2018 m. rugsėjo 20 d. 20:19 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Ne įstatymų, o noro kontorėlėms trūksta

2013-10-08, 11:30

Respublika.lt

Ne įstatymų, o noro kontorėlėms trūksta nuotrauka, foto

Kęstas Komskis.

© ELTA nuotr.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ėmėsi revizuoti 21 instituciją, tiesiogiai atskaitingą šalies Parlamentui. Ir tik dabar kai kurios tos revizuojamos institucijos prabilo, kad joms efektyviau darbuotis trukdo atitinkamų teisės aktų bei jų pataisų trūkumas. O kur buvo anksčiau?

Tas aršus trūkumas iškilo, kai instituciją aplankė Seimo vicepirmininkas. Matyt, dar aršesnis trūkumas iškiltų, jeigu aplankytų Seimo pirmininkė. O jei niekas nebūtų tas institucijas aplankęs iš Seimo, matyt, tos institucijos būtų ir toliau ramiai snaudusios. Pavirkavusios institucijų kabinetuose, kad trūksta vieno ar kito teisės akto. Bet nebandžiusios stengtis, kad toks aktas būtų Seime priimtas.

Jokia tikra šeimininkė nevirkautų, kad verda sriubą be druskos, nes neturi druskos. Atvirkščiai. Dėtų visas pastangas, kad druskos gautų. O įvairios valstybės išlaikomos kontorėlės, komisijos, žinodamos, ko joms trūksta efektyvesniam darbui, tik rypauja, jog neturi druskos.

Algas gauna ir verkšlentojai, ir neverkšlentojai. Ir iniciatyvūs, ir ne. Iš kur parlamentarams sužinoti, ko trūksta ar netrūksta, jei pačių institucijų vadovai apsnūdę. Tik tada puola kelti įvairias savo problemas, kai pasirodo koks nors revizorius.

Tai visuotinai paplitęs valstybės lėšomis išlaikomų kontorėlių modelis. Tyliai dirbk, bruzdėk, imk algą, bet nerodyk asmeninės iniciatyvos. Dirbk taip, kad tave kuo mažiau pastebėtų. Nes jei būsi per aktyvus, kam nors užkliūsi. Kas nors suabejos tavo kontorėlės reikalingumu. Papildomų teisės aktų reikalauja tik mulkiai, norintys papildomai dirbti. Už tą pačią nepapildomą algą. Papildomų teisės aktų reikalauja tik naivuoliai, norintys papildomai susipykti su toli gražu netobula visuomene. Tad visų valstybės išlaikomų kontorėlių bendras moto - imk algą ir per daug nesiplėšyk.

Lietuvoje pilna kontorėlių su itin reikšmingais pavadinimais. Piliečiui gali kilti klaidinga mintis, kad valstybės raidą akylai stebi, kontroliuoja įvairios komisijos, tarnybos. Stebi, kad būtų sąžininga konkurencija, valdininkai elgtųsi tik etiškai. Mūsų vaikai būtų apsaugoti ir t.t. Tačiau tokias komisijas derėtų vertinti ne pagal garbiųjų komisijos narių skaičių, o pagal tai, kiek komisijos darbas efektingas praktikoje. Komisijos sukurtos jau seniai, tačiau ar tikrai mūsų valdininkija ėmė etiškiau elgtis. Ar mūsų vaikai iš tikrųjų apsaugoti. Ar tikrai lietuviškesni įvairių firmelių pavadinimai. Ar tikrai sustabdomi visi nesąžiningos konkurencijos atvejai. Jei Radijo ir televizijos komisija nesugeba pažaboti vienos firmelės, iki šiol imančios mokestį už neveikiančius radijo taškus, tai apie ką mes iš viso kalbame.

Privatus sektorius priverstas dirbti efektyviai, kitaip bankrutuotų. Valstybės išlaikomoms kontorėlėms joks bankrotas negresia. Tai kurių galų joms efektyviai darbuotis? Joks individas tokioje situacijoje nesiplėšytų. Mes pripratę, kad vos pasirodžius revizoriams valstybės išlaikomos įstaigos puola aiškinti, kodėl negali geriau dirbti. Tai pinigų trūksta, tai įstatymų, tai transporto. O iš tiesų trūksta noro.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

Išaušo rytas, ir pirmieji lankytojai užplūdo kuklią didelio prekybos tinklo parduotuvę netoli...

Mėnesį dirbau kasininku, dabar tai sapnuoju tik košmaruose nuotrauka, foto

Rengiant šį pranešimą kilo didelė abejonė, ar teisingai mes identifikuojame, kad uostas...

"Laiko daryti gerai nebėra, reikia daryti labai gerai" nuotrauka, foto

Niekam ne paslaptis, kad mūsų valstybės nacionaliniam saugumui mirtiną pavojų kelia... trąšos,...

Rinkimai artyn, pavojų ir regėjimų daugyn nuotrauka, foto

Metinė Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio kalba Europos Parlamente nesukrėtė nei...

Pasigailėti negalima plakti - kur ES valdantieji padės kablelį? nuotrauka, foto

Irkluotojų pergalės Kaliningrade ir Kupiškyje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos irklavimo centro atstovai pastarosiomis dienomis varžėsi Kaliningrade ir Kupiškyje. Į Klaipėdą...

KUL medikai apie žmonių naivumą: tai vos nekainavo gyvybės nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai priblokšti, to jų praktikoje dar nėra buvę:...

L. Williamsas: „Džiaugiuosi vėl galėdamas būti savimi“ nuotrauka, foto

Sportas, Į Klaipėdą iš Panevėžio persikėlęs Lorenzo Williamsas uostamiestyje rado keletą bičiulių...

Biudžetą papildė 4 mln. eurų „bešeimininkių“ lėšų nuotrauka, foto

Lietuva, „Tokiu būdu 4 milijonai eurų buvo pervesti į Lietuvos biudžetą, o ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...