2019 m. gegužės 21 d. 23:33 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Nuotaikos

Kol žiūri TV, žinoma, ne "24 valandas", daug kas atrodo labai gražu Lietuvoje: sėkmės istorijos, vadinamasis, kartais ir tikrasis elitas prie įvairiausių renginių - vykusių ir nelabai - sienelių su ne Lietuvos dizainerių kurtais drabužiais, rankinėmis, bižuterija, gailestingumo mažutėliams, gyvenimo nuskriaustiems apraiškos. Iš tiesų tų apraiškų pasitaiko, bet tai toli gražu ne masiniai reiškiniai. Žodžiu, kol žiūri TV, Lietuva regisi vos ne idilija.

Gal iš tiesų, jei lygintumėm su skurdžiausiomis pasaulio šalimis. Bet lygintis su skurdžiausiomis juk taip nesinori. Kaip ir su ES šalimis, pagal pragyvenimo lygį besirikiuojančioms lentelių pabaigoje.

Gal ir todėl klaipėdiečiai signalizuoja apie tai, ką mato savo aplinkoje. Štai ponia Aušra su liūdesiu pranešė: "Ką tik baigėsi dar vieni mokslo metai. Dvi šeimos iš mano aplinkos kraunasi lagaminus be atgalinio bilieto. Vienoje šeimoje trys vaikai, kitoje - vienas. Einu gatve, stovi būrelis mergaičių. Apsikabinusios verkia ir kalbasi.

Tekstas pažįstamas iki skausmo: "Tu tik rašyk, aš tavęs labai pasiilgsiu..." O ponia Sonata parašė: "Aš jau seniai nusivyliau algomis, kurias moka žmonėms, baigusiems krūvą studijų vien tam, kad būtų geresni specialistai. Baigiau dvejas bakalauro studijas, tiek pat magistro, specialybės labai paklausios ir reikalingos, tačiau... Už etatą pasiūlo geriausiu atveju 400 eurų.

Žema? Tikrai. Skaudu? Neapsakomai. Tad tam, kad išgyventum, tenka dirbti po 12 val. per parą. Grįžusi namo dar gaminu visokius širdžiai mielus dalykėlius, be jų išprotėčiau, manau.

Tad studijuoti ir investuoti į tai čia, Lietuvoje, tikrai neverta. Niekam čia nereikia protingų ir išsilavinusių... Juk avis lengviau valdyti." Tačiau labiausiai pribloškė Jurgos Karčiauskaitės-Lago prisipažinimas: "Gyvenimas turi tekėti lyg upė. Nešti tave pasroviui - gali lengvai priešintis, tačiau greit pavargsi. Nieko nepasieksi, nes jo srovė stipresnė. Ir su įvykiais aplinkoje, ir su pačiu savimi - ateina metas suprasti, kad reikia save priimti tokį, koks esi. Sunkiomis gyvenimo akimirkomis tik ji visada bus šalia - supratinga ir švelni. Geriausia tavo draugė - tu pati. Paskutinės dvi neramios dienos Lietuvoje prieš man pakeliant sparnus tolimam aukštam skrydžiui. Mintys ir šviesios, ir tamsios. Nelaikau to emigracija, nes čia lieka mano namai, darbas, kolektyvas. Čia viskas, kas brangiausia, įskaitant ir geriausius pasaulyje draugus, kolegas ir tėvus."

Pasiblaškiusi tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, ji pagaliau pasirenka Ispaniją, kurioje garsi visame pasaulyje firma pripažino jos prekybinį ženklą, ir dabar jai svarbiausia pateisinti tą pasitikėjimą ir, matyt, tą daryti Ispanijoje, o ne Lietuvoje, geresnės sąlygos.

Taigi, tokios klaipėdiečių nuotaikos šalia gražios ir sėkmingos Lietuvos paveikslėlių per TV.

Kol mūsų politikai riejasi tarpusavyje, spręsdami tik juos pačius dominančius reikalus, retkarčiais prisimindami, kad reikia pašūkalioti - susigrąžinkime lietuvius iš emigracijos, bet visiškai nieko dėl to nedarančius (pašalpos ir lengvatos auginantiems vaikus, bent šiokia tokia parama ir lengvatos smulkiajam ir vidutiniam verslui, na, pagaliau ir atlyginimų politika, kuri reguliuojama toli gražu ne Seimo, o jam diktuojančių oligarchinių klanų), Lietuva toliau išsivaikšto.

Ir tarsi anekdotas "Kas paskutinis Lietuvoje užgesins lemputę", jau tikrai darosi grėsmingas. Nepaisant retų gražių pasakėlių apie sugrįžtančius į Tėvynę lietuvius.

Pasakėlių tęsinio, kai tie reti grįžtantieji vėl neria toliau nuo Lietuvos, deja, nesulaukiame...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Nežinau, kaip jums, bet man atrodo, kad neįdomesnių prezidento rinkimų, kaip šie,...

Kaip du vandens lašai nuotrauka, foto

Vienoje užeigoje maždaug Sabonio ūgio kavalierius, pasilenkęs, kad nekliudytų durų staktos,...

Gyvenimo vaizdeliai nuotrauka, foto

Politikai mėgsta girtis. Ypač kalbose. O darbai dažnai tiesiog nepadaryti. Negerai yra...

Nesveikos sveiko miesto problemos nuotrauka, foto

Šįkart mintimis skiltyje pasidalinti panūdau pati po to, kai gavau anoniminį kaimynų...

Iš kaimyniško gyvenimo patirties nuotrauka, foto

Palangos verslas pasitinka vasarą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Turizmo sezonas tikrai prasidėjo“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos...

Pajūrio derbyje pasiekta pergalė! nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo A lygoje Klaipėdos „Atlantui“ pavyko nutraukti penkerių nelaimėtų rungtynių seriją. Uostamiesčio...

Gargždų gimtadienio šventė: mažiau, bet originaliau nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Likus dviem savaitėms iki 766-ojo Gargždų miesto gimtadienio, vakar Kultūros centro konferencijų...

Ugniagesiai pataria, kaip apsisaugoti nuo žaibo nuotrauka, foto

Lietuva, Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, jog praėjusį savaitgalį žaibai Lietuvoje padegė keturis...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...