2018 m. lapkričio 15 d. 13:27 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Nuomonės  >  Nuomonės

Nuomonės

Ne įstatymų, o noro kontorėlėms trūksta

2013-10-08, 11:30

Respublika.lt

Ne įstatymų, o noro kontorėlėms trūksta nuotrauka, foto

Kęstas Komskis.

© ELTA nuotr.

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ėmėsi revizuoti 21 instituciją, tiesiogiai atskaitingą šalies Parlamentui. Ir tik dabar kai kurios tos revizuojamos institucijos prabilo, kad joms efektyviau darbuotis trukdo atitinkamų teisės aktų bei jų pataisų trūkumas. O kur buvo anksčiau?

Tas aršus trūkumas iškilo, kai instituciją aplankė Seimo vicepirmininkas. Matyt, dar aršesnis trūkumas iškiltų, jeigu aplankytų Seimo pirmininkė. O jei niekas nebūtų tas institucijas aplankęs iš Seimo, matyt, tos institucijos būtų ir toliau ramiai snaudusios. Pavirkavusios institucijų kabinetuose, kad trūksta vieno ar kito teisės akto. Bet nebandžiusios stengtis, kad toks aktas būtų Seime priimtas.

Jokia tikra šeimininkė nevirkautų, kad verda sriubą be druskos, nes neturi druskos. Atvirkščiai. Dėtų visas pastangas, kad druskos gautų. O įvairios valstybės išlaikomos kontorėlės, komisijos, žinodamos, ko joms trūksta efektyvesniam darbui, tik rypauja, jog neturi druskos.

Algas gauna ir verkšlentojai, ir neverkšlentojai. Ir iniciatyvūs, ir ne. Iš kur parlamentarams sužinoti, ko trūksta ar netrūksta, jei pačių institucijų vadovai apsnūdę. Tik tada puola kelti įvairias savo problemas, kai pasirodo koks nors revizorius.

Tai visuotinai paplitęs valstybės lėšomis išlaikomų kontorėlių modelis. Tyliai dirbk, bruzdėk, imk algą, bet nerodyk asmeninės iniciatyvos. Dirbk taip, kad tave kuo mažiau pastebėtų. Nes jei būsi per aktyvus, kam nors užkliūsi. Kas nors suabejos tavo kontorėlės reikalingumu. Papildomų teisės aktų reikalauja tik mulkiai, norintys papildomai dirbti. Už tą pačią nepapildomą algą. Papildomų teisės aktų reikalauja tik naivuoliai, norintys papildomai susipykti su toli gražu netobula visuomene. Tad visų valstybės išlaikomų kontorėlių bendras moto - imk algą ir per daug nesiplėšyk.

Lietuvoje pilna kontorėlių su itin reikšmingais pavadinimais. Piliečiui gali kilti klaidinga mintis, kad valstybės raidą akylai stebi, kontroliuoja įvairios komisijos, tarnybos. Stebi, kad būtų sąžininga konkurencija, valdininkai elgtųsi tik etiškai. Mūsų vaikai būtų apsaugoti ir t.t. Tačiau tokias komisijas derėtų vertinti ne pagal garbiųjų komisijos narių skaičių, o pagal tai, kiek komisijos darbas efektingas praktikoje. Komisijos sukurtos jau seniai, tačiau ar tikrai mūsų valdininkija ėmė etiškiau elgtis. Ar mūsų vaikai iš tikrųjų apsaugoti. Ar tikrai lietuviškesni įvairių firmelių pavadinimai. Ar tikrai sustabdomi visi nesąžiningos konkurencijos atvejai. Jei Radijo ir televizijos komisija nesugeba pažaboti vienos firmelės, iki šiol imančios mokestį už neveikiančius radijo taškus, tai apie ką mes iš viso kalbame.

Privatus sektorius priverstas dirbti efektyviai, kitaip bankrutuotų. Valstybės išlaikomoms kontorėlėms joks bankrotas negresia. Tai kurių galų joms efektyviai darbuotis? Joks individas tokioje situacijoje nesiplėšytų. Mes pripratę, kad vos pasirodžius revizoriams valstybės išlaikomos įstaigos puola aiškinti, kodėl negali geriau dirbti. Tai pinigų trūksta, tai įstatymų, tai transporto. O iš tiesų trūksta noro.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Nuomonės

„Dažniausiai reikia keisti ne aplinką, o patį save.“Arthuras Christopheris Bensonas (anglų poetas,...

Kreipimasis į Slengių gyvenvietės gyventojus nuotrauka, foto

Tebegyvename Visų šventųjų ir Vėlinių nuotaikomis. Dar mirusiųjų pagerbimo dienų išvakarėse laikraščio...

Kai moliūgai netrukdo... nuotrauka, foto

Savo sprendimą dalyvauti 2019 m. Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose paskelbęs ambasadorius Vygaudas...

Prezidentas privalo tapti atsvara valdančiųjų kuriamai rytietiškai valdžios vertikalei nuotrauka, foto

Seimas vėl stabdo Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo dėl Rolando Pakso galimo...

R. Paksas: bus taikomos griežtos sankcijos nuotrauka, foto

Kviečia paminėti regbio jubiliejų nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos regbio pradininkai visus šios sporto šakos profesionalus, mėgėjus ir gerbėjus šeštadienį...

„Trys pokalbiai apie Lietuvą ir tarpukario Klaipėdą“ nuotrauka, foto

Renginiai, Lapkričio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens...

Emigrantės išgyvenimai: "Bijojau eiti į mokyklą, geriau sėdėdavau prie upės" nuotrauka, foto

Švietimas, Neva geresnio gyvenimo ieškantys lietuviai išvykdami į kitą šalį priversti spręsti sunkią...

Seimas kitų metų pradžioje skelbia amnestiją nuotrauka, foto

Kriminalai, Kitų metų pradžioje dalis nuteistųjų turėtų sulaukti amnestijos – ketvirtadienį Seimas priėmė...

Sportas, Paskelbta prieš 26 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...