2018 m. kovo 19 d. 18:25 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Nuomonės transformacija

(12)

2017-01-02, 14:42

Elida MANTULOVA

Nuomonės transformacija nuotrauka, foto

Elida MANTULOVA

Nors anksčiau niekada neturėjau jokių sąsajų su valstybės tarnyba, priėmiau iššūkį padirbėti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje ir pakeičiau į tikslines atostogas išėjusią Aliną Velykienę.

Kadangi niekada sau panašių tikslų nekėliau, nuosekliai plėtojau savo smulkų verslą, gyvenau pačiai sau įprastą ir aiškų gyvenimą, pasiūlymas mane pribloškė ir ... vidinis balsas šaukė „ne“. Vis dėlto paprašiau dienos galutiniam atsakymui subrandinti. Po bemiegės nakties, atlikusi visų faktorių vertinimą, nutariau priimti siūlymą, įvertinusi, kad manęs laukia tik dvejų metų trukmės pokytis.

Praėjo pusė metų, kai įsiliejau į Savivaldybės administracijos darbinę erdvę.

Atėjusi čia pasijutau lyg būčiau atsidūrusi man nepažįstamoje šalyje, kurios kalbos nemoku ir nesuprantu, nežinau tos šalies kultūros, klimato, religijos ir vertybių.

Nepažįstama valstybinė institucija mane priėmė svetingai ir šiandien nebėra baisi ir svetima - pažinau ją stebėdama visų hierarchinių lygių tarnautojus, jų tarpusavio sąveikas, gilindamasi į procesus, analizuodama ir darydama išvadas.

Pirmasis mano atradimas buvo tai, jog Savivaldybės administracijoje dirba labai daug itin aukštos kvalifikacijos specialistų, turinčių ne tik puikų išsilavinimą, bet ir apdovanotų analitiniu mąstymu, sveiku požiūriu į įstaigos misiją bei jos tikslus, disciplinuotų, orientuotų į savo ir bendrą įstaigos darbo rezultatą.

Kol kas dar neradau atsakymo, kodėl tokie žmonės, gaudami nemotyvuojantį atlyginimą, išlieka atsparūs ir nesuviliojami išeiti į atvirą darbo rinką, kur taptų puikiu kąsneliu „galvų medžiotojams“, arba kodėl nesiryžta imtis privataus verslo. Aukščiausios kvalifikacijos, suprantančių tikslus ir orientuotų į rezultatą darbuotojų Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje yra labai daug. Yra ir tokių, kurie savo siauroje, bet procesų prasme reikšmingoje srityje dirba daug metų, susikūrė ir aršiai gina savo asmenines komforto zonas, nenori pažvelgti plačiau, dirbti komandoje, išeiti už savo ego ribų. Nemotyvuotų bendram tikslui darbuotojų savivaldybės administracijoje nėra daug, tačiau įstaigos rezultatą jie įtakoja pagal „šaukšto deguto“ taisyklę.

Būdama klaipėdietė aš puikiai žinojau, kas yra ir kaip atrodo miesto meras ar Savivaldybės administracijos direktorius. Kaip liberalų partijos Klaipėdos skyriaus narė šiuos žmones matydavau ir sutikdavau dažniau nei kiti, tačiau artimai jų nepažinojau. Artimai nepažįstu jų ir dabar, tačiau juos atradau kitaip. Miesto Merą vertinu kaip įžvalgaus proto, gilaus strateginio mąstymo, turintį didelį įvairių sričių žinių bagažą, brandų politiką. Administracijos direktorių pažinau kaip drąsų, nuovokų, ambicingą, įsigilinusį į vadovaujamos įstaigos procesus vadovą.

Būdama čia, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje, išties gavau tai, ko tikėjausi priimdama pasiūlymą čia dirbti - galimybes tobulėti ir plėsti savo kompetencijų ribas. Gausybė vykdomų miesto projektų apima daug skirtingų sričių ir procesų, kur kiekviena sritis turi savo skirtingus reikalavimus, kiekvienas procesas - skirtingas stadijas, eiliškumą ir teisinį reguliavimą.

Taip pamažu stiprinu savo žinias man iki šiol ribotai pažįstamose srityse, tokiose, kaip specialieji poreikiai socialiai jautrioms gyventojų grupėms, urbanistika ir miestų planavimas, įvairių objektų projektavimas. Dirbdama savivaldybės administracijoje jaučiuosi lyg burtininkė, gebanti aiškiai matyti ateitį, matyti, koks bus miestas po 3 ar 10 metų, kokie funkcionalūs ir gražūs pastatai puoš miestą, kokiomis plačiomis gatvėmis važiuosime netaršiomis transporto priemonėmis, kaip turiningai užpildysime savo laisvalaikį, lankydami gausius kultūrinius renginius ar su šeimomis pramogaudami miesto parkuose ir skveruose.

Tenka pripažinti, kad miesto gyventojui tikrai nėra lengva objektyviai vertinti miesto valdžios priimamus ir įgyvendinamus sprendimus. Miesto bendruomenės nuomonę didžiąja dalimi formuoja žiniasklaida, o žinią siunčia 2 pagrindiniai šaltiniai. Savivaldybės administracijos viešųjų ryšių padalinys nuolat pateikia informacinio pobūdžio pranešimus miestiečiams aktualiomis temomis apie pradėtus, vykdomus ar užbaigtus projektus. Tokie pranešimai yra išsamūs ir patikimi informatyvumo prasme, jų yra tikrai daug, bet juose nėra „razinos“, todėl jų gyvavimo žmonių atmintyje trukmė yra labai trumpa. Čia, kaip kasdienis maistas, kurį žmogus suvalgo ir pamiršta. Juk išmoningai serviruotą ir sumaniai parinktoje aplinkoje patiektą maistą žmogus skanauja ilgai, jį prisimena ir...padeda uždirbti pelną gabiam šefui. Taip ir su žinia - jei ji gyventojui pateikta išmoningai, su „razina“, tuomet ji yra gyvybinga, jos sklaida yra plati. Mieste vykstančių procesų pateikimą „su razina“ gyventojams vykdo žiniasklaida ir tai yra natūralu bei pateisinama, nes taip išlaikomas arba gausinamas žinių vartotojų ratas. Tačiau kur kas išmoningiau, su pikantišku prieskoniu negatyvią miesto gyventojų nuomonę apie miesto valdžią ir mieste vykdomus projektus formuoja savo siaurus savanaudiškus tikslus ginančios suinteresuotos grupės.

Savo gyvenime vadovaujuosi taisykle, kad Dievas žmogui duoda gyvybę, galvą ir rankas, o visa kita žmogus turi susikurti pats, tačiau, net būdama pakankamai atspari plačiai paplitusiam negatyvui, buvau blogesnės nuomonės apie valdininkus ir jų darbą. Įstaiga, kurioje šiuo metu dirbu, man tapo svarbia mano gyvenimo dalimi, veikla čia į gera pakeitė mano, paprasto miesto gyventojo, nuomonę apie savivaldybės tarnautojus bei pačios įstaigos misiją, skatina mane didžiuotis, kad gyvenu Klaipėdoje. Džiaugiuosi savo teisingu pasirinkimu dirbti Klaipėdos labui, galimybe skleisti žinią apie miestą, kuriame yra gera ir bus dar geriau gyventi.

Žymos: elida mantulova

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Skaitytoja

2017-01-06   13:58

IP: 93.200.240.43

Kas cia Elida - Slydziai pataikaujate ? Ode Klaipedos liberalams ir uzstrigusiems ilgus metus savivaldybes kedese valdininkams ? Ir susireiksminimas viskas apie save is savo varpines ?
Elida,net labai nusivyliau Jumis buvau apie Jus geresnes nuomones. Pompastiniai issireiskimai, straipsnis tiesiog smirda tarybine ideologija. Truko tik parasyti - Tegyvuoja ...partija .Atsisedote i valdininko kede ir nutrukote nuo realybes paprastu klaipedieciu. Gaila, kad uzsikretete liberalisku arogancijos virusu .

Artūras - birutė ? :)

2017-01-04   15:41

IP: 86.100.101.209


Artūras Šulcas

2015-01-06 11:44

IP: 195.182.76.3

Siunčiama. Prašome palaukti... Netinkamas komentaras

Puikus sumanymas. Sveikinu

birutė

2017-01-04   13:34

IP: 195.182.76.3

O man labai patiko. Viskas tiesa. Labai gaila, kad mūsų darbo miestiečiai taip nevertina. Manau, kad čia labai stengiasi kai kurie nesąžiningi verslininkai, kurių norai neįvykdyti, nes prieštaravo įstatymams. Mes dirbame daug, įtemptai ir sąžiningai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Didelių planų akivaizdoje galima pasimesti. Istorija moko, kad tik maža grandiozinių planų...

Nuo ko priklausys Klaipėdos ateitis? nuotrauka, foto

Kai nusipelnę Lietuvos piliečiai gavo ką nusipelnė (vietoj priešmirtinio patepimo - pomirtinį...

Vitas Tomkus: kas nuplaus tris milijonus? nuotrauka, foto

Štai jau antrą šeštadienį popierinė „Respublika“ skelbia „įtariamų KGB bendradarbių sąrašą“. Jame...

Apie Tomkaus „KGB voratinklį“ nuotrauka, foto

Kas yra patriarchas? Ir kaip juo tampama? O kiek jų iš viso...

PATRIARCHAI nuotrauka, foto

Į rungtynes – padailintu „Neptūno“ autobusu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai nuo šiol į rungtynes vyks „Neptūno“ spalvomis ir logotipais...

Klaipėdietis pranešė apie girtą vairuotoją nuotrauka, foto

Kriminalai, Prieš pietus, degalinėje prie Sendvario žiedo, klaipėdiečiui Tomui bemokant už degalus, staiga...

Vandens lygis pamario upėse kai kur pasiekė stichinį lygį nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Prasidėjus pavasariniam polaidžiui, vandens lygis pamario upėse kai kur pasiekė stichinį lygį.

Buvusi prokurorė dėl korupcijos nuteista lygtinai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį dėl rengimosi prekiauti poveikiu kalta pripažino buvusią...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...