2019 m. kovo 26 d. 14:01 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas

(2)

2019-02-16, 09:47

Prezidentas Rolandas PAKSAS

Nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas nuotrauka, foto

Europos Parlamento frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas Rolandas Paksas

© Redakcijos archyvo nuotrauka.

Mes tolstame ne tik nuo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo datos. Lietuva, kaip valstybė, vis labiau tolsta nuo savo nepriklausomybės. Ir tas atitolimas prasidėjo anaiptol ne nuo įstojimo į Europos Sąjungą.

Ši data tiesiog prie visų kitų dalykų, suteikė ir teisinį Lietuvos nepriklausomybės mažinimo atributą.

Nepriklausomybę mes pradėjome prarasti, kai pramonę ir svarbiausias verslo šakas perėmė užsienio kampanijos bei verslininkai. Kai šalies finansų rinką užvaldė skandinaviški bankai.

Kai didelė dalis lietuviškos žiniasklaidos atsidūrė užsieniečių rankose, o ir dalis likusios lietuviškose, pradėjo pataikauti globalaus pasaulio siekius įtvirtinti Lietuvoje pasirengusiems politikams.

Todėl šios valstybės nepriklausomybės metinės šiandieniame Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijų abuojumo ir nesiskaitymo su visuomene kontekste atrodo šiek tiek keistai.

Lietuvos politinė valdžia lyg ir pritaria nepriklausomybei, tačiau yra vienoje gretoje su smerkiančiais ir ujančiais Vengriją, Lenkiją ar Čekiją, kurios atstovauja savo nacionalinius interesus ir demonstruoja nepriklausomų valstybių stuburą.

Ta pati kasmet nepriklausomybę su vis didesniu patosu švenčianti Lietuvos valdžia smerkia Katalonijos politikus, atliepiančius visuomenės nepriklausomybės nuo Ispanijos siekį. Kurie, beje, už tai šiuo metu teisiami.

Ar demokratine save laikančioje Europos Sąjungoje begali būti didesnis absurdas?

Betrūksta, kad kas nors pasiūlytų teisti ir už „Brexit“ pasisakiusius bei į referendumą kvietusius politikus.

Jau nekalbant apie tai, kad vienai nepriklausomai valstybei kištis į kitos nepriklausomos valstybės vidaus reikalus, net ir skubant įsiteikti Amerikai ar Europos Sąjungai, nėra pats geriausias sprendimas politikams, laikantiems save atstovaujančiais Lietuvos visuomenę, kurios vardu nuolat daromi pareiškimai iš įvairių tribūnų.

Negi visuotinai priimtas diplomatijos normas pakeitė Vašingtono, Paryžiaus ar Berlyno matymas, kaip turi gyventi ir tvarkytis tautos?

Europos Sąjungos institucijos ir politikai niekaip nesugeba rasti sprendimų, kurie sumažintų socialinę atskirtį, skurdą ir nedarbą.

Gal iš tiesų nelabai ir ieško, nes reikia galvoti apie imperinius užmojus: bendrą kariuomenę, euro zonos valiutų valdybą, ES finansų ministro pareigybę ir kitus panašius dalykus.

Ne kartą kalbėjau ir dar sykį pakartosiu, kad kiekvienoje valstybėje reikia nustatyti deramą bazinį minimalių pajamų dydį ir jas mokėti labiausiai socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms ir asmenims.

Dar 2010 metais priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas pabrėžė, jog deramų minimalių pajamų dydis turėtų būti 60 procentų nacionalinės pajamų medianos valstybėse narėse, kad jos galėtų padengti pragyvenimo išlaidas ir prisidėtų prie ekonomikos augimo ir socialinės sanglaudos.

Niekas netrukdo tokiu principu vadovautis Lietuvoje jau ir dabar. Ne galvoti apie 2,5 procento BVP kariuomenės reikmėms, bet tą pusę procento paskirti būtent minimalių bazinių pajamų įvedimui. Prie socialinės atskirties mažinimo prisidėtų ir Pridėtinės vertės mokesčio sumažinimas būtiniausio vartojimo prekėms.

Akivaizdu, kad Europos Sąjungos institucijoms išgyvenant absoliutaus visuomenės nepasitikėjimo krizę, visuomenei vis smarkiau kylant į protestus prieš ligšiolinę jos politiką, reikia pradėti patiems ieškoti būdų ir lėšų spręsti daugelį Lietuvos problemų.

Ne baidyti investuotojus kalbomis apie šnipinėjimą, bet nuolat ieškoti partnerių ir investuotojų Europoje bei pasaulyje.

Tačiau pirmiausiai atkurti pagarbą žmogui ir teisingą pajamų paskirstymą – kad Lietuvoje norėtųsi gyventi ir dirbti. 

Sveikindamas visus su Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena, norėčiau palinkėti, kad ji būtų ne tik tolimos datos, ne tik šalies nepriklausomybę paskelbusių signatarų paminėjimas, bet ta diena kiekvienam taptų savarankiškos ir nepriklausomos Lietuvos valstybės išlikimo ir išsaugojimo vėliava, kurią kasdien neštume per gyvenimą.

 

Būkime stiprūs ir stiprinkime savo valstybę, Europos Sąjungą reformuodami į tautų Europos bendriją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

aaa

2019-02-16   15:42

IP: 78.60.137.101

Kiek dar TAPŠNOTOJAS purvins Vakarų ekspreso el.laikraštį?

Ciupaila paksius rusiskai prasvinkes

2019-02-16   12:36

IP: 185.11.26.161

Ka tas prasiciulpes zalupgalvis paksius cia vemia. Geriau burna lai issiplauna.Padla.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

"Vakarų ekspreso" skaitytojai jau pradėjo informuoti, kas, kaip ir kur praleido savaitgalius...

Šašlykų sezono pradžiai nuotrauka, foto

Lietuvos Respublika tampa priklausoma nuo išorės politikos veiksnių ir todėl darosi vis...

Tautos interesai - ant ES derybų stalo nuotrauka, foto

Skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laišką: "Nebeatsimenu, ar mokyklos privalomos perskaityti...

Šuns širdis nuotrauka, foto

Europos Parlamentas šioje sesijoje vėl bandė diskutuoti apie Europos Sąjungos ateitį. Akivaizdu,...

Esu ir liksiu ne ES, o Lietuvos pilietis nuotrauka, foto

Arvydas Vaitkus: esu nušalintas neteisėtai nuotrauka, foto

Klaipėda, Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas...

Saulius Budinas atsirevanšavo Tarybai nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas atsirevanšavo praėjusią savaitę jo ataskaitos...

Gidas: antradienio renginiai Klaipėdoje nuotrauka, foto

Renginiai, Portalas VE.lt pristato antradienio renginius uostamiestyje:

"Neptūnas-Akvaservis" bandys atsirevanšuoti "Vyčiui" nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūnas-Akvaservis", savaitgalį pirmose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynėse Šakiuose rezultatu...

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 48 min.

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...