kritimas tuomet siekė nuo 47,6 iki 33,3.

Antradienį taip pat skelbiamas rugpjūčio euro zonos pramonės gamybos įvertis. Ir čia laukiama prastesnių rezultatų. Prognozuojamas maždaug 0,5 proc. mėnesinis kritimas.

Tikimasi stabilizacijos

Šią savaitę taip pat bus stebimi Kinijos užsienio prekybos duomenys. Pastaruoju metu tiek importas, tiek eksportas nerodė pozityvių ženklų. Tikėtina, kad ir rugsėjį ši tendencija nebus pasikeitusi. Eksportas į besivystančias rinkas veikiausiai toliau kentėjo nuo prastų šių rinkų ekonominių perspektyvų, o Kinijos importas, manoma, nenustebins optimizmu dėl investicijų tempų sulėtėjimo.

Kita vertus, per artimiausius mėnesius „Danske Bank“ analitikai laukia šios tendencijos stabilizacijos.

Nuotaikos geresnės

JAV šią savaitę svarbiausias ir labiausiai laukiamas rodiklis bus mažmeninės prekybos apimčių pokyčių duomenys. Pastarųjų mėnesių mažmeninės prekybos apimčių augimas buvo labai veržlus ir viršijo prognozes.

Istoriškai tokius optimistinius laikotarpius dažnai seka sulėtėjimo laikotarpis, kuris grąžina mažmeninės prekybos augimą į vidutinės augimo tendencijos lygius. Taigi, ne išimtis, kad ir šį mėnesį šiame sektoriuje galime pamatyti tam tikrą sulėtėjimą.

Rinkos dalyviai prognozuoja, kad JAV mažmeninė prekyba rugsėjį, palyginti su praėjusiu mėnesiu, augo 0,3 proc. Tiesa, kaip ir minėta, egzistuoja tikimybė, jog šis mėnuo bus stabtelėjimo pradžia mažmeninės prekybos rodikliuose.

Tikėtina defliacija

JAV infliacija taip pat bus stebima, ypač dėl to, kad JAV FED paskutinio posėdžio metu skyrė daug dėmesio infliacijai. Rugsėjį, tikėtina, bus fiksuota defliacija (-0,1 proc., palyginti su 0,2 proc. infliacija rugpjūtį).

Prasideda skelbimo maratonas

Šią savaitę prasideda trečiojo šių metų ketvirčio finansinius rezultatų skelbimo maratonas.

Rezultatus šią savaitę skelbs „Blackstone group“, „Citigroup“, „Goldman Sachs“, „JP Morgan“, „Bank of America“, „Wells Fargo“, „Schlumberger“, „Intel“, „General Electric“, „Johnson & Johnson“, „Philip Morris“ ir kitos įmonės.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder